Giro del Trentino-Melinda 2015: etap 3

Domenico Pozzovivo (Ag2r) triumfował na trasie trzeciego odcinka Wyścigu Dookoła Trydentu. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Richie Porte (Sky).

Filigranowy Włoch triumf zapewnił sobie atakiem w końcówce finałowego podjazdu do Fierozzo. Grupkę pościgową, spóźnioną o 5 sekund, przyprowadził Hiszpan Mikel Landa (Astana), na kresce wyprzedzając broniącego koszulki lidera Porte'a.

Ściganie otworzyła akcja, w której znalazło się 15 kolarzy: Hubert Dupont (Ag2r), Hugo Houle (Ag2r), Davide Malacarne (Astana), Nathan Brown (Cannondale), Marco Frapporti (Androni Giocattoli), Fabio Taborre (Androni Giocattoli), Simone Andreetta (Bardiani), Mauro Finetto (Southeast), Artem Ovechkin (RusVelo), Natnael Berhane (MTN), Gustav Larsson (Cult Energy), Cesare Benedetti (Bora), Paul Voss (Bora), Omar Fraile (Caja Rural) i Lukas Pöstlberger (Tirol).

45 km po starcie do czołówki niespodziewanie dołączył Romain Bardet (Ag2r), tracący w klasyfikacji generalnej półtorej minuty. Peleton prowadzony przez Team Sky nie mógł więc pozwolić na rozhasanie się uciekinierom, odpuszczając ich na 3 minuty.

Pierwszą z trzech górskich premii, Montagnaga (kat. 2; 118,1 km), czołówka zdobyła z zapasem 2 minut, a na drugiej, Passo del Redebus (kat. 1; 161,6 km; 5 km; 9%) z niewielkim prowadzeniem pozostali Torres, Dupont, Bardet i kontratakujący Diego Rosa (Astana).

Na finałowej wspinaczce pod Fierozzo (kat. 2; 8 km; 6,73%, maks. 13%) uciekinierzy notowali 43 sekundy przewagi nad górską kolejką zespołu Sky. Brytyjska ekipa zbliżyła się do czołówki, a na 3,5 kilometra przed metą zaatakował młody Louis Meintjes (MTN-Qhubeka). Akcję szybko powstrzymano, nie wyszło też Edoardo Zardiniemu (Bardiani-CSF), a na dwa kilometry przed metą poprawił Domenico Pozzovivo.

Kolarz Ag2r minął Richiego Porte'a, dogonił uciekinierów i rozpoczął rajd na metę, nie znajdując odpowiedzi wśród goniącej grupki. Drugi Landa finiszował 5 sekund za małym wspinaczem z Italii, a sytuację kontrolował trzeci na kresce Porte.

fot. Lapresse

Wyniki 3. etapu Giro del Trentino-Melinda 2015 (2.HC), Ala - Fierozzo (183,8 km):

1 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                   4:54:12
2 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                       00:05
3 Richie Porte (Aus) Team Sky
4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
5 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
6 Rodolfo Torres (Col) Colombia                                 00:13
7 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                           00:15
8 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
9 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                            00:17
10 Leopold Konig (Cze) Team Sky
11 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
12 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           00:20
13 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
14 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
15 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     00:35
16 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       00:41
17 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin              00:45
18 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          01:13
19 Walter Pedraza (Col) Colombia
20 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
21 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
22 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
23 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
24 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka               01:40
25 Antonio Santoro (Ita) Reprezentacja Włoch                    01:57
26 Fabio Duarte (Col) Colombia                                  02:08
27 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
28 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  02:12
29 Yonnatta Alejandro Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
30 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           02:19
31 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                   03:02
32 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                    03:14
33 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
34 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
35 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       04:33
36 Davide Gabburo (Ita) Reprezentacja Włoch
37 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              04:44
38 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       04:57
39 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      05:06
40 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         06:10
41 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            06:44
42 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                06:52
43 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     07:19
44 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
45 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
46 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
47 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo
48 David Wöhrer (Aut) Tirol Cycling Team
49 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         07:23
50 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                     09:57
51 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   10:34
52 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling                11:03
53 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               11:11
54 David Lopez (Spa) Team Sky                                   12:59
55 Simone Ponzi (Ita) Southeast Pro Cycling                     13:36
56 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
57 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          14:19
58 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                15:24
59 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           16:09
60 Lukas Pöstlberger (Aut) Tirol Cycling Team                   17:21
61 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
62 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
63 Ian Boswell (USA) Team Sky
64 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           18:01
65 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo
66 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
67 Markus Freiberger (Aut) Tirol Cycling Team
68 Florian Schipflinger (Aut) Tirol Cycling Team
69 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team
70 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
71 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
72 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
73 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
74 Stefan Praxmarer (Aut) Tirol Cycling Team
75 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling
76 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
77 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
78 Patrick Schultus (Aut) Tirol Cycling Team
79 Brayan Ramirez (Col) Colombia
80 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo
81 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                           20:40
82 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo                             26:52
83 Jorge Castiblanco (Col) Colombia                             27:54
84 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
85 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling
86 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
87 Giulio Ciccone (Ita) Reprezentacja Włoch
88 Stefano Nardelli (Ita) Reprezentacja Włoch
89 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
90 Gianni Moscon (Ita) Reprezentacja Włoch
91 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
92 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo
93 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast Pro Cycling
94 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
95 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF
96 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
97 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast Pro Cycling
98 Simone Ravanelli (Ita) Reprezentacja Włoch
99 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
100 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch
101 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
102 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
103 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
104 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin
105 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin
106 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
107 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
108 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
109 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
110 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli
111 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
112 Luca Paolini (Ita) Reprezentacja Włoch
113 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                           38:42
DNF Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
DNF Alexander Evtushenko (Rus) RusVelo
DNF Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
DNF Mario Schoibl (Aut) Tirol Cycling Team
DNS Mikel Nieve (Spa) Team Sky
DNS Aleksandr Komin (Rus) RusVelo
DNS Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1 Richie Porte (Aus) Team Sky                                 9:44:45
2 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                       00:22
3 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                  00:58
4 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                           01:11
5 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                     01:13
6 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                               01:15
7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                     01:32
8 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                            01:33
9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                          01:34
10 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           01:37
11 Rodolfo Torres (Col) Colombia                                01:48
12 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
13 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             02:12
14 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       04:00
15 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           04:44
16 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          05:10
17 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                  06:39
18 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka               07:11
19 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         07:30
20 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
21 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        07:34
22 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin              07:53
23 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                08:01
24 Walter Pedraza (Col) Colombia                                08:24
25 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           08:29
26 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  08:48
27 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     09:08
28 Yonnatta Alejandro Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling      09:18
29 P Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                10:10
30 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                   10:37
31 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                    10:46
32 Fabio Duarte (Col) Colombia                                  11:28
33 Davide Gabburo (Ita) Reprezentacja Włoch                     11:29
34 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       11:36
35 P Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                     11:46
36 Antonio Santoro (Ita) Italian National Team                  11:58
37 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              12:22
38 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     13:55
39 David Lopez (Spa) Team Sky                                   14:21
40 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      14:23
41 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     14:27
42 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    14:37
43 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         15:32
44 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         16:38
45 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo                                 16:47
46 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                19:05
47 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                         20:17
48 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling                21:09
49 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  21:36
50 David Wöhrer (Aut) Tirol Cycling Team                        22:22
51 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          23:09
52 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               23:43
53 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                     24:46
54 Lukas Pöstlberger (Aut) Tirol Cycling Team                   24:55
55 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   25:03
56 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              27:03
57 Markus Freiberger (Aut) Tirol Cycling Team                   27:24
58 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
59 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        27:45
60 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           29:53
61 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   31:19
62 Brayan Ramirez (Col) Colombia                                31:27
63 Patrick Schultus (Aut) Tirol Cycling Team                    31:30
64 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling                 31:55
65 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       32:06
66 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                     32:23
67 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo                                 32:44
68 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo                              32:45
69 Florian Schipflinger (Aut) Tirol Cycling Team                32:49
70 Stefan Praxmarer (Aut) Tirol Cycling Team
71 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team                      32:50
72 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                          32:53
73 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           32:59
74 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            33:11
75 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                             34:47
76 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia                            34:49
77 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         35:59
78 Stefano Nardelli (Ita) Reprezentacja Włoch                   37:02
79 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling                  37:18
80 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           37:39
81 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling                     39:09
82 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         40:03
83 Simone Ponzi (Ita) Southeast Pro Cycling                     41:16
84 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch                     41:47
85 Giulio Ciccone (Ita) reprezentacja Włoch                     42:02
86 Simone Ravanelli (Ita) Reprezentacja Włoch                   42:31
87 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini                    43:10
88 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           43:18
89 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                         43:41
90 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli                       43:52
91 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                     43:54
92 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        43:59
93 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                           45:54
94 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 46:05
95 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast Pro Cycling                   47:58
96 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                    49:06
97 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin                 50:18
98 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin
99 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          51:52
100 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo                            52:15
101 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                    52:54
102 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini              53:03
103 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
104 Gianni Moscon (Ita) Reprezentacja Włoch                     53:11
105 Luca Paolini (Ita) Reprezentacja Włoch
106 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini             53:14
107 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo                           53:17
108 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                        53:23
109 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA       53:28
110 Jorge Castiblanco (Col) Colombia                            53:32
111 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                 54:34
112 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast Pro Cycling                  58:10
113 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                         1:11:25

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: