"Kwiato" i "Goły" na starcie Liege-Bastogne-Liege

Etixx-Quick Step podał skład na Liege-Bastogne-Liege – ostatni ardeński klasyk. Obyło się bez niespodzianek.

Belgijski team do „Staruszki” przystąpi z dwoma kapitanami: pierwszym i drugim. Tym pierwszym będzie tegoroczny zwycięzca Amstel Gold Race – Michał Kwiatkowski. Rok temu „Kwiato” w „La Doyenne” był trzeci.

Tym drugim będzie Julian Alaphilippe, który w środę po tym, jak gorzej poszło Kwiatkowskiemu, wziął na siebie odpowiedzialność i zafiniszował na Mur de Huy na drugiej pozycji. Fleche Wallonne wygrał Alejandro Valverde (Movistar).

Dyrektor sportowy Etixxu Davide Bramati powiedział, że drużyna jest gotowa, by pomóc mistrzowi świata w odniesieniu triumfu:

Team jest zbudowany wokół Kwiatkowskiego. Mamy mocną kadrę złożoną z zawodników, którzy są w stanie dobrze pokonać poszczególne podjazdy, a na ostatnich kilometrach wspomóc Michała.

Skład Etixx-Quick Step na Liege-Bastogne-Liege 2015:

Julian Alaphilippe, Maxime Bouet, Gianluca Brambilla, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Zdenek Stybar, Petr Vakoc, Julien Vermote

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: