Trasa Tour of Britain 2015

tourofbritain2015

Sponsorowany przez giełdowy fundusz ubezpieczeniowy Friends for Life wyścig odkrywa karty.

Walia, Szkocja i Anglia. Osiem etapów, 1451 kilometrów, brak czasówki i najcięższy górski finisz w najnowszej historii wyścigu. Tak w skrócie przedstawia się trasa zaplanowanego na 6-13 września 2015 roku Tour of Britain.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego jak udało nam się poprowadzić tegoroczną edycję wyścigu. Wydaje mi się, że każdy zawodnik znajdzie na niej coś dla siebie. Chcemy by wyścig był agresywny i nieprzewidywalny, coś co w przyszłości, mamy nadzieję, stanie się jego znakiem rozpoznawczym. Chcemy by trasa odzwierciedlała trudny teren z jakim mierzą się kolarze ścigający się na brytyjskiej scenie, a impreza to znakomita okazja by pokazać piękno brytyjskiego krajobrazu

- wyjaśnił dyrektor wyścigu Mick Bennett.

Brytyjski wyścig został wczoraj oficjalnie zaprezentowany podczas konferencji na stadionie Wembley. Ośmiodniowa impreza rozpocznie się w Walii, a pierwszego dnia w akcji obejrzymy sprinterów. Drugiego dnia wyścig wjedzie do Lancashire, a końcówka może sprawić kłopoty mistrzom ostatnich metrów i otworzyć walkę w klasyfikacji generalnej.

Trzeciego dnia 216-kilometrowy odcinek zabierze peleton do malowniczej Szkocji, a sprinterski finisz przewidziano na obrzeżach Keslo, w okolicach Floors Castle - osiemnastowiecznej rezydencji szlacheckiej, miłośnikom kina znanej z filmu Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp.

Drugi dzień w Szkocji kolarze przywitają w stolicy regionu - Edynburgu - wyruszając na 218-kilometrową wycieczkę w kierunku nadmorskiego Blyth, gdzie boczne wiatry mogą pokrzyżować plany sprinterskiego rozegrania etapu.

Kolarze zostaną na północy Anglii przed kolejny dzień, na piątym etapie podążając wzdłuż ruin Muru Hadriana i kierując się w kierunku szczytu Hart Side w malowniczej części północno-zachodniej Anglii, położonego w regionie Lake District. W finale kibice podziwiali będą usianą jeziorami krainę, a kolarze zmierzą się z 8-kilometrową wspinaczką na wysokość 560 metrów, która według organizatorów będzie najcięższym i najbardziej wymagającym szczytem w najnowszej historii wyścigu.

Organizatorzy nie stronią od długich etapów - po dwóch ponad 210-kilometrowych odcinkach na siódmym etapie do pokonania 225 kilometrów - tym razem z rodzinnego miasta znanego piosenkarza Robbiego Williamsa i miejsca dorastania słynnego gitarzysty Slasha Stoke on Trent do znanego z opowieści o Robin Hoodzie Nottingham.

Finał oczywiście w stolicy Zjednoczonego Królestwa, Londynie, choć tym razem na nowej trasie, wiodącej m.in. przez Trafalgar Square, Piccadily Circus i Strand.

Trasa Tour of Britain 2015:

Etap 1: Beaumaris - Wrexham (177 km)
Etap 2: Clitheroe - Colne (162 km)
Etap 3: Cockermouth - Floors Castle (216 km)
Etap 4: Edynburg - Blyth (218 km)
Etap 5: Prudhoe - Hartside Fell (171 km)
Etap 6: Stoke-on-Trent - Nottingham (189 km)
Etap 7: Fakenham - Ipswich (225 km)
Etap 8: Londyn - Londyn (93 km)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: