Bart Wellens przechodzi na emeryturę

Weteran kolarstwa przełajowego postanowił ogłosić zakończenie kariery. 

Mój wiek i moje ciało mówi mi "stop"

- powiedział Bart Wellens.

Nie wiadomo, czy wpływu na zakończenie kariery przez Belga nie ma fakt, że jest on uwikłany w śledztwo Dr Chrisa Mertensa wspólnie z przełajowcem Tomem Meeusenem i szosowcem Gregiem Van Avermetem. Nieoficjalne dane mówią, że lista pacjentów może zawierać do 19 nazwisk. Zawodników podejrzewa się o stosowanie terapii ozonowej, która jest surowa zabroniona przez Światową Organizację Antydopingową (WADA).

Wellens wspólnie z Meeusenem i Van Avermetem ma stawić się 13 marca na przesłuchaniu przed komisją dyscyplinarną Belgijskiej Federacji Kolarskiej.

Przełaje poważnie oddziałują na organizm, a im jesteś starszy, tym trudniej jest sobie z tym poradzić i do tego utrzymywać formę na wysokim poziomie

- tłumaczył 36-latek.

Nowe pokolenie jest gotowe do przejęcia po nas pałeczki dominacji. Coraz trudniej jest nam z nimi konkurować, a na mnie nadszedł już czas, aby zrobić miejsce młodzieży

- kontynuował Belg.

13 luty 2015 roku może mieć ogromny wpływ na przyszłość Wellensa, ale on sam mówi, że jeszcze jej dogłębnie nie planował.

Przyszłość? Nie myślałem jeszcze o niej. Rozważę kilka propozycji, przemyślę je i podejmę odpowiednia dla mnie decyzję

- zwieńczył zawodnik ostatnio reprezentujący barwy drużyny  Telenet-Fidea.

Wellens był dwukrotnie przełajowym mistrzem świata (2003, 2004), zdobył Puchar Świata (2003), Superprestige (2004) oraz Gazet van Antwerpen Trophy (2004).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: