Volta a Catalunya 2015: etap 5

Alejandro Valverde (Movistar) wygrał piąty odcinek katalońskiej etapówki. Drugie miejsce wywalczył Rigoberto Uran (Etixx-Quick Step), a trzecie Paolo Tiralongo (Astana).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął czwarty na mecie Richie Porte (Team Sky).

Z wyścigu po kłopotach żołądkowych wycofał się Rafał Majka (Tinkoff-Saxo).

Etap rozpoczęła seria nieudanych ataków. W 11-osobowej akcji znalazł się Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi), ale peleton po krótkim pościgu zgasił ten i następne akcje. Przez pierwszą godzinę pokonano 55 kilometrów i dopiero odjazd trójki Jan Polanc (Lampe-Merida), Calvin Watson (Trek) i Yoann Bagot (Cofidis) uspokoił na krótko sytuację. Maksymalna przewaga uciekinierów sięgnęła 5:20 (103 km).

Na niczym nieosłoniętej drodze pojawił się boczny wiatr, który podzielił zasadniczą grupę. Próbowała coś na tym ugrać ekipa Sky, jednak lider Bart De Clercq (Lotto Soudal) jechał początkowo czujnie. Przyspieszenie spowodowało za to, że 45 km przed metą było po ucieczce.

5 kilometrów dalej peleton ponownie pękł i tym razem De Clercq został daleko z tyłu. Z przodu pojawiło się kilkunastu zawodników, z całą czołówką wyścigu, za wyjątkiem lidera i Daniela Martina (Cannondale).

14 km przed kreską kolarze dojechali do Alt de Lilla (kat. 2; 4,1 km; 4,8%). Na przełęczy atakował Alejandro Valverde, co ograniczyło czołówkę do dziewiątki.

Valverde ponowił swój atak już po zjeździe, 3 kilometry przed metą. Tym razem Hiszpan zyskał kilkadziesiąt metrów, odnosząc drugi etapowe zwycięstwo w tegorocznym wyścigu.

Wyniki 5. etapu Volta a Catalunya 2015 (WT), Alp - Valls (195,4 km):
  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     4:25:52
  2 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      00:05
  3 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
  4 Richie Porte (Aus) Team Sky
  5 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
  7 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
  8 David Lopez (Spa) Team Sky                                   00:12
  9 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 00:05
 10 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 11 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 12 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            00:42
 13 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          00:44
 14 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 15 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 16 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 17 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           01:35
 18 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 19 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 20 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 21 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 22 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 23 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 24 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 25 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 26 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 27 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
 28 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 29 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 30 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         01:48
 31 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               01:51
 32 Alex Cano (Col) Colombia                                     02:44
 33 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            02:53
 34 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
 35 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 36 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 37 Leonardo Duque (Col) Colombia
 38 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 39 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 40 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 41 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 42 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 43 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 44 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 45 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 46 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 47 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 48 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 49 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 50 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
 51 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
 52 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 53 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 54 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 55 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 56 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
 57 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA
 58 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 59 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 61 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 62 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 63 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 64 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
 65 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
 66 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 67 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 68 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 69 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                      03:19
 70 José Herrada (Spa) Movistar Team                             03:26
 71 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
 72 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 73 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    03:38
 74 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 75 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement            04:24
 76 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 04:56
 77 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       05:50
 78 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 79 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 80 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 81 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 82 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            06:26
 83 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            08:40
 84 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
 85 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 86 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 87 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 88 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 89 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
 90 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 91 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
 92 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  10:21
 93 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            10:30
 94 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 95 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              10:45
 96 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            11:00
 97 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            11:32
 98 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               13:33
 99 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
100 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
101 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
102 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
103 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
104 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
105 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
106 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
107 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
108 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
109 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
110 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
111 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
112 Marc Soler (Spa) Movistar Team
113 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
114 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
115 Daniel Martínez (Col) Colombia
116 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
117 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
118 Walter Pedraza (Col) Colombia
119 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
120 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
121 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
122 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
123 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
124 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
125 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
126 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
127 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
128 Julien Morice (Fra) Team Europcar
129 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff-Saxo
130 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
131 Edward Diaz (Col) Colombia
132 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
133 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
134 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
135 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement
136 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
137 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
138 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
139 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement
140 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
141 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
142 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
143 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
144 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
145 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
146 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
147 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
148 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
149 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
150 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
151 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
152 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
153 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
154 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
155 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
156 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
157 Egor Silin (Rus) Team Katusha
158 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
159 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
160 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
161 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
162 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
163 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin
DNF Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNF George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
DNF Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
DNS Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
DNS Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
DNS Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha

Klasyfikacja po 5. etapie

  1 Richie Porte (Aus) Team Sky                               22:58:20
  2 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    00:05
  3 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                          00:07
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:16
  5 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      00:18
  6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:27
  7 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 00:33
  8 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                       00:43
  9 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     01:09
 10 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        01:35
 11 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          02:16
 12 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            02:27
 13 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               02:29
 14 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 02:33
 15 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         02:35
 16 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          02:37
 17 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      03:38
 18 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     03:59
 19 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  04:00
 20 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             04:01
 21 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 22 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  04:22
 23 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   04:25
 24 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              05:37
 25 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    05:43
 26 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     06:41
 27 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 07:05
 28 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             07:49
 29 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                    09:35
 30 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     09:39
 31 Alex Cano (Col) Colombia                                     10:28
 32 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        12:20
 33 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      14:28
 34 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          15:36
 35 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     15:38
 36 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             15:59
 37 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           16:17
 38 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         17:58
 39 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 19:20
 40 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            22:04
 41 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           22:23
 42 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       22:25
 43 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        22:43
 44 David Lopez (Spa) Team Sky                                   22:47
 45 José Herrada (Spa) Movistar Team                             23:17
 46 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         27:11
 47 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        27:36
 48 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          28:04
 49 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  29:21
 50 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              29:23
 51 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 52 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           29:41
 53 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
 54 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step           29:43
 55 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                          29:53
 56 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 29:57
 57 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      31:31
 58 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
 59 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                32:11
 60 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 61 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     32:21
 62 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            33:05
 63 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            34:07
 64 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 34:21
 65 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          35:02
 66 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        35:40
 67 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        35:42
 68 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           35:45
 69 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 70 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                      36:34
 71 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                36:36
 72 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            36:46
 73 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       37:53
 74 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            37:59
 75 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                        38:16
 76 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          39:17
 77 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 78 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA                    39:26
 79 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       40:32
 80 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 40:33
 81 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           41:36
 82 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         41:53
 83 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             42:10
 84 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      42:23
 85 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 86 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  42:51
 87 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 88 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin                     43:06
 89 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         43:23
 90 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       43:39
 91 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        46:54
 92 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       47:16
 93 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            48:51
 94 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           49:36
 95 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                49:57
 96 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 97 Leonardo Duque (Col) Colombia                                50:22
 98 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  50:30
 99 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              51:06
100 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  51:13
101 Walter Pedraza (Col) Colombia                                51:25
102 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           53:03
103 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
104 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
105 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            53:26
106 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                54:27
107 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  54:41
108 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            55:31
109 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             55:43
110 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                     55:46
111 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
112 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   57:05
113 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    57:47
114 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    58:18
115 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 59:04
116 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement            59:41
117 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        01:00:24
118 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:00:27
119 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                    01:00:30
120 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice            01:00:35
121 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
122 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr                               01:00:37
123 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida                         01:01:10
124 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                01:01:22
125 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     01:02:37
126 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                        01:03:56
127 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                      01:04:30
128 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                             01:04:34
129 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      01:05:30
130 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                     01:05:46
131 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                       01:06:33
132 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff-Saxo                        01:07:43
133 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                    01:08:36
134 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                      01:09:30
135 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:11:16
136 Marc Soler (Spa) Movistar Team                            01:11:19
137 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice             01:11:20
138 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                         01:12:02
139 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
140 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                      01:12:38
141 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                        01:12:59
142 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                   01:13:46
143 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                          01:14:19
144 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement     01:14:37
145 Edward Diaz (Col) Colombia                                01:15:40
146 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                            01:16:33
147 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       01:17:49
148 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal                           01:18:06
149 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr                               01:18:17
150 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                       01:18:38
151 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                  01:18:39
152 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin              01:19:14
153 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                   01:20:10
154 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia                         01:20:13
155 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
156 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
157 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement         01:21:32
158 Julien Morice (Fra) Team Europcar                         01:24:50
159 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
160 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
161 Daniel Martínez (Col) Colombia                            01:25:03
162 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                01:29:24
163 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice                   01:30:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: