Gran Premio Miguel Indurain 2015

Hiszpan Angel Vicioso (Katusha) wygrał w Etelli 17. edycję wyścigu poświęconego najlepszemu hiszpańskiemu kolarzowi lat 90. ubiegłego wieku.

37-latek pokonał w końcówce mistrza Hiszpanii Iona Izagirre (Movistar Team) i jego drużynowego kolegę Benata Intxaustiego.

69. miejsce zajął jedyny Polak startujący w wyścigu - Przemysław Kasperkiewicz (AWT-Greenway) - do zwycięzcy tracąc 12:38.

Na górskiej trasie wokół Estelli brakowało odcinków płaskich, ale nie zniechęciło to do ataków. Pierwszy odjazd uformowali Antonio Molina (Caja Rural-Seguros RGA), David Lozano (Team Novo Nordisk), Ibai Salas i Victor Martín (Burgos-BH), Garikoitz Bravo (Murias Team) oraz Luca Frasa (Start-Massi).

Szóstka uzyskała 4 minuty przewagi, po 55 kilometrach stając się piątką, gdy kontakt na podjeździe pod Ibarra stracił Frasa. Peleton nie odpuścił grupki na większy dystans i stopniowo redukował straty, mięśniami kolarzy Cannondale Garmin, Katushy i Movistar zbliżając się do niej na 50 sekund na leżącym na 70 kilometrów przed metą Alto de Guirguillano.

Kolejny podjazd - - przyniósł neutralizację odjazdu i atak Beñata Intxaustiego (Movistar Team). Hiszpan pociągnął za sobą całkiem sporą grupkę, w której znaleźli się Ion Izagirre (Movistar), Ángel Vicioso (Katusha), Janier Acevedo i Nathan Brown (Cannondale Garmin), Amets Txurruka i Hugh Carthy (Caja Rural-Segura RGA), Imanol Estevez (Murias Taldea), Delio Fernández (W52-Quinta da Lixa), Alberto Gallego (Radio Popular-Boavista) oraz doświadczony Francisco Mancebo (Skydive Dubai).

Grupka pracowała zgodnie i pokonała razem ostatnie trudy blisko 200-kilometrowej trasy. 9 kilometrów przed metą zaatakował ponownie Intxausti, ciągnąc za sobą Izagirre, Vicioso i Acevedo. Z goniącej grupki ruszył za to jego drużynowy kolega Alejandro Valverde, chcąc wspomóc walczących na czele kolegów.

4 kilometry przed metą na czele zostali tylko Vicioso i Intxausti. Gonił Izagirre, ale w końcówce najszybszy okazał się doświadczony kolarz Katushy, jako pierwszy mijając usytuowaną na zakręcie metę.

fot. Katusha Team

Wyniki Gran Premio Miguel Indurain 2015 (1.1), Estella - Estella (192,7 km):

1. Angel Vicioso (Katusha)
2. Ion Izaggire (Movistar Team)
3. Benat Intxausti (Movistar Team)
4. Janier Acevedo (Cannondale Garmin)
5. Alejandro Valverde (Movistar Team)
6. Daniel Moreno (Katusha)
7. Amets Txurruka (Caja Rural-Seguros RGA)
8. Francisco Mancebo (Skydive Dubai)
9. Tom-Jelte Slagter (Cannondale-Garmin)
10. Peio Bilbao (Caja Rural-Seguros RGA)
11. Alberto Gallego (Radio Popular)
12. Sergio Pardilla (Caja Rural-Seguros RGA)
13. Fabricio Ferrari (Caja Rural-Seguros RGA)
14. Nathan Brown (Cannondale-Garmin)
15. Simon Spilak (Katusha)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: