Visegrad 4 Bicycle Race 2015 – GP Polski

Bartosz Warchoł (Cycling Academy) po solowej akcji wygrał drugi z czterech wyścigów Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski.

Za 23-letnim kolarzem przyjechali Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice) i Tomas Koudela (SKC Tufo Prostejov).

Od samego startu wyścigu, który choć liczył zaledwie 135 kilometrów najeżony był podjazdami, ekipa ActiveJet Team postawiła sobie za cel kontrolowanie sytuacji i narzucanie mocnego tempa. Z tego powodu większość ataków kończyła się szybko, a peleton kurczył się z każdym podjazdem.

Tempo nadawali Tomasz Mickiewicz, Arkadiusz Owsian, Kamil Gradek i Paweł Bernas. Sytuacja ta spowodowała, że po półmetku rywalizacji na czele pozostało zaledwie kilkudziesięciu kolarzy.

Gdy rywale ruszyli do ataku, wykrystalizowała się 18-osobowa grupa z Michałem Podlaskim i Pawłem Franczakiem. W kolejnych akcjach czujni byli zawodnicy ActiveJet Team, ale w najważniejszej akcji ich zabrakło i do przodu odjechali: Leszek Pluciński (CCC Sprandi), Adam Stachowaik (Kolss BDC) i Czech Tomas Koudela (SKC Tufo Prostejov).

Do prowadzącej trójki przeskoczył jeszcze Bartosz Warchoł i długo nie czekając zaatakował ponownie, tym razem już samotnie pędząc do mety. Za plecami prowadzących nie było współpracy i szansa na dobry wynik odjechała.

Warchoł utrzymał prowadzenie do samej mety, a podium uzupełnili Pluciński i Koudela. Najlepszym z zawodników ActiveJet Team był Michał Podlaski, który przyjechał siódmy.

inf. ActiveJet Team / fot. Josef Vaishar

Wyniki Visegrad 4 Bicycle Race 2015 – GP Polski (1.2), Jelenia Góra – Jelenia Góra (135 km):
1. Bartosz Warchoł (Cycling Academy)      3:35:57
2. Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice)   01:26
3. Tomas Koudela (SKC Tufo Prostejov)
4. Adam Stachowiak (Kolss BDC Team)       01:36
5. Emanuel Piaskowy (Cycling Academy)      01:59
6. Dariusz Batek (Wibatech Fuji)
7. Michał Podlaski (ActiveJet Team)
8. Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice)
9. Oleksandr Polivoda (Kolss BDC Team)
10. Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice)    02:03

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: