Przesłuchanie w aferze Mertensa 13 w piątek

Belgijski Związek Kolarski wybrał termin przesłuchania zawodników podejrzanych w sprawie doktora Chrisa Mertensa. Lista nazwisk jest ciekawa, choć niedługa.

Kolarze będą musieli stawić się w piątek... 13 marca. Już wcześniej było wiadomo, że tego dnia na pytania o kurację ozonową będzie odpowiadał Greg van Avermaet (BMC Racing), teraz powiadomiono również o wysłaniu „zaproszenia” dla Toma Meeusena (Telenet-Fidea) i jego kolegi z ekipy Barta Wellensa, który we wtorek zakończył swoją karierę w wieku 36 lat.

Meeusen będzie musiał się dodatkowo zmierzyć z zarzutem stosowania dożylnego środka vaminolact. Przed gremium zabraknie natomiast innego przełajowca Laurensa Sweecka, który ma dopiero 21 lat. Za niego odpowiedzialna jest inna instytucja, tzw. Vlaamse Gemeenschap.

Meeusen zapowiedział, że przedwcześnie zakończy swój urlop rowerowy w Kamerunie, gdzie wspiera kampanię Velo Afrique. Natomiast van Avermaet przyznał się do kontaktów z Mertensem:

Ale do niczego nie doszło. Wytłumaczę to komisji. Myślę, że jestem czystym kolarzem. Nie popełniłem żadnego błędu, nie czuję się winny.

fot. B.Bade

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: