Tour de Langkawi 2015: etap 7

Youcef Reguigui (MTN - Qhubeka) triumfował na przedostatnim odcinku malezyjskiej imprezy i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Kolarz z Algierii po finiszu z czołowej grupki na finałowej wspinaczce pod Fraser's Hill wyprzedził Kolumbijczyka Sebastiana Henao (Team Sky) i Włocha Valerio Agnoliego (Astana).

Prowadzenie w wyścigu stracił 20-letni Caleb Ewan, którego na 6 kilometrów przed metą z peletonu odczepili zawodnicy ekipy Sky.

Tomasz Marczyński (Torku Şekerspor) przyjechał 20., ze stratą 2:02, a w klasyfikacji generalnej zajmuje 19. miejsce.

Reguigui okazał się najsprytniejszy i najszybszy w końcówce - wypłaszczająca się końcówka była kręta i na ostatnich 100 metrach kluczowe było ustawienie na wirażu. Kolarz południowoafrykańskiej ekipy nie popełnił błędu i kreskę minął przed młodym Sebatianem Henao i doświadczonym Valerio Agnolim.

fot. MTN-Qhubeka

Wyniki 7. etapu Tour de Langkawi 2015 (2.HC), Shal Alam - Bukit Fraser (170 km):
  1 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                        4:38:41
  2 Sebastian Henao (Col) Team Sky
  3 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
  4 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
  5 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai
  6 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
  7 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
  8 Rodolfo Torres (Col) Colombia
  9 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 10 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 11 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   00:06
 12 Leonardo Duque (Col) Colombia                                00:39
 13 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo                            00:44
 14 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          00:54
 15 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement             01:31
 16 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
 17 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               01:39
 18 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli                    01:44
 19 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor                     02:02
 20 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor
 21 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli                       02:19
 22 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team                    02:39
 23 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai                            02:42
 24 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team                        02:47
 25 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                     02:51
 26 Edward Diaz (Col) Colombia                                   02:53
 27 Dadi Suryadi (Ina) Pegasus Continental Cycling Team          03:09
 28 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu Cycling Team
 29 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                03:15
 30 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 31 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO
 32 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro                   03:24
 33 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai                           03:46
 34 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor                              03:49
 35 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling              03:52
 36 Robin Manullang (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 37 Daniel Martnez (Col) Colombia
 38 Rafael Andriato (Bra) Southeast                              04:22
 39 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
 40 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 41 Wen Long Zhang (Chn) Giant-Champion System Pro               04:43
 42 Othman Mohamad Afiq Huznie (Mas) National Sports Council     04:45
 43 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai
 44 Mohamad Adiq Husaini Othman (Mas) Terengganu Cycling Team
 45 Jamalidin Novardianto (Ina) Pegasus Continental Cycling      04:50
 46 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     05:38
 47 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        05:52
 48 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 49 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro                06:44
 50 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang Cycling Team                    07:10
 51 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                 07:13
 52 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 53 Darwin Pantoja (Col) Colombia                                07:39
 54 Nicolas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                          08:04
 55 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 56 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
 57 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku Cycling Project
 58 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 59 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                     08:24
 60 Chelly Aristya (Ina) Pegasus Continental Cycling Team        08:29
 61 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia National Team                   08:55
 62 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling           11:10
 63 Isaac Bolivar (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling             11:17
 64 Danny Pate (USA) Team Sky
 65 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project          11:40
 66 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast
 67 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 68 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO                                     13:05
 69 Azman Mohamad Zawawi (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 70 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System Pro                 14:10
 71 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge                            14:28
 72 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge
 73 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 74 Liam Bertazzo (Ita) Southeast
 75 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 76 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 77 Je Sung Yeon (Kor) KSPO
 78 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental Cycling Team         15:37
 79 Juan Sebastián Molano Benavides (Col) Colombia               15:41
 80 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                           15:43
 81 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team                     16:45
 82 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor                         18:24
 83 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai
 84 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 85 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 86 Abdul Halil Mohamad Izzat Hilmi (Mas) Malaysia National Team
 87 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 88 Sung Baek Park (Kor) KSPO
 89 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
 90 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                            20:21
 91 Rusli Mohamad Fairet (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 92 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team
 93 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
 94 Rusli Amir Mustafa (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 95 Zulkifle Nik Mohamad Azwan (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 96 Daud Mohamad Faruq (Mas) Malaysia National Team
 97 Nathan Earle (Aus) Team Sky
 98 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
 99 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
100 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
101 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
102 Ahmad Kamal Mohamad Ameer (Mas) Malaysia National Team
103 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
104 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
105 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team
106 Cheng Xue (Chn) Giant-Champion System Pro
107 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team
108 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai
109 Aziz Mohd Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team
110 Joon Yong Seo (Kor) KSPO
111 M Sofian Nabil Omar (Mas) National Sports Council Of Malaysia
112 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                        21:36
113 Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team
114 Andrea Dal Col (Ita) Southeast                               27:37
115 Jakub Mareczko (Ita) Southeast

Klasyfikacja po 7. etapie

  1 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                       26:11:37
  2 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               00:10
  3 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
  4 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai
  5 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         00:12
  6 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              00:16
  7 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
  8 Rodolfo Torres (Col) Colombia
  9 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 10 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   00:22
 11 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                         00:28
 12 Leonardo Duque (Col) Colombia                                00:51
 13 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo                            01:00
 14 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          01:01
 15 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement             01:44
 16 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team                    01:47
 17 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               01:55
 18 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli                    02:00
 19 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor                      02:18
 20 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor
 21 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli                       02:35
 22 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team                    02:53
 23 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai                            02:58
 24 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                     03:07
 25 Dadi Suryadi (Ina) Pegasus Continental Cycling Team          03:25
 26 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                03:31
 27 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 28 Robin Manullang (Ina) Pegasus Continental Cycling Team       04:07
 29 Daniel Martnez (Col) Colombia                                04:08
 30 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               04:38
 31 Wen Long Zhang (Chn) Giant-Champion System Pro               04:57
 32 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     05:54
 33 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling              06:03
 34 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai                           06:32
 35 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement             07:29
 36 Chelly Aristya (Ina) Pegasus Continental Cycling Team        08:45
 37 Danny Pate (USA) Team Sky                                    11:33
 38 Isaac Bolivar (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
 39 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                             14:08
 40 Mohamad Adiq Husaini Othman (Mas) Terengganu Cycling Tea     16:00
 41 Jamalidin Novardianto (Ina) Pegasus Continental Cycling      16:22
 42 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro                   19:57
 43 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling           20:10
 44 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                           21:53
 45 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang Cycling Team                    23:40
 46 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             25:53
 47 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia National Team                   26:09
 48 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental Cycling Team         27:05
 49 Juan Sebastián Molano Benavides (Col) Colombia               27:11
 50 Edward Diaz (Col) Colombia                                   27:46
 51 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team                        28:37
 52 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor                              28:46
 53 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu Cycling Team                 28:56
 54 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project             29:09
 55 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai                           29:21
 56 Othman Mohamad Afiq Huznie (Mas) National Sports Council     29:32
 57 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO                                   30:23
 58 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai                           30:27
 59 Rafael Andriato (Bra) Southeast                              30:32
 60 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro                31:37
 61 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        31:50
 62 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team                    31:53
 63 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku Cycling Project     32:57
 64 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                     33:07
 65 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                 33:48
 66 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Séché Environnement          34:10
 67 Darwin Pantoja (Col) Colombia                                35:19
 68 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                         35:59
 69 Joon Yong Seo (Kor) KSPO                                     36:16
 70 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast                          36:53
 71 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project          37:04
 72 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor                          37:44
 73 Azman Mohamad Zawawi (Mas) National Sports Council Of Ma     38:12
 74 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        38:51
 75 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           39:06
 76 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge                            40:19
 77 Je Sung Yeon (Kor) KSPO                                      41:08
 78 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System Pro                 41:20
 79 Nicolas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
 80 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team                     41:54
 81 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO                                     42:47
 82 Sung Baek Park (Kor) KSPO                                    43:17
 83 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor
 84 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 85 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                43:21
 86 Abdul Halil Mohamad Izzat Hilmi (Mas) Malaysia National      43:27
 87 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                             43:50
 88 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team                    45:10
 89 Zulkifle Nik Mohamad Azwan (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 90 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                            45:14
 91 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 92 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team
 93 Rusli Amir Mustafa (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 94 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team                       45:18
 95 Ahmad Kamal Mohamad Ameer (Mas) Malaysia National Team       45:28
 96 M Sofian Nabil Omar (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 97 Cheng Xue (Chn) Giant-Champion System Pro                    45:30
 98 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                   45:37
 99 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                  45:43
100 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                            45:48
101 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku Cycling Project              45:51
102 Daud Mohamad Faruq (Mas) Malaysia National Team              45:58
103 Aziz Mohd Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team         46:11
104 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai                      46:12
105 Liam Bertazzo (Ita) Southeast                                46:16
106 Rusli Mohamad Fairet (Mas) National Sports Council Of Ma     46:25
107 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team
108 Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team                  46:47
109 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        47:21
110 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                              48:12
111 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                        49:11
112 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement                49:14
113 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          51:25
114 Andrea Dal Col (Ita) Southeast                               52:30
115 Jakub Mareczko (Ita) Southeast                               55:27

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: