Paryż - Nicea 2015: etap 4

Richie Porte (Team Sky) po wspinaczce na Croix de Chaubouret wygrał czwarty etap wyścigu Paryż - Nicea. Nowym liderem został Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step).

Australijczyk w finale górskiego odcinka zaatakował z grupki faworytów i na metę wjechał razem z drużynowym kolegą Brytyjczykiem Geraintem Thomasem. Duet zyskał osiem sekund nad trzecim na mecie mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim (Etixx-Quick Step), który po raz drugi w tym tygodniu zdobył koszulkę lidera wyścigu. 71. przyjechał Rafał Majka (Tinkoff-Saxo).

Anthony Duchesne (Team Europcar), Thomas de Gendt (Lotto Soudal) oraz Chris Anker Sorensen (Tinkoff-Saxo) zawiązali ucieczkę na naznaczonym ośmioma kategoryzowanymi królewskim odcinku "wyścigu ku słońcu".

Trójka uzyskała najpierw osiem minut przewagi i ostrożnie gospodarowała nimi, pokonując kolejno Côte de Cheval Rigon (kat. 3, 42,5 km; 5,9 km, 3,7%), Col du Beau Louis (kat. 3 54 km; 6,1 km, 3,5%) i Côte de Saint-Bonnet-les-Oules kat. 3, 140,5 km; 2,8 km, 3,7%). Punkty na każdej z nich zdobywał De Gendt, wychodząc na pozycję lidera klasyfikacji górskiej.

Na Côte de Saint-Héand (kat. 3, 144,5 km; 1 km, 5,1%) przewaga spadła do 4:30, a na kolejnej wspinaczce - Côte de La Gimond (kat. 2, 152 km; 1,8 km 6,5%) - z czołówki odpadł Duchesne. Punkty znów zgarnął De Gendt, a tymczasem w peletonie rządy objęła ekipa Ag2r La Mondiale.

Na zjazdach poprzedzających Col de la Gachet (kat. 2, 175 km; 5 km, 4,4%) peleton rozciągnął się, gubiąc po drodze m.in. Bradley'a Wigginsa (Team Sky). Defekt roweru zatrzymał Rafała Majkę, którego holować rozpoczęli koledzy z ekipy.

Polak na początku wspinaczki ponownie musiał zmieniać rower, a do peletonu dociągnął go tym razem nieodłączny Paweł Poljański. Tempo nakręcali kolarze Vincenta Lavenu, zbliżając się do prowadzącej dwójki na nieco ponad minutę.

De Gendt zdobył komplet punktów na wszystkich premiach, docierając na szczyt przedostatniej, krótkiej wspinaczki Côte de la Croix Blanche (kat. 3, 178,5 km; 1,8 km, 4,9%) przed peletonem i zdobywając koszulkę w grochy.

Akcja prowadzącej dwójki została zakończona 13 kilometrów przed metą i mocno okrojony peleton, prowadzony przez kolegów Michała Kwiatkowskiego, skierował się ku Croix de Chauouret (kat. 1, meta; 10 km, 6,7%). Kłopoty z rowerem miał Andrew Talansky (Cannondale-Garmin), w kraksie ucierpiał Warren Barguil (Giant-Alpecin), a z grupy odpadli Rohan Dennis (BMC) i Majka.

Tempo rozkręcali kolarze Astany i Team Sky, znacząco zmniejszając stan posiadania czołowej grupki i na 6 kilometrów przed metą odczepiając lidera wyścigu - Michael Matthewsa (Orica-GreenEdge).

Stałe tempo nadawane przez kolejnych zawodników brytyjskiej ekipy przerzedzało grupę, w której cały czas pewnie jechał mistrz świata Michał Kwiatkowski. Wśród odpadających znaleźli się m.in. Dayer Quintana (Movistar), Tom-Jelte Slagter (Cannondale-Garmin) czy Tony Martin (Etixx-Quick Step).

3 kilometry ze zmiany zjechał Nicolas Roche, a do ataku przeszedł jego kolega Geraint Thomas (Team Sky). Do Walijczyka szybko dojechali Jacob Fuglsang (Astana) i Simon Szpilak (Katusha), ale daleko odjechać nie zdołali, gdyż po chwili dezorganizacji mocniejsze tempo narzucił mistrz świata.

Polak dociągnął grupkę do prowadzącej trójki na ostatnim kilometrze, a następnie odpowiedział na atak Porte'a, któremu na kole wisiał Thomas. Mistrz świata nie wytrzymał jednak narzuconego tempa i po chwili "wysiadł" z dwuosobowego pociągu brytyjskiego zespołu.

Porte parł na metę, na kresce meldując się wraz z Thomasem i wygrywając swój trzeci etap w historii startów we francuskiej etapówce. Kwiatkowski do mety dotarł 8 sekund później, co pozwoliło mu na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej.

fot. ASO/G.Demouveaux

Wyniki 4. etapu Paryż - Nicea 2015 (WT), Varennes-sur-Allier - Croix de Chaubouret (204 km):
  1 Richie Porte (Aus) Team Sky                                5:18:39
  2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
  3 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                  00:08
  4 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
  5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     00:17
  6 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                00:24
  7 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
  8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
  9 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 10 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:30
 12 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
 13 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:34
 14 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               01:04
 15 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 16 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      01:06
 17 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 18 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 20 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 21 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     01:12
 22 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:15
 23 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
 24 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 25 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 26 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     01:24
 27 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 28 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                    01:36
 29 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        01:42
 30 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 31 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          01:55
 32 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             01:59
 33 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 02:12
 34 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 35 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           02:15
 36 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            02:31
 37 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      02:51
 38 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            03:00
 39 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            03:03
 40 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 41 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 42 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 43 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        03:13
 44 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement          04:43
 45 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      05:27
 46 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                       06:03
 47 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          06:12
 48 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         06:49
 49 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         07:37
 50 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team                          07:39
 51 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 52 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         08:09
 53 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 54 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 55 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 56 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 57 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 58 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              08:35
 59 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 60 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 61 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                              09:32
 62 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      10:12
 63 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 64 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 65 Ben Swift (GBr) Team Sky
 66 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             11:10
 67 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                11:48
 68 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
 69 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step                        12:27
 70 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 71 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 72 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 73 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 74 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 75 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 76 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 77 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           14:01
 78 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
 79 Christian Knees (Ger) Team Sky                               14:06
 80 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             15:00
 81 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              15:03
 82 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  15:10
 83 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      17:04
 84 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
 85 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 86 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 87 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 88 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 89 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 90 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
 91 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
 92 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       21:58
 93 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
 94 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 95 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 96 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 97 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 98 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 99 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
100 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
101 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin
102 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
103 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
104 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
105 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin
106 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       22:54
107 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        23:25
108 Mario Costa (Por) Lampre-Merida
109 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
110 Luke Rowe (GBr) Team Sky
111 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
112 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
113 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
114 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
115 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
116 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
117 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
118 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
119 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
120 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
121 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
122 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
123 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
124 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
125 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
126 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
127 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
128 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement
129 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
130 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
131 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
132 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
133 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
134 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
135 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
136 Edward King (USA) Cannondale-Garmin
137 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
138 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
139 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
140 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
141 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
142 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
143 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
144 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
145 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
146 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
147 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
148 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
149 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
150 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
151 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin
152 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               23:32
153 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement              25:03
154 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         28:16
155 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
156 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits             31:41
DNF Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
Klasyfikacja generalna po 4. etapie:
  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step               19:44:11
  2 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  00:01
  3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:03
  4 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     00:27
  5 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         00:32
  6 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             00:38
  7 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                00:41
  8 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                           00:44
  9 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:50
 10 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                       00:51
 11 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:52
 12 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:53
 13 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:01
 14 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      01:12
 15 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        01:13
 16 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          01:22
 17 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                01:23
 18 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               01:25
 19 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     01:30
 20 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 21 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              01:31
 22 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         01:35
 23 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     01:36
 24 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr                                   01:42
 25 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:47
 26 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                    01:50
 27 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             01:51
 28 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            01:52
 29 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        02:07
 30 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo                        02:12
 31 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          02:26
 32 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             02:42
 33 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 02:45
 34 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 35 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            02:55
 36 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           03:06
 37 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      03:12
 38 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            03:25
 39 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        03:27
 40 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   03:32
 41 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         03:33
 42 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            03:40
 43 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        03:48
 44 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement          05:09
 45 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      05:54
 46 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                       06:15
 47 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          06:37
 48 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         07:13
 49 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         07:40
 50 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team                          07:55
 51 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           08:15
 52 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         08:33
 53 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                  08:34
 54 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       08:43
 55 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          08:45
 56 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             08:51
 57 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      08:53
 58 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              09:02
 59 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         09:04
 60 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement         09:09
 61 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                              09:57
 62 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     10:45
 63 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          10:53
 64 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida                          12:12
 65 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                12:20
 66 David Tanner (Aus) IAM Cycling                               12:28
 67 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             12:45
 68 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                            12:49
 69 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        12:54
 70 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        12:58
 71 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               12:59
 72 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step                        13:23
 73 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                               13:29
 74 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       13:56
 75 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           14:05
 76 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               15:10
 77 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             15:20
 78 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  16:01
 79 Christian Knees (Ger) Team Sky                               16:04
 80 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      16:07
 81 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              16:41
 82 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           17:00
 83 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      17:02
 84 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           17:32
 85 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           17:37
 86 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           17:40
 87 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          17:49
 88 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin                     17:50
 89 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                        18:52
 90 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                            19:43
 91 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           19:57
 92 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             22:16
 93 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       22:20
 94 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      22:32
 95 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                    22:40
 96 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       22:49
 97 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 98 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin                  22:53
 99 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                    23:02
100 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           23:04
101 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            23:23
102 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         23:26
103 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        23:35
104 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    23:39
105 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            23:42
106 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
107 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
108 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                        23:44
109 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            23:45
110 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            23:46
111 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  23:50
112 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             23:55
113 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                        23:56
114 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr                                  24:04
115 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
116 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      24:06
117 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      24:08
118 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
119 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       24:24
120 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        24:27
121 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       24:30
122 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     24:34
123 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            24:36
124 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
125 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement        24:41
126 Edward King (USA) Cannondale-Garmin                          24:43
127 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                            24:49
128 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                               24:51
129 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         24:52
130 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            24:56
131 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                            25:03
132 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                     25:12
133 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
134 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          25:14
135 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              25:16
136 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      25:23
137 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                           25:25
138 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      25:34
139 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge                        25:43
140 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement              25:59
141 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    26:18
142 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                       26:21
143 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               26:23
144 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                  26:26
145 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     26:53
146 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                           27:40
147 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                            27:59
148 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  28:20
149 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          28:25
150 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             28:34
151 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       28:54
152 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         28:58
153 Mario Costa (Por) Lampre-Merida                              30:54
154 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                           33:23
155 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   33:35
156 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits             38:19

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: