4 Jours de Dunkerque 2015: etap 5

Litwin Ignatas Konovalovas (Team Marseille 13 KTM) wygrał 61. edycję francuskiego wyścigu w rejonie Nord-Pas-de-Calais.

Finisz ostatniego etapu w Dunkierce wygrał Edward Theuns (TopSport Vlaanderen-Baloise), na kresce pokonując Francuza Bryana Coquarda (Team Europcar). Podium dopełnił Włoch Danilo Napolitano (Wanty-Groupe Gobert).

Konovalovas w klasyfikacji generalnej pokonał Coquarda i Estończyka Alo Jakima (Auber 93).

fot. Team Marseille 13 KTM

Wyniki 5. etapu 4 Jours de Dunkerque 2015 (2.HC), Cappelle la Grande - Dunkierka (171 km):
  1 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          3:54:23
  2 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  3 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  4 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement
  5 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
  6 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
  7 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
  8 André Looij (Ned) Team Roompot
  9 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
 10 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
 11 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
 12 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 13 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 14 Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 15 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 16 David Boucher (Fra) FDJ
 17 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
 18 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
 19 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 20 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 22 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 23 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 25 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 26 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 27 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 28 Alo Jakin (Est) Auber 93
 29 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 30 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 31 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 32 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 33 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 35 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 36 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 37 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 38 Anthony Geslin (Fra) FDJ
 39 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole
 40 David Menut (Fra) Auber 93
 41 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
 42 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 43 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 44 Quentin Pacher (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 45 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM
 46 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 47 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 48 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 49 Fabio Duarte (Col) Colombia
 50 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
 51 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 52 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         00:09
 53 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93                            00:12
 54 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:14
 55 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM                  00:16
 56 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 57 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       00:19
 58 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 59 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
 60 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                   00:22
 61 Romain Le Roux (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 62 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling               00:26
 63 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre       00:33
 64 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 65 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:37
 66 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          00:39
 67 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA                    00:48
 68 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 69 Walter Pedraza (Col) Colombia
 70 Brayan Ramirez (Col) Colombia
 71 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 72 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 73 César Bihel (Fra) Auber 93                                   00:59
 74 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 01:15
 75 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                               01:16
 76 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
 77 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:22
 78 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole                  01:23
 79 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 80 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:30
 81 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             01:36
 82 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                    01:37
 83 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 84 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 85 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
 86 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
 87 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
 88 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement            01:52
 89 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 90 Julien Morice (Fra) Team Europcar
 91 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 92 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 93 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM                    01:55
 94 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            02:38
 95 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                             03:03
 96 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
 97 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                03:09
 98 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 99 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          03:12
100 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               04:01
DNF Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
DNF Leonardo Duque (Col) Colombia
DNF Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
DNF Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNS Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
DNS Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNS Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
Klasyfikacja końcowa:
  1 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM           21:25:03
  2 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            00:14
  3 Alo Jakin (Est) Auber 93                                     00:31
  4 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                00:35
  5 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         00:40
  6 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling                  00:44
  7 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:46
  8 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            01:04
  9 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement              01:36
 10 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         01:37
 11 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             01:51
 12 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     02:12
 13 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole            02:15
 14 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot                        02:19
 15 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      02:47
 16 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             02:50
 17 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  02:56
 18 David Menut (Fra) Auber 93                                   03:22
 19 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                          03:37
 20 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 04:05
 21 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM                  04:10
 22 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         04:15
 23 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                   04:57
 24 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                            07:37
 25 Steven Tronet (Fra) Auber 93                                 07:55
 26 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM                  08:25
 27 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     09:02
 28 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                             09:04
 29 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         09:44
 30 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    10:46
 31 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     11:04
 32 Rodolfo Torres (Col) Colombia                                11:18
 33 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM                    12:42
 34 Anthony Geslin (Fra) FDJ                                     14:15
 35 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     14:18
 36 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement            14:37
 37 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               14:49
 38 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             15:24
 39 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM                    16:06
 40 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM             16:17
 41 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement            16:27
 42 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          16:30
 43 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            16:35
 44 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre       16:59
 45 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre       17:00
 46 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              17:58
 47 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement        18:29
 48 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         19:11
 49 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             19:56
 50 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93                            20:05
 51 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM                  20:32
 52 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         20:38
 53 David Boucher (Fra) FDJ                                      20:49
 54 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                               20:53
 55 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM              21:07
 56 Quentin Pacher (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre     22:17
 57 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                    22:28
 58 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 23:18
 59 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          23:40
 60 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            23:58
 61 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         24:10
 62 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                24:46
 63 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole                  25:10
 64 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      25:27
 65 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling                  27:25
 66 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole              28:00
 67 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 28:45
 68 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       29:18
 69 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits             29:19
 70 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole                 29:29
 71 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      29:38
 72 Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre      29:44
 73 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        30:24
 74 André Looij (Ned) Team Roompot                               30:52
 75 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         31:00
 76 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling               31:08
 77 Walter Pedraza (Col) Colombia                                31:19
 78 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole                  32:10
 79 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA                    32:18
 80 Brayan Ramirez (Col) Colombia                                32:34
 81 Ivar Slik (Ned) Team Roompot                                 32:47
 82 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              33:20
 83 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                33:24
 84 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 85 Théo Vimpere (Fra) Auber 93                                  33:44
 86 César Bihel (Fra) Auber 93                                   33:48
 87 Romain Le Roux (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre     33:52
 88 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole                35:18
 89 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 90 Reinier Honig (Ned) Team Roompot                             36:11
 91 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia                            36:19
 92 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                37:10
 93 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93                             37:11
 94 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling                40:55
 95 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             42:11
 96 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            44:06
 97 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement                44:51
 98 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    45:53
 99 Fabio Duarte (Col) Colombia                                  51:11
100 Julien Morice (Fra) Team Europcar                            54:44

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: