Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2015: etap 3

Włoch Manuele Boaro (Tinkoff-Saxo) wygrał trzeci odcinek wyścigu w departamencie Sarthe i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

Drugi finiszował Francuz Pierre Rolland (Team Europcar), a trzeci Jonathan Hivert (Bretagne-Seche Environnement).

Ucieczkę dnia sformowali Louis Meintjes (MTN-Qhubeka), Thomas Boudet (Team Europcar), Benoit Jarrier (Bretagne-Seche Environnement), Vladimir Isaichyev (Katusha) oraz Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert).

Uciekinierzy na prowadzącej do Pre-en-Pail trasie kręcili 4 minuty przed peletonem, licząc na skuteczny atak na pofałdowanych rundach w końcówce.

35 kilometrów przed metą z ucieczki odpadł Isaichyev, a różnica zmniejszyła się do 2:40. Peleton pracował mocno i systematycznie zbliżał się do czołówki. Na ostatnich 10 kilometrach na czele został tylko Meintjes, a dołączyli do niego Pierre Rolland (Team Europcar), Pierrick Fedrigo (Bretagne-Seche Environnement), Alex Howes (Cannondale Garmin), Jan Bakelants (Ag2r La Mondiale), Merhawi Kudus (MTN-Qhubeka), Tiago Machado (Katusha) oraz Leonardo Duque (Colombia).

Grupka tasowała się, doskakiwali kolejni kolarze, a na ostatnim kilometrze rywali przechytrzył Manuele Boaro (Tinkoff-Saxo), odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Wyniki 3. etapu Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2015 (2.1), Angers - Pré-en-Pail (190,3 km):
  1 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                           4:49:41
  2 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
  3 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
  4 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
  5 Arthur Vichot (Fra) FDJ
  6 Tiago Machado (Por) Team Katusha
  7 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
  8 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
  9 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
 10 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team         00:04
 11 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 12 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot                        00:11
 13 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         00:13
 14 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 15 Leonardo Duque (Col) Colombia
 16 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 17 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 18 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 19 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 20 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 21 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
 22 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 23 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin
 24 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 25 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
 26 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 27 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
 28 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:36
 29 Anthony Roux (Fra) FDJ
 30 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 31 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
 32 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 33 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
 34 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 35 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
 37 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin                       01:11
 38 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 39 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 40 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 41 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
 42 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot
 43 Anthony Geslin (Fra) FDJ
 44 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 45 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 46 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       01:22
 47 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                           02:11
 48 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             03:31
 49 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
 50 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar                            04:31
 51 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 52 John Gadret (Fra) Movistar Team                              05:39
 53 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement            06:18
 54 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka               06:54
 55 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling                 08:21
 56 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 57 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
 58 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot
 59 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               09:13
 60 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 61 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      10:29
 62 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 63 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         11:03
 64 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                 12:39
 65 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
 66 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
 68 Sebastián Molano (Col) Colombia
 69 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 70 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 71 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
 72 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
 73 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 74 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling
 75 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 76 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
 77 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
 78 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 79 Edwin Avila (Col) Colombia                                   15:25
 80 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              15:34
 81 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 82 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 83 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 84 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                              18:36
 85 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 86 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 87 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
 88 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
 89 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
 90 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 91 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
 92 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia                          19:36
 93 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             21:36
Klasyfikacja generalna po 3. etapie:
  1 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                          11:35:18
  2 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           00:03
  3 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 00:05
  4 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:06
  5 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          00:10
  6 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         00:11
  7 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                      00:20
  8 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
  9 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         00:21
 10 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement          00:23
 11 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                              00:26
 12 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           00:27
 13 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         00:31
 14 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 15 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement         00:35
 16 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       00:38
 17 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling              00:41
 18 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                          00:42
 19 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
 20 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 21 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            00:46
 22 Leonardo Duque (Col) Colombia                                00:47
 23 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  00:48
 24 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot                        00:49
 25 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           00:52
 26 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          00:54
 27 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
 28 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                        00:58
 29 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 30 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka               01:10
 31 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 01:13
 32 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          01:20
 33 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           01:28
 34 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           01:32
 35 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       01:41
 36 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin                      01:43
 37 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:47
 38 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         01:49
 39 Anthony Geslin (Fra) FDJ                                     01:50
 40 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise    01:59
 41 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         02:06
 42 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement           02:11
 43 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                02:17
 44 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                           03:01
 45 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             03:33
 46 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             03:58
 47 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  04:02
 48 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar                            05:02
 49 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert        05:22
 50 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                             05:33
 51 John Gadret (Fra) Movistar Team                              06:21
 52 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement            06:38
 53 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                           06:50
 54 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka               07:20
 55 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling                 08:58
 56 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     08:59
 57 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot                         09:27
 58 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         09:48
 59 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               09:52
 60 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia                            10:04
 61 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      11:00
 62 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   11:01
 63 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         11:08
 64 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       13:08
 65 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling              13:10
 66 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 67 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            13:25
 68 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         13:28
 69 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                            13:29
 70 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             13:30
 71 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         13:34
 72 Sebastián Molano (Col) Colombia                              13:37
 73 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling                13:42
 74 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
 75 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          15:49
 76 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              16:19
 77 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              16:21
 78 Edwin Avila (Col) Colombia
 79 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                         17:45
 80 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                     19:05
 81 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                              19:14
 82 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     19:15
 83 Reinier Honig (Ned) Team Roompot                             19:16
 84 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                             19:23
 85 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 19:24
 86 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               19:26
 87 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli                      19:34
 88 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            20:13
 89 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             21:35
 90 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia                          21:39
 91 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          25:54
 92 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                 25:59
 93 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                29:11

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: