Paryż - Nicea 2015: Kwiatkowski i Martin liderami Etixx-Quick Step

Polak debiutuje w "wyścigu ku słońcu" i przygotowuje się do batalii o klasyfikację generalną.

Mistrz świata Michał Kwiatkowski poprowadzi belgijski zespół Etixx-Quick Step na trasie 73. edycji wyścigu Paryż - Nicea. Polak do Francji jedzie w otoczeniu silnego zespołu, u boku mając między innymi Niemca Tony'ego Martina czy Belga Toma Boonena oraz wiernego towarzysza Michała Gołasia.

Celem Kwiatkowskiego i Martina są jak najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej ośmiodniowego wyścigu.

Mocno trenowałem po Volta ao Algarve. Pracowałem nad intensywnością, ciężej niż w przeszłości. Po wyścigach w Argentynie, Portugalii i tym bloku treningowym, czuję się gotowy na pierwszy wyścig WorldTour w tym sezonie. Jeśli mam być szczery, nie mogę się doczekać by rozpocząć ten piękny czas startów, który zaczyna się "wyścigiem ku słońcu", a kończy się w Ardenach

- powiedział mistrz świata z Ponferrady, który w lutym zajął 2. miejsce w portugalskim Volta ao Algarve.

Wyścig rusza w niedzielę z podparyskiego Maurepas. Rywalizację otworzy prolog, a później trzy dni zmagań sprinterów. Dalej w programie górski etap z metą na Croix de Chaubouret, etap dla specjalistów od wyścigów klasycznych, kolejna górska przeprawa do Nicei i finałowa jazda na czas na zboczach Col d'Eze.

Jako zawodnik chcę być tego częścią i cieszę się, że staję na starcie we Francji. To dla mnie też kolejna a część odkrywania kolarskiego świata, bo nigdy wcześniej nie startowałem w Paryż-Nicea. Trasa jest wymagająca, zobaczymy co się wydarzy, pojedziemy z etapu na etap. Plan jest taki by wystartować i coś zdziałać

- zadeklarował 24-latek, który w ostatnich dwóch sezonach w marcu startował we włoskim Tirreno-Adriatico.

W wyścigu wystartuję w otoczeniu takich kolarzy jak Tom Boonen, który jest naszym kapitanem, oraz Tony Martin, który sam może tu walczyć o czołowe pozycje - w końcu jest trzykrotnym mistrzem świata w jeździe na czas i wygrał już ten wyścig w przeszłości. To będzie miły, acz ciężki tydzień "za biurkiem"

- podsumował Kwiatkowski.

Skład Etixx-Quick Step na Paryż - Nicea 2015: Michał Kwiatkowski, Tony Martin, Tom Boonen, Julian Alaphilippe, Maxime Bouet, Michał Gołaś, Nikolas Maes i Stijn Vandenbergh.

fot. Tim de Waele/Etixx-Quick Step

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: