Volta Limburg Classic 2015

Stefan Küng (BMC) odniósł zwycięstwo na trasie 42. edycji holenderskiego wyścigu jednodniowego.

21-letni Szwajcar, mistrz Europy i utytułowany torowiec, po samotnym rajdzie na ostatnich 15 kilometrach dotarł do mety kilkanaście sekund przed niewielką grupką prowadzoną przez Macieja Paterskiego (CCC Sprandi Polkowice). Trzecie miejsce wywalczył Belg Dylan Theuns (także BMC).

Kolarze polskiej grupy jechali bardzo aktywnie przez cały dzień - w ucieczce znalazł się Marek Rutkiewicz, a jego koledzy pracowali mocno w końcówce, na dobre pozycje wyprowadzając Paterskiego, Gregę Bole i Davide Rebellina.

"Patera" kierował pogonią za uciekającym Szwajcarem, a na finiszu zagrał umiejętnie i na samej kresce wywalczył drugie miejsce.

Drużyna była dzisiaj niesamowita. Mieliśmy bardzo mocny skład i kontrowaliśmy wyścig praktycznie od początku, biorąc na siebie jego ciężar. Stanęliśmy na starcie z myślą tylko o zwycięstwie i to był nasz cel. Z drugiego miejsca też możemy być jednak zadowoleni, bo zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony. Przez cały dzień było wiele ataków, a my braliśmy udział praktycznie w każdym

- powiedział po wyścigu 28-latek z Jarocina.

Na początku rywalizacji nie czułem się jakoś wyjątkowo dobrze, ale z każdym kilometrem się rozkręcałem i w drugiej fazie zmagań nogi kręciły się tak jak chciałem. W samej końcówce, wiele się działo. Skok za skokiem. Najpierw spróbowałem z Davidem Rebellinem dojechać do ucieczki, ale grupa nas doszła. Później udało się odskoczyć z 6-7 innymi zawodnikami. Sam sprint zacząłem lekko z tyłu, ale systematycznie przechodziłem do przodu i ukończyłem wyścig, tylko za Küngiem, który zaatakował wcześniej i sam przekroczył linię mety. Ostatnie metry prowadziły po lekkim bruku, ale nigdy nie miałem problemów z taką nawierzchnią.

fot. BMC Racing Team

Wyniki Volta Limburg Classic 2015 (1.1), Eijsden - Eijsden (198 km):

1. Stefan Küng (BMC Racing Team)                     5:01:51
2. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
3. Dylan Theuns (BMC Racing Team)
4. Enrico Battaglin (Bardiani CSF)
5. Rasmus Guldhammer (Cult Energy)
6. Soren Kragh Andersen (Team Trefor - Blue Water)
7. Amael Moinard (BMC Racing Team)
8. Wilco Kelderman (Team LottoNL - Jumbo)
9. Damiano Cunego (Nippo-Vini Fantini)
10. Francesco Gavazzi (Southeast)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: