Tirreno-Adriatico 2015: etap 4

Wouter Poels (Team Sky) wygrał czwarty odcinek "wyścigu dwóch mórz" i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Holender po ataku na ostatniej wspinacze i samotnej akcji na zjazdach jako pierwszy dotarł do mety, o 14 sekund dystansując prowadzących goniącą grupkę Kolumbijczyka Rigoberto Urana (Etixx-Quick Step) i Hiszpana Joaquina Rodrigueza (Katusha).

13. miejsce zajął Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), awansując na 19. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Ucieczkę dnia na mocno pagórkowatym odcinku sformował już na pierwszych kilometrach duet kolarzy Orica-GreenEdge - Matthew Hayman i Luke Durbridge. Dwójka spokojnie odjechała od peletonu i po 56 kilometrach notowała 7 minut przewagi.

Peleton nie spieszył się specjalnie, mając na uwadze długość odcinka i wymagającą końcówkę. Po 100 kilometrach zegar sędziowski pokazywał 6 minut różnicy, a pierwszą poważną wspinaczkę dnia - Poggio San Romualdo (10,85 km; 6,4%, max. 11%) - australijski duet zaczął 7 minut przed grupą.

Monotonię wyścigu przerwać postanowił Nathan Haas (Cannondale-Garmin), samotnie ruszając w pogoń za prowadzącymi na zboczach 10-kilometrowej wspinaczki. Do Australijczyka dojechał Kolumbijczyk Carlos Quintero (Colombia), a kolejną grupkę zawiązali jego koledzy z ekipy - Fernando Pedraza i Miguel Angel Rubiano (Colombia) - i Manuel Quinziato (BMC), natomiast jadący na na czele kolarze Orica-GreenEdge zdołali zaliczyć kraksę i zebrać kilka "szlifów".

Spóźnieni atakujący wchłonięci zostali przez prowadzony przez ekipę BMC peleton, który na 40 kilometrów przed metą notował prawi 4 minuty straty. Przewaga spadała jednak błyskawicznie - na 24 kilometry przed metą na czele został tylko Hayman, a kilka kilometrów dalej jego akcję zakończyła kontra organizowana przez Michele Scarponiego (Astana), Giovanniego Viscontiego (Movistar), Daniela Moreno (Katusha) i Juliana Arredondo (Trek).

Czwórka na pierwszym podjeździe pod Crispiero (4,15 km; 9,3%, max. 15%) zyskała kilka sekund, ale praca ekipy Tinkoff-Saxo poskromiła te zapędy na 10 kilometrów prze metą. Kolarze zrobili kółko i ponownie zaatakowali Crispiero, tym razem pod dyktando ekipy Ag2r La Mondiale.

Ataki z czołówki rozpoczęli zawodnicy Katushy, ale na 6 kilometrów przed meta inicjatywę przejął Wouter Poels (Team Sky), atakując i samotnie rozpoczynając 6-kilometrowe zjazdy. Holender uzyskanej przewagi nie oddał i samotnie wjechał na metę, 14 sekund przed finiszującym z grupki Rigoberto Uranem (Etixx-Quick Step).

fot. ANSA/CLAUDIO PERI

Wyniki 4. etapu Tirreno-Adriatico 2015 (WT), Indicatore - Castelraimondo (218 km):

1 Wouter Poels (Ned) Team Sky                             5:53:38
2 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                   00:14
3 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
4 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
5 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
6 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
7 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
9 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
10 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
11 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
13 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
14 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
15 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
16 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
17 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
18 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
19 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                     00:21
20 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
21 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
22 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
23 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
24 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step              00:28
25 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha               00:30
26 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                           00:37
27 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                 00:43
28 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                       00:46
29 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
30 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
31 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
32 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
33 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
34 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing               01:21
35 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
36 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
37 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
38 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
39 Leopold Konig (Cze) Team Sky
40 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
41 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
42 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
43 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
44 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                   01:31
45 Steve Morabito (Swi) FDJ                                 02:04
46 Alex Cano (Col) Colombia                                 02:11
47 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
48 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
49 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
50 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
51 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                  03:28
52 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                            04:06
53 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
54 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
55 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
56 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                   04:25
57 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
58 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                          05:17
59 Walter Pedraza (Col) Colombia
60 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                     05:28
61 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                 05:52
62 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
63 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
64 Jérémy Roy (Fra) FDJ
65 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
66 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin             07:59
67 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
68 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
69 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
70 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
71 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
72 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
73 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
74 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
75 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
76 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                      08:53
77 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                       09:23
78 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
79 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                       10:17
80 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
81 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
82 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin                  11:07
83 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
84 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
85 Yoann Offredo (Fra) FDJ
86 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
87 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
88 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
89 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
90 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
91 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
92 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
93 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
94 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL-Jumbo
95 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
96 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
97 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
98 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
99 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
100 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing             12:58
101 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                     13:00
102 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo                        13:41
103 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
104 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
105 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
106 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo
107 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
108 Carlos Quintero (Col) Colombia
109 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka
110 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
111 Ian Stannard (GBr) Team Sky
112 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
113 Brayan Ramirez (Col) Colombia
114 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
115 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
116 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
117 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
118 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
119 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
120 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
121 Cédric Pineau (Fra) FDJ
122 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
123 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
124 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
125 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
126 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
127 Fabio Duarte (Col) Colombia
128 Johan Le Bon (Fra) FDJ
129 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
130 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
131 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
132 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
133 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
134 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
135 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
136 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
137 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
138 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
139 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
140 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
141 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
142 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
143 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
144 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
145 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
146 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
147 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
148 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
149 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                           13:55
150 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
151 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
152 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
153 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
154 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
155 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                 14:02
156 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                        14:04
157 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                  23:04
158 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
159 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
160 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
161 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
162 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
163 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
164 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
165 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
166 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
167 Edwin Avila (Col) Colombia
168 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                        23:35
169 Elia Viviani (Ita) Team Sky                             24:33
170 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1 Wouter Poels (Ned) Team Sky                            14:28:18
2 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                   00:17
3 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                      00:26
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
5 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                        00:27
6 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                  00:28
7 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
8 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                            00:30
9 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                     00:31
10 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                      00:32
11 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                         00:33
12 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                 00:34
14 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
15 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                00:35
16 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                       00:38
17 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                  00:39
18 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                     00:40
19 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                   00:42
20 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
21 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                   00:49
22 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                 00:50
23 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha               00:51
24 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
25 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                               00:52
26 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                      00:57
27 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                     01:01
28 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                        01:03
29 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                   01:07
30 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                       01:18
31 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                       01:19
32 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                       01:26
33 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                      01:29
34 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                   01:30
35 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                      01:31
36 Leopold Konig (Cze) Team Sky                             01:35
37 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing               01:48
38 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                   01:57
39 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                    01:58
40 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                  02:00
41 Steve Morabito (Swi) FDJ
42 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida                   02:04
43 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                            02:05
44 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                   02:22
45 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                     02:34
46 Alex Cano (Col) Colombia                                 03:11
47 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                  03:30
48 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                  03:50
49 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                    03:58
50 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                      04:24
51 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                            04:35
52 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                      04:43
53 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                          04:58
54 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                       05:23
55 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                 05:46
56 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                   05:55
57 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin             05:56
58 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                     06:06
59 Walter Pedraza (Col) Colombia                            06:39
60 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                      06:49
61 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
62 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                 07:05
63 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                 07:11
64 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                  07:58
65 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                   08:08
66 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                        08:09
67 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka          08:15
68 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                      08:47
69 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
70 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
71 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                      09:01
72 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                         09:02
73 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
74 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                        09:04
75 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                       09:50
76 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                       10:28
77 Jérémy Roy (Fra) FDJ
78 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                         11:05
79 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                       11:06
80 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing              11:07
81 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha               11:17
82 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin                  11:23
83 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                      11:24
84 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                    11:33
85 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                        11:35
86 Yoann Offredo (Fra) FDJ
87 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                  12:04
88 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                      12:11
89 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                    12:13
90 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL-Jumbo                  12:30
91 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                12:43
92 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                    12:55
93 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                    12:58
94 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                       13:34
95 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                       13:42
96 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                     13:50
97 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                    13:52
98 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                           13:54
99 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                    13:56
100 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              13:57
101 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge               14:00
102 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                 14:10
103 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                     14:20
104 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                       14:25
105 Ian Stannard (GBr) Team Sky                             14:33
106 Brayan Ramirez (Col) Colombia                           14:34
107 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                         14:36
108 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                14:41
109 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                      14:43
110 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                    14:53
111 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                 14:56
112 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
113 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                           14:57
114 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                      15:00
115 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                       15:02
116 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo                        15:03
117 Fabio Duarte (Col) Colombia                             15:06
118 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                        15:09
119 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                  15:10
120 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                    15:13
121 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                        15:17
122 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                        15:33
123 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo                  15:36
124 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                   15:37
125 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
126 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                         16:01
127 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                    16:02
128 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                         16:12
129 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                 16:13
130 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
131 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                  16:36
132 Cédric Pineau (Fra) FDJ
133 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                       16:44
134 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                 16:54
135 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                         16:55
136 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                       17:10
137 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                           17:17
138 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                  17:24
139 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo              17:25
140 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin                    17:28
141 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                 17:36
142 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
143 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                    18:20
144 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     18:36
145 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                         18:37
146 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing             18:44
147 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  19:12
148 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                 19:28
149 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                      20:18
150 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                  21:07
151 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                          21:29
152 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                    21:37
153 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                    21:43
154 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                          22:15
155 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka                 23:00
156 Carlos Quintero (Col) Colombia                          23:12
157 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                        23:37
158 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                 24:28
159 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                     24:33
160 Elia Viviani (Ita) Team Sky                             24:34
161 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                       25:04
162 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                        25:13
163 Edwin Avila (Col) Colombia                              25:28
164 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                   25:44
165 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                 26:39
166 Jorge Castiblanco (Col) Colombia                        28:21
167 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                29:49
168 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                          32:33
169 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                   38:15
170 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                       38:49

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: