Tirreno-Adriatico 2015: etap 6

Słowak Peter Sagan triumfował na przedostatnim odcinku Tirreno-Adriatico.

Kolarz Tinkoff-Saxo wyprzedził po finiszu z peletonu Geralda Ciolka (MTN - Qhubeka) i Jensa Debusschere (Lotto Soudal).

Liderem imprezy pozostał Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar Team).

Alessandro Vanotti (Astana), Yukiya Arashiro (Europcar) i Stijn Devolder (Trek) utworzyli ucieczkę dnia, która w deszczowych na całej trasie warunkach zdobyła 6 minut przewagi (70 km). Trójka jedyny na trasie podjazd, zlokalizowany 80 km przed metą - Montelparo, minęła z zapasem 2:30, a po następnych 40 km akcja prawie dobiegła końca.

Prawie ponieważ Vanotti nie dał za wygraną, a ponadto do Włocha przeskoczył, a następnie zostawił za plecami Alexis Vuillermoz (Ag2r). Peleton, uszczuplony po podjeździe m. in. o Marka Cavendisha (Etixx-Quick Step), zakończył te harce dopiero 3 km przed kreską.

Do walki na niebezpiecznym finiszu chętnych nie zabrakło. Kolarze Tinkoff-Saxo starali się jak najlepiej chronić Petera Sagana. Słowak na ostatniej prostej najpierw sprytnie ustawił się za dwójką kolarzy MTN - Qhubeka, a następnie w idealnym momencie przyspieszył, przerywając dziewięciomiesięczną niemoc.

fot. ANSA/DANIEL DAL ZENNARO

Wyniki 6. etapu Tirreno-Adriatico 2015 (WT), Rieti - Porto Sant'Elpidio (210 km):
  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                             5:04:13
  2 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
  3 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
  4 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
  5 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
  6 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
  7 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
  8 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
  9 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
 10 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 11 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 12 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 13 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 14 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 15 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 16 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 17 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 18 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 19 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 20 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 21 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 22 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 23 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 24 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 25 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 26 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 27 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin
 28 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 29 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 30 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 31 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 32 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 33 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 34 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
 35 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
 36 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 37 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 38 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 39 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 40 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
 41 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 42 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 43 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 44 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 45 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 46 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 47 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 48 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 49 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 50 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 51 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 52 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
 53 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 54 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 55 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 56 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           00:19
 57 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 58 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        00:23
 59 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 60 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 61 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 62 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        00:26
 63 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 64 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 65 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka              00:39
 66 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka
 67 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          00:42
 68 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 69 Carlos Quintero (Col) Colombia
 70 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 71 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 72 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 73 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 74 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
 75 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  01:01
 76 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 77 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        01:05
 78 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         01:14
 79 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo                             01:28
 80 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             01:35
 81 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     01:37
 82 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 83 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      01:42
 84 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 85 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 86 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
 87 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 88 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 89 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
 90 Alex Cano (Col) Colombia
 91 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing
 92 Brayan Ramirez (Col) Colombia
 93 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 94 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       02:54
 95 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                04:57
 96 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 97 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   05:11
 98 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   06:49
 99 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           11:26
100 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
101 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
102 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
103 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
104 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
105 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
106 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
107 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
108 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
109 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
110 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
111 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
112 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
113 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
114 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
115 Walter Pedraza (Col) Colombia
116 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
117 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
118 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
119 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
120 Fabio Duarte (Col) Colombia
121 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin
122 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
123 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
124 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
125 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
126 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
127 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
128 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
129 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
130 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
131 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
132 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
133 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
134 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
135 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
136 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
137 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
138 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
139 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
140 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
DNS Stef Clement (Ned) IAM Cycling
DNS Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
DNS Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
DNF Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
DNF Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
DNF Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
DNF Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
DNF Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
DNF Edwin Avila (Col) Colombia
DNF Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
DNF Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
DNF Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
DNF Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
DNF Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
DNF Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
DNF Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
DNF Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
DNF Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
DNF Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
DNF Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo
Klasyfikacja po 6. etapie
  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        24:58:58
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                      00:39
  3 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      00:48
  4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                   00:57
  5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                          01:03
  6 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                             01:04
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    01:06
  8 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         01:07
  9 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         01:12
 10 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  01:13
 11 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           01:15
 12 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     01:22
 13 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       01:23
 14 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         01:47
 15 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          02:03
 16 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   02:05
 17 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     02:12
 18 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        02:23
 19 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                   02:27
 20 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           02:48
 21 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  02:50
 22 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida                       03:17
 23 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                       03:22
 24 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            03:26
 25 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       03:51
 26 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        03:58
 27 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        04:43
 28 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       06:41
 29 Alex Cano (Col) Colombia                                     07:13
 30 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 09:08
 31 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     09:32
 32 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      10:20
 33 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                           10:33
 34 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr                                  10:37
 35 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              10:47
 36 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                     11:04
 37 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        12:12
 38 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       13:32
 39 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           15:12
 40 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                18:08
 41 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            18:23
 42 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          19:45
 43 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     19:50
 44 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                   19:51
 45 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       20:34
 46 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               20:41
 47 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            21:49
 48 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                      22:00
 49 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                   22:11
 50 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      22:30
 51 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             22:49
 52 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      23:36
 53 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         23:48
 54 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                     24:11
 55 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  24:17
 56 Brayan Ramirez (Col) Colombia                                25:44
 57 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               25:46
 58 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          25:48
 59 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 26:26
 60 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   26:27
 61 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka              26:59
 62 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                               27:38
 63 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                         28:09
 64 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        28:20
 65 Walter Pedraza (Col) Colombia                                28:50
 66 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           29:11
 67 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            29:12
 68 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             29:17
 69 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                          29:22
 70 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      30:22
 71 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        30:32
 72 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           31:16
 73 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         31:51
 74 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                          32:24
 75 Carlos Quintero (Col) Colombia                               32:30
 76 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL-Jumbo                      32:51
 77 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            32:54
 78 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        32:57
 79 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           32:58
 80 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          33:13
 81 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           33:15
 82 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     33:20
 83 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                         34:31
 84 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          34:46
 85 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     35:00
 86 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      35:37
 87 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             35:38
 88 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                          36:30
 89 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       36:40
 90 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            37:31
 91 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                              39:42
 92 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  40:31
 93 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                          40:34
 94 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                            40:51
 95 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                    40:56
 96 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           41:38
 97 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge                    41:45
 98 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           42:20
 99 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo                             42:48
100 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  43:00
101 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin                      43:10
102 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                          43:38
103 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              43:46
104 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                      43:51
105 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
106 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka                      43:57
107 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      44:18
108 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   44:44
109 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       44:49
110 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              45:22
111 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      46:43
112 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
113 Fabio Duarte (Col) Colombia                                  46:53
114 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        47:33
115 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           47:41
116 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           48:31
117 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       48:52
118 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                      49:23
119 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          49:54
120 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         49:56
121 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        50:38
122 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              53:04
123 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                         54:15
124 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            54:27
125 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                             54:44
126 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo                       54:47
127 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       55:40
128 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      55:59
129 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      56:05
130 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         56:10
131 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                          56:20
132 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                56:39
133 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             57:07
134 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin                         57:39
135 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                            01:01:10
136 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          01:01:14
137 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                      01:01:19
138 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            01:12:02
139 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                         01:18:11
140 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                     01:18:27

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: