4 Jours de Dunkerque 2015: etap 4

Hiszpan Omar Fraile (Caja Rural-Seguros RGA) po wspinaczce na Cassel wygrał przedostatni odcinek francuskiej etapówki w rejonie Dunkierki.

Drugi finiszował Holender Maurits Lammertink (Team Roompot Oranje Peloton), a trzeci Estończyk Alo Jakin (Auber 93)

Nowym liderem, na dzień przed zakończeniem zmagań, został Litwin Ignatas Konovalovas (Team Marseille 13 KTM).

fot. Caja Rural-Seguros RGA

Wyniki 4. etapu 4 Jours de Dunkerque 2015 (2.HC), Base de loisirs EOLYS (Lestrem) - Cassel (178,7 km):
  1 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   4:44:26
  2 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot                        00:03
  3 Alo Jakin (Est) Auber 93                                     00:07
  4 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  6 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
  7 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling                  00:25
  8 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 10 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement              00:34
 11 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            00:45
 12 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM
 13 Rodolfo Torres (Col) Colombia                                00:54
 14 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         01:09
 15 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 16 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93
 17 David Menut (Fra) Auber 93
 18 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
 19 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 20 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
 21 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                          01:24
 22 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      01:32
 23 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                   01:44
 24 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 25 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
 26 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  01:50
 27 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM                  02:10
 28 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             02:23
 29 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                             03:39
 30 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM                    03:53
 31 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              05:10
 32 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                            05:24
 33 Leonardo Duque (Col) Colombia                                05:26
 34 Anthony Geslin (Fra) FDJ
 35 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 36 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
 37 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         05:50
 38 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 39 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          06:18
 40 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     07:57
 41 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
 42 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 43 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 44 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 45 Walter Pedraza (Col) Colombia
 46 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     08:16
 47 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 48 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole                  10:29
 49 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 50 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA                    10:32
 51 Quentin Pacher (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre     10:48
 52 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     12:02
 53 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         12:17
 54 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre       14:05
 55 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 56 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 57 César Bihel (Fra) Auber 93
 58 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 59 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
 60 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole                14:08
 61 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole
 62 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
 63 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           15:03
 64 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                15:20
 65 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      15:29
 66 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         15:55
 67 Romain Le Roux (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre     16:09
 68 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                               17:28
 69 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 70 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 71 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 72 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM              17:58
 73 David Boucher (Fra) FDJ                                      18:36
 74 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement
 75 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 76 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 77 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 79 André Looij (Ned) Team Roompot
 80 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 81 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
 82 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
 83 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 84 Julien Morice (Fra) Team Europcar
 85 Fabio Duarte (Col) Colombia
 86 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 87 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
 88 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 89 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 90 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 91 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 92 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 93 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 94 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 95 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 96 Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 97 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 98 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
 99 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
100 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
101 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement
102 Brayan Ramirez (Col) Colombia
103 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
104 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
105 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    19:34
106 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      19:54
107 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      25:32
108 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             35:43
DNF William Bonnet (Fra) FDJ
DNF Jorge Castiblanco (Col) Colombia
DNF Benjamin Thomas (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
DNF Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Kevin Lebreton (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
DNF Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Maxime Renault (Fra) Auber 93
DNF Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
DNS Marc Sarreau (Fra) FDJ
Klasyfikacja generalna po 4. etapie:
  1 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM           17:30:40
  2 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            00:20
  3 Alo Jakin (Est) Auber 93                                     00:31
  4 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                00:35
  5 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         00:40
  6 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling                  00:44
  7 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:56
  8 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            01:04
  9 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement              01:36
 10 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         01:37
 11 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             01:51
 12 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                             01:59
 13 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     02:12
 14 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole            02:15
 15 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot                        02:19
 16 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      02:47
 17 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             02:50
 18 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  02:56
 19 David Menut (Fra) Auber 93                                   03:22
 20 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                          03:37
 21 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 04:05
 22 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM                  04:10
 23 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         04:15
 24 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                   04:35
 25 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                             06:01
 26 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              07:28
 27 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                            07:37
 28 Steven Tronet (Fra) Auber 93                                 07:39
 29 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM                  08:09
 30 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     08:25
 31 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         09:25
 32 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    10:46
 33 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               10:48
 34 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     11:04
 35 Rodolfo Torres (Col) Colombia                                11:18
 36 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     12:26
 37 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM                    12:42
 38 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement            12:52
 39 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          13:20
 40 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM                    14:11
 41 Anthony Geslin (Fra) FDJ                                     14:15
 42 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM             14:40
 43 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             15:05
 44 Leonardo Duque (Col) Colombia                                15:41
 45 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre       16:26
 46 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre       16:27
 47 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 48 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            16:35
 49 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              17:58
 50 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement        18:29
 51 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           18:45
 52 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         19:02
 53 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                               19:41
 54 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             19:42
 55 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93                            19:53
 56 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM                  20:32
 57 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         20:38
 58 David Boucher (Fra) FDJ                                      20:49
 59 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 60 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                    20:51
 61 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM              21:07
 62 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 22:03
 63 Quentin Pacher (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre     22:17
 64 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          23:01
 65 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                23:24
 66 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      23:52
 67 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         24:10
 68 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole                  25:10
 69 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                26:41
 70 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling                  27:25
 71 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      27:35
 72 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      27:39
 73 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole              28:00
 74 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 28:45
 75 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       28:59
 76 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits             29:19
 77 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole                 29:29
 78 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        29:36
 79 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      29:38
 80 Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre      29:44
 81 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         30:12
 82 Walter Pedraza (Col) Colombia                                30:31
 83 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling               30:42
 84 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole                  30:47
 85 André Looij (Ned) Team Roompot                               30:52
 86 Ivar Slik (Ned) Team Roompot                                 31:10
 87 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              31:28
 88 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA                    31:30
 89 Brayan Ramirez (Col) Colombia                                31:46
 90 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole                  32:01
 91 Théo Vimpere (Fra) Auber 93                                  32:07
 92 César Bihel (Fra) Auber 93                                   32:49
 93 Reinier Honig (Ned) Team Roompot                             33:08
 94 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18                            33:26
 95 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                33:28
 96 Romain Le Roux (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre     33:30
 97 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                34:04
 98 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole                34:30
 99 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia                            35:03
100 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93                             37:11
101 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             40:35
102 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling                40:55
103 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       41:06
104 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            41:28
105 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement                43:14
106 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    44:23
107 Fabio Duarte (Col) Colombia                                  51:11
108 Julien Morice (Fra) Team Europcar                            52:52

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: