Tirreno - Adriatico 2015: etap 2

Jens Debusschere z grupy Lotto Soudal, po finiszu z peletonu, wygrał drugi odcinek Tirreno - Adriatico. Koszulkę lidera wyścigu zachował Włoch Adriano Malori (Movistar).

Plecy mistrza Belgii oglądali drugi i trzeci na mecie Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) oraz Sam Bennett (Bora - Argon 18).

Na płaskiej trasie ku miasteczku Cascina w Toskanii uciekali Jorge Castiblanco i Carlos Quintero (obaj Colombia), Martijn Keizer (LottoNL), Cristiano Salerno i Patrick Konrad (obaj Bora), Danilo Wyss (BMC Racing) oraz Edoardo Zardini Bardiani). Przewaga siódemki sięgnęła 6 minut (58 km).

Pościg w peletonie leżał po stronie drużyny Etixx-Quick Step. 55 km przed metą do odrobienia pozostały 2 minuty, a cała akacja został zakończona, gdy trójce Quintero, Zardini i Salerno pozostało niespełna 15 km. Krótko po tym doszło do kraksy, która m. in. zatrzymała ubiegłorocznego zwycięzcę pierwszego etapu Matteo Pelucchiego (IAM) i Bartosza Huzarskiego (Bora).

Rozpędzona grupa nie czekała na pechowców. Finiszowe metry nie obyły się bez następnej kraksy - Elia Viviani (Sky) wjechał w jadącego przed Włochem Marka Cavendisha (Etixx). Sytuację wykorzystał Jens Debusschere, który wyraźnie wyprzedził Sagana.

fot. ANSA/DANIEL DAL ZENNNARO

Wyniki 2. etapu Tirreno - Adriatico 2015 (WT), Camaiore - Cascina (153 km):
  1 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                        3:30:18
  2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
  3 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
  4 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
  5 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
  6 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
  7 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
  8 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
  9 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 10 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
 11 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
 12 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka
 13 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 14 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
 15 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 16 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 17 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 19 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 20 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
 21 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 22 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
 23 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 24 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 25 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 26 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
 27 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo
 28 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin
 29 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing
 30 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 31 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
 32 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 33 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 34 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 35 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 36 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 37 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 38 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 39 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 40 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 41 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 42 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 43 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 44 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 45 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 46 Edwin Avila (Col) Colombia
 47 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 48 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 49 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 50 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
 51 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 52 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 53 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
 54 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 55 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 56 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
 57 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 58 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 59 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 60 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 61 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 62 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 63 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
 64 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 65 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
 66 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin
 67 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 68 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 69 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 70 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 71 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 72 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 73 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 74 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 75 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 76 Walter Pedraza (Col) Colombia
 77 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 78 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
 79 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 80 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 81 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
 82 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
 83 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 84 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 85 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 86 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 87 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
 88 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 89 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 90 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 91 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 92 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 93 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 94 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 95 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 96 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 97 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 98 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
 99 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
100 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
101 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
102 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
103 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
104 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
105 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
106 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
107 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
108 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
109 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
110 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
111 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
112 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
113 Fabio Duarte (Col) Colombia
114 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
115 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
116 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
117 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
118 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
119 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
120 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
121 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
122 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
123 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
124 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
125 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
126 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
127 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
128 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
129 Carlos Quintero (Col) Colombia
130 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo
131 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
132 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
133 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        00:29
134 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
135 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
136 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
137 Alex Cano (Col) Colombia
138 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
139 Brayan Ramirez (Col) Colombia
140 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
141 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
142 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
143 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
144 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
145 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
146 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
147 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              00:55
148 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
149 Ian Stannard (GBr) Team Sky
150 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:01
151 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       01:05
152 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           01:08
153 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   01:16
154 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo                       01:30
155 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
156 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      01:45
157 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
158 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
159 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      01:53
160 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            02:16
161 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
162 Elia Viviani (Ita) Team Sky
163 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           05:31
164 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
165 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
166 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
167 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
168 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
169 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
170 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               06:39
171 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                   08:43
172 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge                             10:38
173 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
174 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
175 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            10:44

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                        03:36:22
  2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
  3 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  00:01
  4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      00:02
  5 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
  6 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo
  7 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             00:04
  8 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 00:05
  9 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         00:06
 10 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      00:07
 11 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 12 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                    00:08
 13 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 14 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
 15 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 16 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 17 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         00:09
 18 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 19 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       00:10
 20 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
 21 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 22 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        00:11
 23 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 24 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 25 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 26 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 27 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 28 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 29 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 30 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                      00:12
 31 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 32 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
 33 Elia Viviani (Ita) Team Sky
 34 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo                       00:13
 35 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
 36 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 37 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 38 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               00:14
 39 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 40 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 41 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 42 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 43 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 00:15
 44 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 45 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 46 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 47 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 48 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                        00:16
 49 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 50 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 51 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
 52 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 53 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          00:17
 54 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 55 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                          00:18
 56 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 57 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 58 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 59 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 60 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 61 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                          00:19
 62 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
 63 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin
 64 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 65 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 66 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  00:20
 67 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
 68 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 69 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
 70 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 71 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
 72 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     00:21
 73 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
 74 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 75 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 76 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 77 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       00:22
 78 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 79 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 80 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 81 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 82 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              00:23
 83 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka
 84 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 85 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
 86 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 87 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 88 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         00:24
 89 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 90 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
 91 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 92 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 93 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 94 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
 95 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                         00:25
 96 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      00:26
 97 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
 98 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
 99 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        00:27
100 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
101 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin
102 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
103 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                   00:28
104 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
105 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
106 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
107 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                       00:29
108 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
109 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
110 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
111 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr                                   00:30
112 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
113 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
114 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
115 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         00:31
116 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
117 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
118 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
119 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
120 Brayan Ramirez (Col) Colombia
121 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      00:32
122 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
123 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           00:33
124 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     00:34
125 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
126 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
127 Carlos Quintero (Col) Colombia                               00:35
128 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
129 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
130 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        00:36
131 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL-Jumbo
132 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
133 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
134 Jorge Castiblanco (Col) Colombia                             00:37
135 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                          00:38
136 Alex Cano (Col) Colombia
137 Fabio Duarte (Col) Colombia
138 Edwin Avila (Col) Colombia                                   00:39
139 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
140 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
141 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
142 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      00:40
143 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                           00:42
144 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                            00:43
145 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     00:44
146 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
147 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            00:48
148 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
149 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                          00:49
150 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
151 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        01:00
152 Walter Pedraza (Col) Colombia
153 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:19
154 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
155 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       01:21
156 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           01:22
157 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   01:38
158 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      02:07
159 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo                       02:10
160 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       02:14
161 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      02:23
162 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            02:43
163 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                      05:42
164 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              05:49
165 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           06:01
166 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
167 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               06:03
168 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  06:05
169 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        06:15
170 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               06:52
171 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                   09:09
172 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                          10:52
173 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge                             10:55
174 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                            10:59
175 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            11:21

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: