Volta a Catalunya 2015: etap 4

Tejay van Garderen (BMC Racing Team) po ataku na La Molina wygrał królewski etap Volta a Catalunya.

Drugi miejsce wywalczył Richie Porte (Team Sky), a trzecie Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).

Nowym liderem wyścigu został Bart De Clercq (Lotto Soudal).

Najtrudniejszy odcinek tegorocznej edycji początkowo przebiegał pod dyktando piątki: Thomas Danielson (Cannondale), José Herrada (Movistar), Jerome Coppel (IAM), Riccardo Zoidl (Trek) i Loic Chetout (Cofidis).

Uciekinierzy przed pierwszą górską premią, Alt de Bracons (kat. 1; 57,9 km; 10,5 km; 4,9%), zdobyli ponad 7 minut przewagi. Od tego punktu na trasie różnica zaczęła topnieć. Peleton prowadzony przez Astanę przełęcz Coubet (kat. 1; 90,6 km; 10 km; 5,5%) osiągnął ze stratą zaledwie 3 minut. Więcej tracił bohater pierwszych dni Maciej Paterski, któremu asystowała cała drużyna CCC Sprandi.

Na jedynej w wyścigu premii najwyższej kategorii, Alt de la Creueta (kat. E; 146,3 km; 21 km; 4,5%, max. 9%), prowadzenie obronili Zoild z Danielsonem. Zasadnicza grupa zbliżyła się na minutę, natomiast lider Pierre Roland (Europcar) jechał w kolejnej grupce, ze stratą dwóch minut.

Bardzo długie zjazdy nie zmieniły sytuacji. Pościg prowadzony przez Team Sky dopadł dwójkę dopiero na końcowym podjeździe La Molina (kat. 1; 5,6 km; 5,8%, max. 9%).

3 km przed metą z nieznacznym prowadzeniem jechał Vasil Kiryienka (Sky), którego minął Tejay van Garderen.

Do walki ruszył Alberto Contador. Za Hiszpanem znalazł się Richie Porte. Australijczyk wyprzedził "El Pistolero", ruszając za van Garderenem, ale było już na to za późno, ponieważ Amerykanin po chwili zameldował się już na mecie.

Z niewielką stratą dojechał Bart De Clercq, obejmując prowadzenie, 21 sekund przed Porte.

fot. Tim De Waele/TDW Sport

Wyniki 4. etapu Volta a Catalunya 2015 (WT), Tona - La Molina (188,4 km):
  1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                   5:00:36
  2 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  00:03
  3 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                          00:08
  4 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
  6 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 00:11
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    00:15
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:19
  9 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               00:21
 10 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 11 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:24
 12 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 13 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      00:27
 14 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         00:30
 15 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:34
 16 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                          00:37
 17 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 00:41
 18 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          00:45
 19 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            00:47
 20 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  00:50
 21 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     00:57
 22 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
 23 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 24 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 25 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     01:22
 26 Alex Cano (Col) Colombia                                     01:30
 27 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 02:08
 28 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              02:33
 29 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 30 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 31 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 32 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 33 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 34 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               02:36
 35 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     03:31
 36 José Herrada (Spa) Movistar Team                             04:12
 37 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             04:39
 38 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             04:54
 39 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          05:01
 40 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                    05:13
 41 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 42 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        06:25
 43 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step           07:35
 44 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            09:03
 45 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      09:23
 46 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
 47 David Lopez (Spa) Team Sky                                   10:03
 48 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 49 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             12:49
 50 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
 51 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin                     15:51
 52 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 53 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 54 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 55 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            16:08
 56 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 57 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 58 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 59 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 60 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 61 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
 62 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
 63 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     17:47
 64 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida                            19:13
 65 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 66 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 67 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       19:15
 68 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 69 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 70 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 71 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 72 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 20:50
 73 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        23:39
 74 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          25:25
 75 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 27:49
 76 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 77 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 78 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 79 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 80 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
 81 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
 82 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 83 Walter Pedraza (Col) Colombia
 84 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
 85 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
 86 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 87 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 88 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 89 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 90 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 91 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 92 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 93 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 94 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 95 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
 96 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 97 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 98 Julien Morice (Fra) Team Europcar
 99 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement
100 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
101 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
102 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
103 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
104 Winner Anacona (Col) Movistar Team
105 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
106 Daniel Martínez (Col) Colombia
107 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
108 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
109 Edward Diaz (Col) Colombia
110 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
111 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
112 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
113 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA
114 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
115 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
116 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
117 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
118 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
119 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
120 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
121 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
122 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
123 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
124 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
125 Marc Soler (Spa) Movistar Team
126 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
127 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
128 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
129 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
130 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
131 Christopher Froome (GBr) Team Sky
132 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
133 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
134 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
135 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
136 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
137 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
138 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
139 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
140 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
141 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
142 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
143 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
144 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff-Saxo
145 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
146 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
147 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
148 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
149 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
150 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
151 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement
152 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
153 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
154 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
155 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
156 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
157 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
158 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
159 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
160 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
161 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
162 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
163 Leonardo Duque (Col) Colombia
164 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
165 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin
166 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
167 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                   28:21
168 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
169 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                28:36
DNF Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
DNF Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
DNF Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
DNF Daan Olivier (Ned) Team Giant-Alpecin
DNF Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
DNF Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
DNF Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
DNF Pablo Lastras (Spa) Movistar Team
DNF Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
Klasyfikacja generalna po 4. etapie:
  1 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                         18:32:02
  2 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  00:21
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    00:26
  4 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        00:27
  5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                          00:28
  6 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      00:45
  7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:48
  8 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     00:51
  9 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:52
 10 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 00:54
 11 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               01:04
 12 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 13 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          01:07
 14 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         01:13
 15 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      01:21
 16 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 01:24
 17 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          01:28
 18 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:33
 19 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      02:29
 20 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             02:52
 21 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 22 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           03:10
 23 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  03:13
 24 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   03:16
 25 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 26 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     03:41
 27 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     04:14
 28 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              04:28
 29 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 04:38
 30 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             05:22
 31 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                    07:08
 32 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     07:12
 33 Alex Cano (Col) Colombia                                     08:10
 34 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               08:56
 35 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            10:58
 36 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        12:45
 37 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             13:32
 38 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          15:18
 39 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         15:31
 40 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     15:59
 41 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step           16:36
 42 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                          16:46
 43 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 16:51
 44 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      18:24
 45 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
 46 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 19:02
 47 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           19:56
 48 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       19:58
 49 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 50 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        20:16
 51 José Herrada (Spa) Movistar Team                             20:17
 52 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              21:09
 53 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        22:35
 54 David Lopez (Spa) Team Sky                                   23:01
 55 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         24:44
 56 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            24:52
 57 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 58 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        25:09
 59 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 60 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  26:54
 61 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin              27:14
 62 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       27:25
 63 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 28:14
 64 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           28:29
 65 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         28:32
 66 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 67 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 68 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         28:46
 69 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                   29:24
 70 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  29:44
 71 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 72 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 73 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 74 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 29:51
 75 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     29:54
 76 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         30:16
 77 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      30:19
 78 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       30:32
 79 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          32:35
 80 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        33:13
 81 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           33:18
 82 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 83 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                      33:41
 84 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            33:51
 85 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       34:09
 86 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 87 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       36:44
 88 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             36:46
 89 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                36:50
 90 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 91 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 92 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 93 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 94 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA                    36:59
 95 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  37:23
 96 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 38:06
 97 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 98 Walter Pedraza (Col) Colombia                                38:18
 99 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      39:56
100 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
101 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
102 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
103 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
104 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin                     40:39
105 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              40:47
106 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                41:20
107 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     41:59
108 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             42:36
109 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar                            42:39
110 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            42:51
111 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            43:24
112 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  44:46
113 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            44:57
114 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 45:57
115 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           46:36
116 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               47:28
117 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
118 Leonardo Duque (Col) Colombia                                47:55
119 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida                            48:03
120 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   48:15
121 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   48:51
122 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                        49:30
123 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    52:23
124 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
125 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
126 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                     53:19
127 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff-Saxo                           54:36
128 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      55:03
129 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    55:06
130 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
131 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       55:29
132 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement            55:43
133 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                56:20
134 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         56:23
135 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           57:57
136 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                58:09
137 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               58:12
138 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice                58:13
139 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                          58:19
140 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            58:55
141 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         59:31
142 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                           59:52
143 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                     01:00:22
144 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                        01:01:29
145 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement     01:01:30
146 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
147 Edward Diaz (Col) Colombia                                01:02:33
148 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                            01:03:28
149 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                       01:03:48
150 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       01:04:42
151 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal                           01:05:02
152 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr                               01:05:10
153 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                       01:05:31
154 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                  01:05:32
155 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
156 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                          01:06:05
157 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin              01:06:07
158 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                   01:07:06
159 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
160 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
161 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
162 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement         01:08:25
163 Julien Morice (Fra) Team Europcar                         01:11:43
164 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
165 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
166 Daniel Martínez (Col) Colombia                            01:11:56
167 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                01:16:17
168 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice                   01:17:17
169 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert             01:21:06

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: