Giro d'Italia 2015: etap 2

Włoch Elia Viviani wygrał w Genui drugi etap majowego wielkiego touru.

Zawodnik Team Sky na finiszu z peletonu pokonał Moreno Hoflanda (LottoNL - Jumbo) i Andre Greipela (Lotto Soudal).

11. przyjechał Grega Bole, a 14. Bartłomiej Matysiak (obaj CCC Sprandi). Stratę 1:09 zanotowali Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) i Sylwester Szmyd (CCC Sprandi).

Michael Matthews (Orica-GrenEdge) objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wydarzenia na odcinku prowadzącym do stolicy Ligurii napędzała ucieczka piątki zawodników w składzie Łukasz Owsian (CCC Sprandi), Marco Frapportim (Androni), Giacomo Berlato (Nippo), Eugertem Zhupa (Southeast) i Bert-Janem Lindemanem (LottoNL). Harcownicy wypracowali przewagę blisko 10 minut, która na lotnej premii (102 km) spadła do 5:40.

Walka o koszulkę lidera górskiego została rozegrana na Pratozanino (kat. 4; 124 km; 4,2 km; 4,9%). Owsian starał się tam odnieść zwycięstwo, ale finisz na kreskę pewnie rozstrzygnął dla siebie Lindemanem.

Peleton górską premię minął ze stratą 4 minut, zbytnio nie paląc się do szybkiej likwidacji odjazdu. A ten pierwszą z dwóch finałowych rund po 9,9 kilometra rozpoczął z zapasem 33 sekund.

14 km przed metą Owsian wyskoczył z grupy, obejmując samotne prowadzenie. Za plecami Polaka doszło do kilku kraks, które podzieliły peleton. Z tyłu pozostali m. in. Domenico Pozzovivo (Ag2r) i Sylwester Szmyd. Na czoło wyjechał zespół Tinkoff-Saxo, dochodząc do prowadzącego kolarza CCC Sprandi 11 km przed finiszem.

Etap zgodnie z prognozami zakończył masowy sprint. Na lekko prowadzącej w górę ostatniej prostej ruszył Andre Greipel, ale niemiecki sprinter tylko wyciągnął do przodu Hoflanda i Vivianiego, którzy stoczyli wyrównany bój o zwycięstwo.

fot. ANSA / DAL ZENNARO - ZENNARO - PERI

Wyniki 2. etapu Giro d'Italia 2015 (GT), Albenga - Genua (177 km):
  1 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                4:13:18
  2 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
  3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  4 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
  5 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
  6 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  7 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
  8 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
  9 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 10 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 11 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 12 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 13 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 14 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 15 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 16 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 17 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
 18 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 19 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 20 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
 21 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 22 Richie Porte (Aus) Team Sky
 23 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 24 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
 25 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 26 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
 27 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 28 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 29 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 30 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 31 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
 32 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 33 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 34 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 35 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 36 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 37 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 38 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 39 Kévin Reza (Fra) FDJ
 40 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 41 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
 42 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 43 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 44 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 45 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 46 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 47 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 48 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 49 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin
 50 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 51 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 52 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 53 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 54 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 55 Francis Mourey (Fra) FDJ
 56 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 57 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
 58 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 59 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 60 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 61 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 62 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 63 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 64 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 65 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
 66 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 67 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 68 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 69 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 70 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 71 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 72 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 73 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 74 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 75 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
 76 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 77 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 78 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 79 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
 80 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               00:19
 81 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      00:21
 82 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
 83 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 84 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               00:27
 85 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 86 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 87 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                        00:31
 88 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                00:33
 89 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            00:35
 90 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
 91 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
 92 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 93 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              00:39
 94 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
 95 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 96 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     00:46
 97 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    00:55
 98 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       00:58
 99 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    01:09
100 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
101 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
102 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
103 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
104 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
105 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
106 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
107 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
108 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
109 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
110 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
111 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
112 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
113 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
114 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
115 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
116 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
117 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
118 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
119 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
120 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
121 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
122 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
123 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
124 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
125 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
126 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      01:21
127 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
128 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
129 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
130 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          01:24
131 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         01:28
132 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
133 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             01:42
134 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                01:50
135 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    01:53
136 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            01:59
137 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         02:48
138 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
139 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
140 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    03:15
141 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
142 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin
143 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
144 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
145 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo
146 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
147 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
148 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
149 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
150 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
151 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
152 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      03:20
153 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                              03:45
154 Cédric Pineau (Fra) FDJ
155 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
156 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            03:59
157 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     04:33
158 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
159 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
160 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
161 Anthony Roux (Fra) FDJ
162 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
163 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      04:43
164 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
165 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
166 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
167 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
168 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
169 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
170 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
171 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
172 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
173 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
174 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
175 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     04:58
176 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            06:16
177 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
178 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling
179 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
180 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
181 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    06:41
182 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           07:42
183 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
184 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
185 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           10:19
186 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               10:36
187 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ                                    11:41
188 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
189 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        12:39
190 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli
191 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      12:42
192 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                14:03
193 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
194 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
195 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  24:37
DNF Ramon Carretero (Pan) Southeast Pro Cycling
Punkty:
  1 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     53 pkt
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                        40
  3 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         35
  4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                25
  5 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                        20
  6 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       20
  7 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                            18
  8 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                       17
  9 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling                 14
 10 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                          10
 11 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                       10
 12 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      10
 13 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                       8
 14 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                         7
 15 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            6
 16 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                           5
 17 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  4
 18 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                               3
 19 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  2
 20 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                         2
 21 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                              1
 22 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           1
 23 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                          1
Lotne premie:

Sprint 1 - Savona - km. 102

  1 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                        10 pkt
  2 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                         6
  3 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        3
  4 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       2
  5 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                        1
  6 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  7 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
  8 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing

Sprint 2 - Varazze - km. 112:

  1 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                        10 pkt
  2 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        6
  3 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                         3
  4 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                        2
  5 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       1
  6 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  7 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  8 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
Premia górska:

Pratozanino (kat. 4) km. 124

  1 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        3 pkt
  2 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                        2
  3 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       1
Drużynowo:
  1 Orica GreenEdge                                           12:39:54
  2 Astana Pro Team
  3 Team Sky
  4 Tinkoff-Saxo
  5 Team LottoNL-Jumbo
  6 Southeast Pro Cycling
  7 BMC Racing Team
  8 CCC Sprandi Polkowice
  9 Lotto Soudal
 10 Nippo - Vini Fantini
 11 Team Katusha
 12 Etixx - Quick-Step
 13 FDJ
 14 Trek Factory Racing
 15 Movistar Team
 16 Bardiani CSF
 17 Cannondale-Garmin
 18 Androni Giocattoli                                           00:21
 19 Team Giant-Alpecin                                           01:02
 20 AG2R La Mondiale                                             01:09
 21 Lampre-Merida                                                01:44
 22 IAM Cycling                                                  02:18
Klasyfikacja generalna po 2. etapie:
  1 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                     4:32:44
  2 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
  3 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
  4 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
  5 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           00:07
  6 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
  7 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
  8 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
  9 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 10 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        00:13
 11 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 12 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 13 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 14 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 15 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 16 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 17 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  00:17
 18 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          00:19
 19 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 20 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 21 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 22 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             00:21
 23 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
 24 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 25 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 26 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         00:25
 27 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 28 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 29 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 30 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 31 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 32 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 33 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         00:26
 34 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 35 Francis Mourey (Fra) FDJ
 36 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 37 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  00:27
 38 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 39 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 40 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 41 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 42 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 43 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 44 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 45 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 46 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 47 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    00:29
 48 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 49 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 50 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 51 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      00:30
 52 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   00:36
 53 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 54 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            00:37
 55 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 56 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 57 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               00:40
 58 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                       00:45
 59 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 60 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 61 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 62 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       00:48
 63 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 64 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         00:49
 65 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              00:50
 66 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling              00:52
 67 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
 68 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
 69 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
 70 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       00:53
 71 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin
 72 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
 73 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 74 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    00:56
 75 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     00:57
 76 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 77 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 78 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  01:00
 79 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                   01:03
 80 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 81 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              01:06
 82 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                01:12
 83 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     01:15
 84 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   01:16
 85 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          01:22
 86 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           01:24
 87 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                  01:26
 88 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                    01:27
 89 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        01:28
 90 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            01:30
 91 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 92 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      01:34
 93 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 94 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 95 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             01:35
 96 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            01:36
 97 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         01:46
 98 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 99 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
100 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
101 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
102 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       01:47
103 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 01:50
104 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
105 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           01:52
106 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  01:54
107 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
108 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    01:57
109 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                02:06
110 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               02:08
111 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
112 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
113 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
114 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
115 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                     02:12
116 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                    02:13
117 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         02:16
118 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          02:23
119 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      02:32
120 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    02:38
121 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                        02:46
122 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    02:52
123 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               02:57
124 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          03:07
125 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                     03:20
126 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                      03:22
127 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
128 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            03:26
129 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                           03:33
130 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                           03:40
131 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             03:46
132 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      03:49
133 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo                       03:51
134 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
135 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              03:52
136 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             03:57
137 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                        04:04
138 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       04:08
139 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini               04:12
140 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
141 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         04:13
142 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         04:14
143 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         04:15
144 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                       04:25
145 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      04:27
146 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                  04:30
147 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  04:36
148 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                     04:37
149 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              04:40
150 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    04:42
151 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                         04:43
152 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            04:49
153 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   04:50
154 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           04:56
155 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       04:59
156 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
157 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         05:04
158 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  05:09
159 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                          05:19
160 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                     05:31
161 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
162 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
163 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      05:33
164 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      05:36
165 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
166 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   05:40
167 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                              05:41
168 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                     05:46
169 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     05:51
170 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              05:52
171 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      05:53
172 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            06:41
173 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            06:43
174 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
175 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         06:46
176 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     07:00
177 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            07:06
178 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                     07:09
179 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    07:23
180 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                     07:51
181 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           08:11
182 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 08:37
183 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           09:02
184 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              10:44
185 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               11:57
186 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          12:06
187 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        12:39
188 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           13:26
189 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      13:27
190 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ                                    13:29
191 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli                13:42
192 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        14:28
193 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                14:37
194 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            16:48
195 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  25:49
Klasyfikacja punktowa:
  1 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     53 pkt
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                        40
  3 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         35
  4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                25
  5 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                        20
  6 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       20
  7 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                            18
  8 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                       17
  9 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling                 14
 10 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                          10
 11 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                       10
 12 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      10
 13 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                       8
 14 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                         7
 15 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            6
 16 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                           5
 17 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  4
 18 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                               3
 19 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  2
 20 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                         2
Klasyfikacja górska:
  1 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        3 pkt
  2 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                        2
  3 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       1
Klasyfikacja młodzieżowa:
  1 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                     4:32:44
  2 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
  3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:13
  4 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    00:26
  5 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               00:27
  6 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      00:29
  7 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      00:30
  8 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            00:37
  9 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 10 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              00:50
 11 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       00:53
 12 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    00:56
 13 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   01:16
 14 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                  01:26
 15 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        01:28
 16 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            01:30
 17 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 18 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             01:34
 19 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         01:46
 20 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 21 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 22 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           01:52
 23 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               02:08
 24 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
 25 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    02:38
 26 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    02:52
 27 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          03:07
 28 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  03:51
 29 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              03:52
 30 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              04:12
 31 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         04:13
 32 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         04:15
 33 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      04:27
 34 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            04:49
 35 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            05:31
 36 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      05:36
 37 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   05:40
 38 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              05:52
 39 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            06:41
 40 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            06:43
 41 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         06:46
 42 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                     07:09
 43 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           09:02
 44 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        12:39
 45 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           13:26
 46 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  25:49
Klasyfikacja drużynowa:
  1 Orica GreenEdge                                           12:59:20
  2 Tinkoff-Saxo                                                 00:07
  3 Astana Pro Team                                              00:13
  4 Etixx - Quick-Step                                           00:19
  5 Movistar Team                                                00:21
  6 BMC Racing Team                                              00:25
  7 FDJ                                                          00:26
  8 Team Sky                                                     00:27
  9 Team Katusha
 10 Lotto Soudal                                                 00:29
 11 Trek Factory Racing
 12 Team LottoNL-Jumbo                                           00:36
 13 Bardiani CSF                                                 00:37
 14 CCC Sprandi Polkowice                                        00:45
 15 Southeast Pro Cycling                                        00:52
 16 Cannondale-Garmin                                            00:53
 17 Nippo - Vini Fantini                                         00:57
 18 Androni Giocattoli                                           01:24
 19 Team Giant-Alpecin                                           01:51
 20 AG2R La Mondiale                                             01:57
 21 IAM Cycling                                                  02:43
 22 Lampre-Merida

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: