Bartłomiej Wawak 4. w Premantura Kamenjak Rocky Trails 2015

Jaroslav Kulhavy (Specialized Factory Racing) wygrał chorwacki wyścig Premantura Kamenjak Rocky Trails.

Czeski mistrz olimpijski z Londynu na trasie w chorwackiej Puli pokonał o 26 sekund Słowaka Michala Lamiego i o 47 sekund Pavla Boudnego (Česká spořitelna ‐ Accolade).

Tuż za podium uplasował się Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), który na dwie rundy przed końcem miał defekt roweru, i do mety dotarł 48 sekund za zwycięskim Czechem.

W wyścigu kobiet triumfowała Tanja Zakelj (Unior Tools Team), a czwarte miejsce wywalczyła Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebra Góra). 5. przyjechała Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe), a 12. Iwona Kurczab (SGR Srebrna Góra).

Wyniki Premantura Kamenjak Rocky Trails 2015 (C1), Premantura (7 x 4,2 km; 29,4 km) – wyścig cross-country elity mężczyzn: