Volta a Catalunya 2015: niepewny Contador

Hiszpan narzeka na złapane w Italii przeziębienie.

Po rozczarowującym Tirreno-Adriatico Alberto Contador od poniedziałku będzie się ścigał w Volta a Catalunya. W Hiszpanii kapitan teamu Tinkoff Saxo będzie kontynuował swoje przygotowania do Giro d’Italia.

We Włoszech złapałem lekkie przeziębienie, podobnie jak kilku innych zawodników. Nie wiem, na co mam liczyć. Zobaczymy, jak się potoczy ciężki etap na La Molina. Wtedy będziemy wiedzieć nieco więcej. Według mnie tym razem sporą rolę odegrają bonifikaty czasowe

– mówił „El Pistolero”.

32-letni Contador będzie miał do pomocy Rafała Majkę, który jednak ostatnio w Paryż-Nicea również niczym specjalnie nie zachwycił. W rozmowie z nami Rafa tłumaczył, że „po prostu nie miał nogi”.

Dyrektor sportowy drużyny Steven De Jongh, ostatnio skrytykowany przez właściciela Olega Tinkova, przyznał, że jego kolarze jakoś nie potrafią znaleźć formy.

Na papierze dysponujemy mocnym teamem. Na papierze... Niektórzy nasi podopieczni jeszcze nie są we właściwej formie

– mówił. Oprócz „Księgowego” i Majki do Katalonii Tinkoff Saxo wysyła jeszcze Ivana Basso, Michaela Rogersa, Roberta Kiserlovskiego, Jesúsa Hernandeza, Michaela Valgren oraz Sergio Paulinho.

Ze startu zrezygnować musiał obrońca tytułu Joaquim Rodriguez (Katusha). „Purito” skarży się na grypę żołądkową. Wystąpi za to Przemek Niemiec (Lampre-Merida) – 12. w Tirreno-Adriatico oraz CCC Sprandi Polkowice.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: