Juniorski Wyścig Pokoju 2015: Szymon Sajnok 5. na ostatnim etapie

Dominacja Amerykanów na trasie czeskiego wyścigu.

Amerykanin Brandon McNulty wygrał 44. edycję Wyścigu Pokoju juniorów. Kolarz zza oceanu w klasyfikacji generalnej wyprzedził swojego rodaka Adriana Costę i Rosjanina Nikolaja Ilicheva.

18. miejsce zajął pierwszy z reprezentantów Polski – Szymon Sajnok. Polak został sklasyfikowany na 2. miejscu w klasyfikacji punktowej.

Ostatnie dwa odcinki juniorskiej imprezy to pokaz siły i opanowania reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Sobotni etap do Zinwaldu – 100-kilometrowy górski odcinek  – wygrał Costa, na metę wjeżdżając wraz z McNultym. Duet o półtorej minuty zdystansował Ilicheva, a kolejni zawodnicy straty dopisywali już kilku i kilkunastominutowe.

Niedzielny etap zakończył się zwycięstwem Duńczyka Rasmusa Pedersena, który na metę wjechał5 sekund przed Kazachem Vadimem Pronskiym. Po trzecie miejsce finiszował Niemiec Leo Appelt, a jako piąty kreskę przeciął Szymon Sajnok.

Imprezę ukończył oprócz Sajnoka pięciu innych reprezentantów Polski – 66. był Piotr Pękala, 72. Jakub Murias, 76. Adrian Mrówka, 84. Szymon Tracz, a 90. Damian Sławek.