Mediolan-San Remo 2015: Lobato liderem Movistar, powrót Valverde

Hiszpański zawodnik po 9 latach powraca na trasę najdłuższego klasyku świata by pomóc Juanowi Jose Lobato.

Alejandro Valverde i Juan Jose Lobato poprowadzą ekipę Movistar na trasie 106. edycji Mediolan - San Remo. 34-letni "Balaverde" i 26-letnia wschodząca gwiazda sprintu na 293-kilometrowej trasie spróbują powalczyć o znalezienie się w czołówce i skuteczny finisz na Via Roma.

Valverde w "La Primavera" startował w pierwszych latach swojej kariery, po raz ostatni w 2006 roku. Wiele nie zwojował, do mety dojeżdżał za każdym razem, a jego najwyższym miejscem była 24. lokata. W tym roku doświadczony Hiszpan, jeden z najlepszych specjalistów od wyścigów jednodniowych w peletonie, w niedzielnych zmaganiach pomagał będzie swojemu młodszemu kolarze - Juanowi Jose Lobato - który w tym sezonie już kilkukrotnie pokazał, że jest jednym z szybszych kolarzy.

26-latek w tym roku wygrał etap Tour Down Under, dwa etapy Vuelta a Andalucia, zajął 2. miejsce w Clasica de Almeria, a także popisał się kilkoma miejscami na podium w Dubai Tour.

Skład sponsorowanej przez sieć telefonii komórkowej ekipę dopełnią Adriano Malori, Ion Izagirre, José Joaquín Rojas i Giovanni Visconti.

fot. Movistar Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: