Tirreno - Adriatico 2015: etap 1

Adriano Malori (Movistar) zwycięstwem w Lido di Camaiore otworzył 50. edycję „wyścigu dwóch mórz” i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

27-letni Włoch na płaskim jak stół, łatwym technicznie odcinku długości 5700 metrów pokonał o jedną sekundę Fabiana Cancellarę (Trek) i o dwie sekundy Grega van Avermaeta (BMC Racing).

Dwie sekundy stracił również czwarty w klasyfikacji Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo).

Rywalizacja toczyła się w równych, słonecznych warunkach pogodowych.

Wyniki 1. etapu Tirreno – Adriatico 2015 (WT), Lido di Camaiore – Lido di Camaiore (5,7 km, jazda indywidualna na czas):
  1 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           06:04
  2 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  00:01
  3 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      00:02
  4 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo
  4 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
  6 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             00:04
  7 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 00:05
  8 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         00:06
  9 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 10 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                    00:08
 11 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 12 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
 13 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 14 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 15 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         00:09
 16 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 17 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       00:10
 18 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
 19 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 20 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        00:11
 21 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 22 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 23 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 24 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 25 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 26 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 27 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 28 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 29 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 30 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                      00:12
 31 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 32 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
 33 Elia Viviani (Ita) Team Sky
 34 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo                       00:13
 35 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
 36 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 37 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 38 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 39 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               00:14
 40 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 41 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 42 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 43 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 44 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
 45 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 46 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 00:15
 47 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 48 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 49 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 50 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 51 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                        00:16
 52 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 53 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
 54 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
 55 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 56 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          00:17
 57 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 58 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
 59 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 60 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                          00:18
 61 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 62 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 63 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 64 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 65 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 66 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 67 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                          00:19
 68 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
 69 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin
 70 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 71 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 72 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  00:20
 73 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 74 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
 75 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 76 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
 77 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 78 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
 79 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     00:21
 80 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
 81 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 82 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 83 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
 85 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       00:22
 85 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 87 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 88 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 89 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 90 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
 91 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 92 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              00:23
 93 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka
 94 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 95 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
 96 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 97 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 98 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         00:24
 99 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
100 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
101 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
102 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
103 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
104 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
105 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
106 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           00:25
107 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
108 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      00:26
109 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
110 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
111 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
112 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        00:27
113 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
114 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin
115 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
116 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
117 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                   00:28
118 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
119 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
120 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
121 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                       00:29
122 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
123 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
124 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
125 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr                                   00:30
126 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
127 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
128 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
129 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
130 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
131 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
132 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         00:31
133 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
134 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
135 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
136 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
137 Brayan Ramirez (Col) Colombia
138 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        00:32
139 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
140 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
141 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
142 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           00:33
143 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     00:34
144 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
145 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
146 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
147 Carlos Quintero (Col) Colombia                               00:35
148 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
149 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
150 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        00:36
151 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL-Jumbo
152 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
153 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
154 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            00:37
155 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
156 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                          00:38
157 Alex Cano (Col) Colombia
158 Fabio Duarte (Col) Colombia
159 Edwin Avila (Col) Colombia                                   00:39
160 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
161 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
162 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
163 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      00:40
164 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo
165 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                           00:42
166 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                            00:43
167 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     00:44
168 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
169 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
170 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
171 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            00:48
172 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
173 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                          00:49
174 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
175 Walter Pedraza (Col) Colombia                                01:00

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: