Reakcje po decyzji w sprawie zespołu Astana

Po decyzji komisji licencyjnej UCI, by poniekąd uratować zespół Astana i nie zabierać mu licencji WorldTour, ulżyło kapitanowi kazaskiej ekipy Vincenzo Nibalemu.

To dobra wiadomość. Dla mnie jednak niewiele się zmieni. Zawsze myślałem tylko o tym, by trenować jak najlepiej. Nadal będę to robił

– cytuje Enzo La Gazzetta dello Sport.

„Rekin z Mesyny”, triumfator zeszłorocznego Tour de France, podkreślił, że nie było żadnych powodów, by Astana miała wypaść z grona grup z pierwszej dywizji.

Dlatego też decyzja UCI to normalna decyzja

– dodał Nibali. Dyrektor sportowy teamu Beppe Martinelli stwierdził, że nie było przeciwko drużynie żadnych dowodów winy.

Innego zdania były media. Paryska L’Equipe napisała o „poważnej klęsce federacji i dla wiarygodności kolarstwa. Mamy natomiast do czynienia ze zwycięstwem wszystkich, którzy sądzą, że kolarstwo nie potrzebuje kopa w tyłek, by się rozwijać”.

Menadżer projektu Astana Alexander Vinokourov przyznał, że miał obawy, iż pozostanie z niczym. Potem dodał, że w przyszłości będzie współpracował z instytutem sportu uniwersytetu w Lozannie (ISSUL).

fot. B.Bade

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: