Comeback Fabiana Cancellary w Tour of Fjords

Fabian Cancellara

Na starcie w Tour des Fjords (27 – 31 maja; kat. 2.1) pojawi się Fabian Cancellara, który tym samym wróci do peletonu po upadku na trasie E3 Prijs Harelbeke, gdzie złamał dwa kręgi.

W dalszym ciągu odczuwam skutki kontuzji, ale ogólnie od tygodnia nic mnie nie boli. Na treningu jest wszystko ok. Byłem sfrustrowany i znużony, bo nic nie mogłem robić. Kiedy upadasz z własnej winy, sprawa jest jasna, ty ponosisz odpowiedzialność. Nie wiadomo jednak, jak doszło do mojej kraksy. Sam nie przypominam sobie tego zajścia. Nie mogłem nic uczynić

– mówił „Spartakus”.

W drużynie Trek głośno myślano o tym, by wystawić Szwajcara do składu na Tour of California czy Giro d’Italia, jednak ostatecznie Cancellara zostanie wysłany do Norwegii. Od czterech tygodni 34-latek cały czas trenuje.

Pomogły mi doświadczenia z 2012 roku, kiedy złamałem obojczyk i musiałem skreślić wiosnę klasyków. Wtedy mój świat legł w gruzach, teraz było inaczej. Złamanych kręgów się nie operuje. Należy czekać, aż się one zrosną

– dodał Cancellara.

W norweskiej etapówce weźmie udział polski kontynentalny ActiveJet.

fot. ANSA/DANIEL DAL ZENNARO

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: