Coppi e Bartali 2015: "Pomarańczowi" wygrywają drużynówkę

Ekipa CCC Sprandi Polkowice znakomicie rozpoczęła zmagania w Settimana Coppi e Bartali. Po 2.miejscu Gregi Bole na porannym etapie, Davide Rebellin, Adrian Kurek, Jarosław Marycz i Tomasz Kiendyś wygrali popołudniową jazdę drużynową na czas. Rebellin objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drużyna była dzisiaj bardzo mocna. Weszliśmy we właściwy rytm i nadaliśmy solidne, szybkie tempo. Mamy teraz koszulkę lidera i zrobimy wszystko co w naszej mocy, by ją utrzymać do samego końca, do niedzieli. Jutrzejszy i niedzielny etap powinny być najtrudniejsze, ale uważam, że jestem w dobrej formie, mam wsparcie silnej ekipy i jesteśmy w stanie pojechać tu naprawdę po bardzo dobry wynik

- powiedział Davide Rebellin.

To była nietypowa, 13-kilometrowa drużynówka. Nietypowa gdyż drużyny były podzielone na dwa 4-osobowa składy. CCC Sprandi Polkowice pojechało w następującym zestawieniu - Grega Bole, Christian Delle Stelle, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov oraz Davide Rebellin, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Tomasz Kiendyś.

Jako pierwsza z nich na trasę ruszyła „czwórka” z Bole. Pojechali bardzo dobrze i zanotowali najlepszy czas – 15:09. Po 30 ekipach, wciąż znajdowali się na czele tabeli wyników. Co prawda spadli później na 10. miejsce, ale „pomarańczowe” barwy ponownie wskoczyły na prowadzenie za sprawą drugiej „czwórki”. Jechało w niej aż trzech mistrzów Polski w jeździe drużynowej – Kurek, Kiendyś i Marycz. Wykręcili oni znakomity czas, 14:49, o 1 sekundę lepszy od prowadzących kolarzy Sky. Nikt nie był w stanie pobić już tego wyniku.

Davide Rebellin, który ukończył poranny etap 1a, na najwyższym miejscu spośród zwycięskiego składu, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Tomasz Kiendyś, Jarosław Marycz i Adrian Kurek również plasują się w pierwszej "4" generalki, z tym samym czasem co doświadczony Włoch.

inf prasowa
fot. Mario Stiehl

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: