GP Nobili Rubinetterie 2015

Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing) po finiszu z okrojonego peletonu wygrał 18. edycję włoskiego wyścigu.

Włoch na finiszu wyprzedził swojego rodaka Simone Ponziego (Southeast), a trzeci Austriak Marco Haller (Katusha).

5. miejsce zajął Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice).

Wyścig rozegrany został pod dyktando nieustannych ataków. Pierwszą ucieczkę udało się sformować dopiero po ponad 50 kilometrach, a w jej składzie znalazło się aż 28 zawodników, w tym Bartłomiej Matysiak i Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice).

Grupka nie wypracowała dużej przewagi - trzy minuty zapasu nie wystarczyło i praca kolarzy Treka i Katushy zakończyła akcję na niecałe 40 kilometrów przed metą.

Na 30 kilometrów przed meta, na ostatnim podjeździe, zaatakowali Alejandro Valverde (Movistar Team) i Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice). Duet uzyskał nawet 20 sekund przewagi, ale na zjeździe i płaskim odcinku praca kolarzy Cannondale-Garmin i Katushy położyła kres temu śmiałemu ruchowi.

O zwycięstwie zadecydował finisz z mocno okrojonego peletonu, na którym najlepiej poradzili sobie kolarze Trek Factory, rozprowadzając Giacomo Nizzolo, który na ostatnich metrach poradził sobie z ubiegłorocznym zwycięzcą Simone Ponzim (Southeast) i Marko Hallerem (Katusha).

fot. Trek Factory Racing

Wyniki GP Nobili Rubinetterie 2015 (1.1), Suno - Stresa (187,5 km):
  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  2 Simone Ponzi (Ita) Southeast
  3 Marco Haller (Aut) Team Katusha
  4 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
  5 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
  6 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
  7 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
  8 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
  9 Antonino Parrinello (Ita) d'Amico Bottecchia
 10 Francesco Reda (Ita) Team Idea 2010 ASD
 11 Nicola Gaffurini (Ita) Mg.Kvis-Vega
 12 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 13 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin
 14 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 15 Sonny Colbrelli (Ita) Reprezentacja Włoch
 16 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin
 17 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 18 Yonattah Monsalve (Ven) Southeast
 19 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast
 20 Simone Petilli (Ita) Unieuro Wilier
 21 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 22 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 23 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
 24 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
 25 Enrico Gasparotto (Ita) Reprezentacja Włoch
 26 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 27 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli
 28 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Cannondale-Garmin
 29 Mauro Finetto (Ita) Southeast
 30 Antonio Santoro (Ita) Mg.Kvis-Vega
 31 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 32 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 33 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 35 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
 36 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 37 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 38 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 39 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 40 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 41 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin 
 42 Salvatore Puccio (Ita) Reprezentacja Włoch
 43 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
 44 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 45 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 46 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha
 47 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 48 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
 49 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 50 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
 51 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 53 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 54 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 55 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
 56 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 57 Lorenzo Rota (Ita) Unieuro Wilier
 58 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
 59 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 60 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
 61 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
 62 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier
 63 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 64 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 65 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 66 Matteo Spreafico (Ita) Team Idea 2010 ASD
 67 Davide Vigano (Ita) Team Idea 2010 ASD
 68 Niccola Pacinotti (Ita) Reprezentacja Włoch
 69 Simone Consonni (Ita) Reprezentacja Włoch
 70 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 71 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo
 72 Roman Maikin (Rus) RusVelo
 73 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
 74 Filippo Ganna (Ita) Reprezentacja Włoch
 75 Marco Tecchio (Ita) Unieuro Wilier
 76 Dylan Girdlestone (RSA) Drapac Professional Cycling
 77 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling
 78 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 79 José Hernández (Col) GM Cycling Team
 80 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 81 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
 84 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 85 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 86 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) Colombia
 87 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 88 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 89 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 90 Andrea Cacciotti (Ita) GM Cycling Team
 91 Manuel Belletti (Ita) Southeast
 92 Marco Canola (Ita) Reprezentacja Włoch
 93 Daniele Ratto (Ita) Reprezentacja Włoch
 94 Paolo Ciavatta (Ita) d'Amico Bottecchia
 95 Marco D'urbano (Ita) GM Cycling Team
 96 Silvio Giorni (Ita) d'Amico Bottecchia
 97 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
 98 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 99 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
100 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
101 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast
102 Eugert Zhupa (Alb) Southeast
103 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
104 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
105 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team
106 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
107 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin
108 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin
109 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
110 Alessandro Pettiti (Ita) Team Idea 2010 ASD
111 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
112 Mamyr Stash (Rus) RusVelo
113 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
114 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
115 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin
116 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
117 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo
118 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
119 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
120 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo
121 Adriano Brogi (Ita) d'Amico Bottecchia
122 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
123 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
124 Antonio Di Sante (Ita) GM Cycling Team
125 Manuel Todaro (Ita) Team Idea 2010 ASD
126 Giorgio Bocchiola (Ita) d'Amico Bottecchia
127 Mattia Frapporti (Ita) Unieuro Wilier
128 Marco Tizza (Ita) Team Idea 2010 ASD
129 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
130 Michele Gazzara (Ita) Mg.Kvis-Vega
131 Moreno Giampaolo (Ita) Mg.Kvis-Vega
132 Alexander Serov (Rus) RusVelo
133 William Bonnet (Fra) FDJ
134 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Colombia
135 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
136 Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Colombia
137 Jonathan Paredes (Col) Colombia
138 Gian Marco Di Francesco (Ita) Mg.Kvis-Vega
139 Daniele Cavasin (Ita) GM Cycling Team
140 Filippo Fortin (Ita) GM Cycling Team
141 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: