Nokere Koerse - Danilith Classic 2015

Kris Boeckmans z grupy Lotto Soudal wygrał 70. wyścig Nokere Koerse - Danilith Classic.

Belgijski zawodnik na płaskiej trasie, zakończonej finiszem po bruku (około 350 m prowadzących nieznacznie do góry), wyprzedził we flandryjskim Nokere Justina Julesa (Veranclassic-Ekoi) i Scotta Thwaites a(Bora - Argon 18).

52. miejsce zajął Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice).

David Boucher (FDJ), Jonas Rickaert (Topsport Vlaanderen), Frederik Backaert (Wanty), Dieter Bouvry (Roubaix) i Alphonse Vermote (Vastgoedservice), to piątka kolarzy, która utworzyła ucieczkę dnia. Przy wjeździe na pierwszą z ośmiu końcowych rund (14,8 km) jechali z przewagą 5:50, ale już na trzy pętle do końca akcja została zakończona.

Kolejne próby zaczepne nie uzyskały więcej jak kilkanaście sekund zapasu, dlatego zwycięzcę wyłonił masowy sprint. Na trudnej końcówce najlepiej poradził sobie Boeckmans, który o kilka długości roweru wyprzedził Julesa. 28-letni zawodnik dwa raz zajmował wcześniej drugie miejsce na tej trasie (2010, 2012).

To był bardzo ciężki wyścig. Po pierwszej godzinie mieliśmy średnią prędkość prawie 50 km/h. Sprawę utrudniał także silny wiatr. Finiszowałem na 11. miejscu, ale finałowy sprint nie odpowiadał mojej charakterystyce. Droga był brukowana i bardziej odpowiadała silnym, masywnym kolarzom, a ja ważę tylko 65 kilogramów. Cieszę się z mojej dyspozycji, bo forma rośnie i czuję się pewny swoich umiejętności przed kolejnymi wyścigami

- powiedział po wyścigu Christian Delle Stelle.

Wyniki Nokere Koerse - Danilith Classic 2015 (1.1), Deinze - Nokere (197,7 km):
  1 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                          4:26:50
  2 Justin Jules (Fra) Veranclassic - Ekoi
  3 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
  4 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
  5 Baptiste Plackaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
  6 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
  7 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo
  8 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  9 Remco Te Brake (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mante
 10 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 11 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 12 Gerry Druyts (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Tea
 13 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 14 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 15 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Benjamin Verraes (Bel) Cibel
 17 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 18 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
 19 Robin Stenuit (Bel) Veranclassic - Ekoi
 20 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 21 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 22 Melvin Rulliere (Fra) Veranclassic - Ekoi
 23 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 24 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
 25 Dries De Bondt (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 26 Raymond Kreder (Ned) ROP
 27 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 28 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 29 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling
 30 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr
 31 Daniel Hoelgaard (Nor) Team Joker
 32 Jaap De Man (Ned) Team 3M
 33 Xandro Meurisse (Bel) An Post - Chainreaction
 34 Edvin Wilsson (Swe) Team Joker
 35 Tim Van Speybroeck (Bel) Team 3M
 36 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 37 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team                         00:08
 38 Jens Vandenbogaerde (Bel) An Post - Chainreaction            00:09
 39 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 40 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental
 41 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 42 Alistair Slater (GBr) An Post - Chainreaction
 43 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
 44 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental 
 45 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 46 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Ekoi
 47 Jesper Asselman (Ned) ROP
 48 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 49 Mike Terpstra (Ned) ROP
 50 Truls Engen Korsaeth (Nor) Team Joker
 51 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 52 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 53 Vegard Stake Laengen (Nor) Team Joker
 54 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b M
 55 Wouter Leten (Bel) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
 56 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 57 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 58 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 59 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           00:19
 60 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        00:21
 61 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 62 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Colba - Superano Ham
 63 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       00:23
 64 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
 65 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental 
 66 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 67 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole                00:26
 68 Daan Myngheer (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 69 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
 70 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 71 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing                     00:29
 72 Bjorn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Joker
 73 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 74 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              00:32
 75 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 76 Adriaan Aas Stien (Nor) Team Joker
 77 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 78 Kenny De Haes (Bel) Lotto Soudal
 79 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 80 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 81 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 82 Huub Duyn (Ned) ROP                                          00:37
 83 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic - Ekoi
 84 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 85 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 86 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 87 Amund Groendahl Jansen (Nor) Team Joker
 88 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 89 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 90 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
 91 Sébastien Rosseler (Bel) Veranclassic - Ekoi
 92 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 93 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M                                 00:40
 94 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 95 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 96 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 97 Nicolas Vereecken (Bel) Team 3M
 98 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 99 Maurits Lammertink (Ned) ROP                                 00:45
100 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
101 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         00:51
102 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      00:53
103 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
104 Dries Hollanders (Bel) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Man
105 Kevin Suarez Martinez (Bel) Colba - Superano Ham
106 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
107 Stef Van Zummeren (Bel) Verandas Willems Cycling Team
108 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
109 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo
110 Kai Reus (Ned) Verandas Willems Cycling Team
111 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
112 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
113 Marc Demaar (Ned) ROP
114 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
115 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental
116 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
117 Stijn Van Couter (Bel) Colba - Superano Ham
118 Thomas Edward Gibbons (USA) Cibel
119 Jack Wilson (Irl) An Post - Chainreaction
120 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
121 Jarno Gmelich (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
122 Christophe Premont (Bel) Verandas Willems Cycling Team
123 Michel Kreder (Ned) ROP
124 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles
125 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            01:06
126 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
127 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
128 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              01:18
129 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
130 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      01:32
131 David Boucher (Fra) FDJ.fr                                   01:38
132 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
133 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Con     01:43
134 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole                  01:56
135 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 01:58
136 Rick Ottema (Ned) Colba - Superano Ham                       02:45
137 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
138 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling
139 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
140 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    02:52
141 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
142 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  03:24
143 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                 03:33
144 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
145 Geert Van Der Weijst (Ned) Team 3M                           07:28
146 Kevin Callebaut (Bel) Cibel
147 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
148 Stefan Kreder (Ned) Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
149 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
150 Jelle Donders (Bel) Colba - Superano Ham
151 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
152 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
153 Paulius Siskevicius (Ltu) An Post - Chainreaction
154 Conor Dunne (Irl) An Post - Chainreaction
155 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Team Joker
156 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
157 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
158 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
159 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles
160 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
161 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
162 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
163 Kurt Geysen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
164 Joeri Stallaert (Bel) Cibel
165 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
166 Glenn Vandemaele (Bel) Colba - Superano Ham

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: