Tour de Langkawi 2015: etap 6

Australijczyk Caleb Ewan (Orica-GreenEdge) wygrał szósty etap wyścigu w Malezji i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej imprezy.

Drugi finiszował Włoch Jakub Mareczko (Southeast), a trzeci Brytyjczyk Chris Sutton (Team Sky).

20-letni Ewan wygrał już drugi odcinek tegorocznej edycji, pokonując swojego rówieśnika - Polaka z włoską licencją - Jakuba Mareczko - którego rozprowadza i sprinterskiego fachu uczy sam "Ale Jet" Alessandro Petacchi.

W klasyfikacji generalnej, na dwa etapy przed końcem, Ewan ma blisko pół minuty przewagi nad Erytrejczykiem Natnaelem Berhane (Team Europcar).

fot. Orica-GreenEdge

Wyniki 6. etapu Tour de Langkawi 2015 (2.HC), Maran - Karak (96,6 km):

1 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                         2:14:19
2 Jakub Mareczko (Ita) Southeast
3 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
4 Juan Sebastián Molano Benavides (Col) Colombia
5 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
6 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast
7 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
8 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
9 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
10 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
11 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
12 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
13 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku
14 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai
15 Andrea Dal Col (Ita) Southeast
16 Sung Baek Park (Kor) KSPO
17 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team
18 Leonardo Duque (Col) Colombia
19 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
20 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
21 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
22 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai
23 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
24 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team
25 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare
26 Wen Long Zhang (Chn) Giant-Champion System
27 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO
28 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku
29 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
30 Abdul Halil Mohamad Izzat Hilmi (Mas) Reprezentacja Malezji
31 Ahmad Kamal Mohamad Ameer (Mas) Reprezentacja Malezji
32 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
33 Joon Yong Seo (Kor) KSPO
34 Sofian Nabil Omar (Mas) Związek Sportowy Malezji
35 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
36 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
37 Othman Mohamad Afiq Huznie (Mas) Związek Sportowy Malezji
38 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
39 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
40 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
41 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
42 Sebastian Henao (Col) Team Sky
43 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
44 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai
45 Danny Pate (USA) Team Sky
46 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor
47 Liam Bertazzo (Ita) Southeast
48 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
49 Azman Mohamad Zawawi (Mas) Związek Sportowy Malezji
50 Ahmad Kamal Mohamad Ameen (Mas) Reprezentacja Malezji
51 Daud Mohamad Faruq (Mas) Reprezentacja Malezji
52 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
53 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Séché Environnement
54 Cheng Xue (Chn) Giant-Champion System
55 Philip Deignan (Irl) Team Sky
56 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement
57 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
58 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo
59 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare
60 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
61 Rafael Andriato (Bra) Southeast
62 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai
63 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai
64 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
65 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
66 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
67 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team
68 Mohamad Adiq Husaini Othman (Mas) Terengganu Cycling Team
69 Jamalidin Novardianto (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
70 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System
71 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
72 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
73 Robin Manullang (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
74 Daniel Martnez (Col) Colombia
75 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor
76 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor
77 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor
78 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro
79 Ian Boswell (USA) Team Sky
80 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
81 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
82 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku
83 Rusli Amir Mustafa (Mas) Związek Sportowy Malezji
84 Zulkifle Nik Mohamad Azwan (Mas) Związek Sportowy Malezji
85 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare
86 Edward Diaz (Col) Colombia
87 Rodolfo Torres (Col) Colombia
88 Dadi Suryadi (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
89 Chelly Aristya (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
90 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu Cycling Team
91 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli
92 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai
93 Isaac Bolivar (Col) UnitedHealthcare
94 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team
95 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku
96 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
97 Nathan Earle (Aus) Team Sky
98 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
99 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
100 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang Cycling Team
101 Nicolas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
102 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
103 Darwin Pantoja (Col) Colombia
104 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
105 Sea Keong Loh (Mas) Reprezentacja Malezji
106 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
107 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
108 Je Sung Yeon (Kor) KSPO                                    00:16
109 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System
110 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                      00:18
111 Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team
112 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team                      00:28
113 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           00:33
114 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                           00:37
115 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team                      00:47
116 Aziz Mohd Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team       00:57
117 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO                                 01:01
118 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                        01:09
119 Rusli Mohamad Fairet (Mas)Związek Sportowy Malezji         01:17
120 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                     01:35
121 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team
122 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                        02:10
123 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                 03:31

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

1 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                          21:32:36
2 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          00:27
3 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          00:30
4 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
5 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai
6 Leonardo Duque (Col) Colombia                                00:32
7 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement             00:33
8 Wen Long Zhang (Chn) Giant-Champion System                   00:34
9 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team
10 Robin Manullang (Ina) Pegasus Continental Cycling Team      00:35
11 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement            00:36
12 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
13 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
14 Sebastian Henao (Col) Team Sky
15 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
16 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
17 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai
18 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
19 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
20 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
21 Rodolfo Torres (Col) Colombia
22 Ian Boswell (USA) Team Sky
23 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor
24 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
25 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
26 Philip Deignan (Irl) Team Sky
27 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
28 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
29 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo
30 Danny Pate (USA) Team Sky
31 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare
32 Daniel Martnez (Col) Colombia
33 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
34 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
35 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
36 Isaac Bolivar (Col) UnitedHealthcare
37 Chelly Aristya (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
38 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor
39 Dadi Suryadi (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
40 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                           00:48
41 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai                             02:07
42 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare                            02:31
43 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                             06:30
44 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                         09:20
45 Mohamad Adiq Husaini Othman (Mas) Terengganu Cycling Team      11:35
46 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental Cycling Team           11:48
47 Juan Sebastián Molano Benavides (Col) Colombia                 11:50
48 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team                      11:52
49 Jamalidin Novardianto (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
50 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai                             12:23
51 Joon Yong Seo (Kor) KSPO                                       16:15
52 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang Cycling Team                      16:50
53 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System                         16:53
54 Sea Keong Loh (Mas) Reprezentacja Malezji                      17:34
55 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                           17:55
56 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                               18:09
57 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                          24:43
58 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                       25:03
59 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku                               25:07
60 Othman Mohamad Afiq Huznie (Mas) Związek Sportowy Malezji
61 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team                      25:09
62 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                              25:13
63 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku
64 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
65 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
66 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor
67 Andrea Dal Col (Ita) Southeast
68 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
69 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System
70 Hassan Suhardi (Mas) Reprezentacja Malezji
71 Rusli Amir Mustafa (Mas) Związek Sportowy Malezji
72 Zulkifle Nik Mohamad Azwan (Mas) Związek Sportowy Malezji
73 Edward Diaz (Col) Colombia
74 Sung Baek Park (Kor) KSPO                                      25:17
75 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare
76 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
77 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor
78 Abdul Halil Mohamad Izzat Hilmi (Mas) Reprezentacja Malezji    25:23
79 Ahmad Kamal Mohamad Ameer (Mas) Reprezentacja Malezji          25:27
80 M Sofian Nabil Omar (Mas) Związek Sportowy Malezji
81 Azman Mohamad Zawawi (Mas) Związek Sportowy Malezji
82 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team                       25:29
83 Cheng Xue (Chn) Giant-Champion System
84 Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team                    25:31
85 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast                            25:33
86 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                    25:42
87 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                     25:43
88 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku                            25:44
89 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                              25:47
90 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku                                25:50
91 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai                             25:55
92 Daud Mohamad Faruq (Mas) Reprezentacja Malezji                 25:57
93 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu Cycling Team                   26:07
94 Aziz Mohd Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team           26:10
95 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team
96 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge                              26:11
97 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai
98 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                          26:18
99 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team                          26:24
100 Rusli Mohamad Fairet (Mas) Związek Sportowy Malezji
101 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
102 Rafael Andriato (Bra) Southeast                               26:30
103 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                         26:49
104 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                  26:55
105 Je Sung Yeon (Kor) KSPO                                       27:00
106 Ahmad Kamal Mohamad Ameen (Mas) Reprezentacja Malezji         27:06
107 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO                                    27:28
108 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System                      27:30
109 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                         27:55
110 Darwin Pantoja (Col) Colombia                                 28:00
111 Jakub Mareczko (Ita) Southeast                                28:10
112 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                               28:11
113 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Séché Environnement           28:38
114 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                              29:42
115 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO                                      30:02
116 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement                 31:10
117 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                            31:22
118 Liam Bertazzo (Ita) Southeast                                 32:11
119 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                         33:13
120 Nicolas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                           33:36
121 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                           38:22
122 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                    38:34
123 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                           43:41

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: