Tour de Langkawi 2015: etap 5

Joon Yong Seo (KSPO) triumfował na piątym odcinku malezyjskiej etapówki.

Mistrz Południowej Korei przyjechał na czele ośmioosobowej grupy, która nadrobiła nad peletonem ponad 13 minut.

Drugie miejsce zajął Indonezyjczyk Jamalidin Novardianto (Pegasus), a trzecie kolarz gospodarzy Muhamad Adiq Husaine Othman (Terengganu). 32. zameldował się Tomasz Marczyński z Torku Şekerspor.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej utrzymał się Australijczyk Caleb Ewan (Orica-GreenEdge).

Wyniki 5. etapu Tour de Langkawi 2015 (2.HC), Kuala Terengganu – Kuantan (200 km):
  1 Joon Yong Seo (Kor) KSPO                                       4:18:47
  2 Jamalidin Novardianto (Ina) Pegasus Continental Cycling Team     00:13
  3 Mohamad Adiq Husaini Othman (Mas) Terengganu Cycling Team
  4 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team
  5 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
  6 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team
  7 Juan Sebastián Molano Benavides (Col) Colombia                   00:15
  8 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia National Team                       00:35
  9 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang Cycling Team                        05:20
 10 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro
 11 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                             05:40
 12 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                                 13:38
 13 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 14 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 15 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 16 Leonardo Duque (Col) Colombia
 17 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
 18 Othman Mohamad Afiq Huznie (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 19 Sung Baek Park (Kor) KSPO
 20 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team
 21 Wen Long Zhang (Chn) Giant-Champion System Pro
 22 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 23 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 24 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor
 25 Ian Boswell (USA) Team Sky
 26 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
 27 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 28 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 29 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
 30 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 31 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 32 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor
 33 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 34 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 35 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 36 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 37 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 38 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 39 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 40 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 41 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO
 42 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
 43 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 44 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo
 45 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 46 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
 47 Ahmad Kamal Mohamad Ameer (Mas) Malaysia National Team
 48 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 49 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 50 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 51 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 52 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 53 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 54 Danny Pate (USA) Team Sky
 55 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast
 56 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 57 Rafael Andriato (Bra) Southeast
 58 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 59 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
 60 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro
 61 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor
 62 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor
 63 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 64 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
 65 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
 66 Ahmad Kamal Mohamad Ameen (Mas) Malaysia National Team
 67 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku Cycling Project
 68 Daniel Martnez (Col) Colombia
 69 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
 70 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 71 Rusli Amir Mustafa (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 72 Dadi Suryadi (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 73 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 74 Chelly Aristya (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 75 Isaac Bolivar (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
 76 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team
 77 Darwin Pantoja (Col) Colombia
 78 Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 79 Azman Mohamad Zawawi (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 80 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
 81 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 82 Andrea Dal Col (Ita) Southeast
 83 Aziz Mohd Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team
 84 Edward Diaz (Col) Colombia
 85 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 86 Daud Mohamad Faruq (Mas) Malaysia National Team
 87 Robin Manullang (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 88 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
 89 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 90 Zulkifle Nik Mohamad Azwan (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 91 Rusli Mohamad Fairet (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 92 Liam Bertazzo (Ita) Southeast
 93 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System Pro                     13:52
 94 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu Cycling Team
 95 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 96 M Sofian Nabil Omar (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 97 Cheng Xue (Chn) Giant-Champion System Pro                        13:54
 98 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team
 99 Abdul Halil Mohamad Izzat Hilmi (Mas) Malaysia National Team
100 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team                            13:58
101 Jakub Mareczko (Ita) Southeast                                   14:01
102 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team                            14:03
103 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
104 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
105 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
106 Nathan Earle (Aus) Team Sky
107 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
108 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                     14:08
109 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
110 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement
111 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
112 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                            14:16
113 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO
114 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling               14:20
115 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF
116 Je Sung Yeon (Kor) KSPO                                          14:29
117 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge                                14:32
118 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                              15:01
119 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                              15:05
120 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                       15:24
121 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team                        13:38
122 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
123 Nicolas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                              16:02
124 Hyo Suk Gong (Kor) KSPO                                          16:36

Klasyfikacja po 5. etapie

  1 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                              19:18:27
  2 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                              00:17
  3 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                              00:20
  4 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
  5 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team
  6 Leonardo Duque (Col) Colombia                                    00:22
  7 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement                 00:23
  8 Wen Long Zhang (Chn) Giant-Champion System Pro                   00:24
  9 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team
 10 Robin Manullang (Ina) Pegasus Continental Cycling Team           00:25
 11 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement                 00:26
 12 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 13 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 14 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 15 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
 16 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 17 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 18 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 19 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 20 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 21 Ian Boswell (USA) Team Sky
 22 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 23 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor
 24 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 25 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 26 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 27 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 28 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 29 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo
 30 Daniel Martnez (Col) Colombia
 31 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 32 Danny Pate (USA) Team Sky
 33 Isaac Bolivar (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
 34 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
 35 Chelly Aristya (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 36 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
 37 Dadi Suryadi (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 38 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor
 39 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
 40 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                             00:38
 41 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team              01:57
 42 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                  02:21
 43 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                               06:20
 44 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling               07:35
 45 Mohamad Adiq Husaini Othman (Mas) Terengganu Cycling Team        11:25
 46 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental Cycling Team             11:38
 47 Juan Sebastián Molano Benavides (Col) Colombia                   11:40
 48 Jamalidin Novardianto (Ina) Pegasus Continental Cycling Team     11:42
 49 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team
 50 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team              12:13
 51 Joon Yong Seo (Kor) KSPO                                         16:05
 52 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang Cycling Team                        16:40
 53 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro                       16:43
 54 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                                 17:22
 55 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia National Team                       17:24
 56 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                             17:45
 57 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                            24:33
 58 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                         24:53
 59 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project                 24:57
 60 Othman Mohamad Afiq Huznie (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 61 Rusli Mohamad Fairet (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 62 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team                        24:59
 63 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                                25:03
 64 Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 65 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku Cycling Project
 66 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor
 67 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 68 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 69 Andrea Dal Col (Ita) Southeast
 70 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro
 71 Aziz Mohd Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team
 72 Rusli Amir Mustafa (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 73 Zulkifle Nik Mohamad Azwan (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 74 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team
 75 Edward Diaz (Col) Colombia
 76 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                    25:07
 77 Sung Baek Park (Kor) KSPO
 78 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 79 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
 80 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor
 81 Abdul Halil Mohamad Izzat Hilmi (Mas) Malaysia National Team     25:13
 82 Ahmad Kamal Mohamad Ameer (Mas) Malaysia National Team           25:17
 83 M Sofian Nabil Omar (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 84 Azman Mohamad Zawawi (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 85 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team                         25:19
 86 Cheng Xue (Chn) Giant-Champion System Pro
 87 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast                              25:23
 88 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team                            25:27
 89 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team                            25:32
 90 Nathan Earle (Aus) Team Sky
 91 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                       25:33
 92 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project              25:34
 93 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                                25:37
 94 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku Cycling Project                  25:43
 95 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai Pro Cycling Team              25:45
 96 Daud Mohamad Faruq (Mas) Malaysia National Team                  25:47
 97 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu Cycling Team                     25:57
 98 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge                                26:01
 99 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai Pro Cycling Team
100 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                            26:08
101 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor                              26:14
102 Rafael Andriato (Bra) Southeast                                  26:20
103 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                            26:21
104 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO
105 Je Sung Yeon (Kor) KSPO                                          26:34
106 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                     26:45
107 Ahmad Kamal Mohamad Ameen (Mas) Malaysia National Team           26:56
108 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System Pro                     27:06
109 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                            27:45
110 Darwin Pantoja (Col) Colombia                                    27:50
111 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                                  28:01
112 Jakub Mareczko (Ita) Southeast                                   28:06
113 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Séché Environnement              28:28
114 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                                 28:59
115 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO                                         29:52
116 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement                    31:00
117 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                               31:12
118 Liam Bertazzo (Ita) Southeast                                    32:01
119 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                            33:03
120 Nicolas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                              33:26
121 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                       34:53
122 Hyo Suk Gong (Kor) KSPO                                          35:41
123 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                              37:12
124 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                              41:21

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: