Natalia Rutkowska w Krismar Big Silvant Team

Krismar Big Silvant Team zakontraktował Natalię Rutkowską. Rodowita Olsztynianka będzie pierwszą zawodniczką w szeregach drużyny z Warmii i Mazur.

Natalia Rutkowska urodziła się w 1992 roku w Olsztynie. Swoją karierę zaczynała w Art Print Olsztyn pod okiem trenera Zdzisława Trojgi, obecnego dyrektora sportowego Krismar Big Silvant Team. Początkowo skupiała się na jeździe na szosie, ale wraz z przejściem do Żyrardowskiej Grupy Kolarskiej zaczęła łączyć ją z kolarstwem torowym. Szybko awansowała do pierwszej reprezentacji w kolarstwie torowym, a to zmusiło ją do ograniczenia jazdy na szosie do minimum.

Na swoim koncie ma wiele medali Mistrzostw Polski i Europy w kolarstwie torowym. Ponadto jest poważną kandydatką do występu na Igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Największe sukcesy Natalii Rutkowskiej: 2. miejsce drużynowo na 3000 metrów na torowych mistrzostwach Europy Elity, 1. miejsce w sprincie olimpijskim na torowych mistrzostwach Polski Elity, 2. miejsce na 500 metrów ze startu zatrzymanego na torowych mistrzostwa Polski Elity, 1. miejsce w scratchu na torowych mistrzostwach Europy U-23, 1. miejsce na 3000 metrów indywidualnie na torowych mistrzostwach Polski U-23 i  1. miejsce na 500 metrów ze startu zatrzymanego na torowych mistrzostwach Polski U-23.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: