Tour of Croatia 2015: etap 2

Marko Kump (Adria Mobil) wygrał drugi etap Wyścigu Dookoła Chorwacji i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

Drugie miejsce na finiszu wywalczył Paweł Franczak (ActiveJet Team), a trzecie Rosjanin Romain Maikin (Rusvelo).

W sprincie nie uczestniczył lider wyścigu - Słoweniec Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice), który 2 kilometry przed metą miał defekt.

Płaski odcinek po starcie przebiegał w rytmie jazdy dwójki uciekinierów - Stefa van Zummerena (Verandas Willems) i Taco van den Hoorna (Join's De Rijke). Śmiałkowie odjechali na 4 minuty, ale peleton prowadzony przez pomarańczowe koszulki CCC Sprandi Polkowice spokojnie kontrolował sytuację, dystans stopniowo zmniejszając i na 26 kilometrów przed metą kończąc akcję harcowników.

Polscy zawodnicy pracowali na Gregę Bole, który po wczorajszym triumfie jechał w koszulce lidera klasyfikacji generalnej. Słoweńcowi nie było jednak dane finiszować - na dwa kilometry przed metą zmiana roweru wykluczyła go z walki na ostatnich metrach.

Królem sprintu został za to kolarz Adria Mobil - Marko Kump - w końcówce pokonując Pawła Franczaka (ActiveJet Team).

Wyniki 2. etapu Tour of Croatia 2015 (2.1), Sibenik - Zadar (204 km):
1. Marko Kump (Adria Mobil)                         4:50:40
2. Paweł Franczak (ActiveJet Team)
3. Roman Maikin (Rusvelo)
4. Filippo Fortin (GM Cycling Team)
5. Davde Vigano (Team Idea 2010)
6. Silvio Giorni (d'Amico Botecchia)
7. Jordi Simon (Team Ecuador)
8. Coen Vermeltfoort (Join's De Rijke)
9. Liam Bertazzo (Reprezentacja Włoch)
10. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
...
19. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice) 
20. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)
24. Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice)
32. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice)
40. Michał Podlaski (ActiveJet Team)
55. Paweł Bernas (ActiveJet Team)
56. Bartosz Warchoł (Cycling Academy Team)
64. Łukasz Bodnar (ActiveJet Team)
67. Paweł Brylowski (ActiveJet Team)
89. Emanuel Piaskowy (Cycling Academy Team)
91. Wojciech Migdał (Cycling Academy Team)
116. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)             00:43
124. Kamil Gradek (ActiveJet Team)                    03:23

Klasyfikacja po 2. etapie

1. Marko Kump (Adria Mobil)                         8:48:32
2. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice)                 00:05
3. Stef Van Zummeren (Verandas Willems)               00:06
4. Paweł Franczak (ActiveJet Team)                    00:09
5. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
6. Roman Maikin (Rusvelo)                             00:11
7. Jordi Simon (Team Ecuador)                         00:12
8. Felix Großschartner (Team Felbermayr)              00:13
9. Łukasz Bodnar (ActiveJet Team)
10. Jetse Bol (Cyclingteam Join's - De Rijke)         00:14
...
30. Michał Podlaski (ActiveJet Team)                  00:15
33. Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice)
36. Bartosz Warchoł (Cycling Academy Team)
37. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice)
50. Paweł Bernas (ActiveJet Team)
61. Emanuel Piaskowy (Cycling Academy Team)
79. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice)       00:44
81. Paweł Brylowski (ActiveJet Team)
89. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)              00:58
93. Wojciech Migdał (Cycling Academy Team)            01:23
98. Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)           02:25
101. Kamil Gradek (ActiveJet Team)                    03:38

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: