Volta ao Algarve 2015: etap 4

Australijczyk Richie Porte (Team Sky) po finiszu na Alto de Malhão wygrał przedostatni odcinek portugalskiej etapówki.

Drug finiszował mistrz świata Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step), a trzeci Hiszpan Ion Izagirre (Movistar Team). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Brytyjczyk Geraint Thomas (Team Sky).

Kolarze mierzyli się z 215 kilometrami w mocno pagórkowatym terenie, w końcówce pokonując dwukrotnie Alto de Malhão (2,6 km, 9,6%).

Kamil Gradek (ActiveJet Team) był jednym z pierwszych, którzy zabrali się do ucieczki już na pierwszych kilometrach etapu. Polakowi towarzyszyli Davide Malacarne (Astana), Tony Gallopin (Lotto Soudal), Adriano Malori (Movistar Team), Mauritis Lammertink (Team Roompot), Filipe Cardoso (Efapel) oraz Benat Txoperena (Murias Taldea).

Akcja siódemki nie podobała się ekipie Sky, która obsadziła czoło peletonu i rozpoczęła pogoń, utrzymując różnicę w przedziale 2-3 minut. Gradek wygrał pierwszy lotny finisz, a przewaga powoli zaczęła rosnąć, po 85 kilometrach przekraczając barierę 5 minut. Dystans utrzymywał się na tym poziomie przez kilkadziesiąt kilometrów, jednak w miarę zbliżania się pierwszego podjazdu pod Alto de Malhão, peleton prowadzony przez ekipy Sky i Etixx-Quick Step zmniejszał różnicę.

30 kilometrów przed metą przewaga spadła do 1:50, a z czołówki odpadł Gradek. Jego koledzy na czele wytrwali niewiele dłużej - jadący na czele peletonu Tony Martin i Michał Gołaś (Etixx-Quick Step) wrzucali kolejne biegi i całą akcją zlikwidowali 20 kilometrów przed metą, po drodze uszczuplając grupę do zaledwie 30 zawodników.

Koledzy Michała Kwiatkowskiego nakładali presję na zespół Sky - na premii trzeciej kategorii, rozdzielającej wspinaczki na Alto de Malhão, atakował Zdenek Stybar, akcję powtarzając jeszcze kilkukrotnie i zmuszając pracujących na Gerainta Thomasa zawodników do zwiększonego wysiłku.

Kolarze Sky opanowali sytuację i u stóp finałowej wspinaczki komendę w grupie objął Richie Porte. Na kole Tasmańczyka na ostatnim kilometrze zostało zaledwie ośmiu zawodników, a ponieważ pozycja lidera nie była zagrożona, Australijczyk zdecydował się na walkę o etapowe zwycięstwo, z powodzeniem ogrywając w końcówce mistrza świata Michała Kwiatkowskiego (Etixx-Quick Step) i Hiszpana Iona Izagirre (Movistar Team).

fot. Team Sky

Wyniki 4. etapu Volta ao Algarve 2015 (2.1), Tavira - Malhão (215,7 km):

1 Richie Porte (Aus) Team Sky                                   5:55:34
2 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                     00:03
3 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                                00:06
4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                   00:09
5 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies          00:13
6 Tiago Machado (Por) Team Katusha
7 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                          00:16
8 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                      00:21
9 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                         00:25
10 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                                00:31
11 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                            00:35
12 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
13 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                           00:37
14 Sergio Sousa (Por) La Aluminios - Antarte                      00:38
15 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies        00:42
16 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                                00:52
17 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                       00:54
18 Ricardo Mestre (Por) Team Tavira                               01:00
19 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular - Boavista            01:06
20 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                         01:21
21 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
22 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
23 Marc Soler (Spa) Movistar Team                                 01:36
24 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                           01:56
25 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
26 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
27 Benat Txoperena (Spa) Murias Taldea                            02:48
28 Alejandro Marque Porto (Spa) Efapel                            03:38
29 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
30 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                           03:50
31 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
32 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
33 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         03:52
34 Luis Afonso (Por) La Aluminios - Antarte                       03:54
35 Artem Nych (Rus) RusVelo                                       03:56
36 Joaquim Silva (Por) W52 - Quinta Da Lixa                       04:03
37 David De La Fuente (Spa) Efapel                                04:18
38 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  04:21
39 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin
40 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo
41 Marcos Garcia (Spa) Louletano - Ray Just Energy
42 Mikel Bizkarra (Spa) Murias Taldea
43 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Murias Taldea
44 Casimiro Henrique (Por) Team Tavira                            04:27
45 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies         04:35
46 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 04:37
47 Nuno Matos (Por) Radio Popular - Boavista
48 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                           04:43
49 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA
50 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                               04:58
51 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot
52 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot
53 César Fonte (Por) Radio Popular - Boavista                     05:04
54 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                               05:13
55 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo                                   05:21
56 Delio Fernandez (Spa) W52 - Quinta Da Lixa
57 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin                       05:31
58 Ben Swift (GBr) Team Sky                                       06:04
59 Sebastian Henao (Col) Team Sky
60 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL-Jumbo
61 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
62 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
63 David Livramento (Por) Team Tavira                             06:12
64 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
65 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                         06:49
66 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                          06:59
67 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step                          08:06
68 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
69 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                             08:08
70 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                            08:47
71 Kamil Gradek (Pol) ActiveJet Team                              09:18
72 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 10:11
73 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                                11:19
74 Bruno Silva (Por) La Aluminios - Antarte                       11:50
75 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                              12:03
76 Rafael Reis (Por) Team Tavira                                  13:53
77 Rui Sousa (Por) Radio Popular - Boavista                       16:07
78 Rui Vinhas (Por) W52 - Quinta Da Lixa
79 Rafael Silva (Por) Efapel
80 Samuel Caldeira (Por) W52 - Quinta Da Lixa
81 Sandro Pinto (Por) Louletano - Ray Just Energy
82 Joao Benta (Por) Louletano - Ray Just Energy
83 Luis Fernandes (Por) W52 - Quinta Da Lixa
84 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
85 Jóni Brandão (Por) Efapel
86 Ivan Balykin (Rus) RusVelo
87 Micael Isidoro (Por) Louletano - Ray Just Energy
88 Joao Rodrigues (Por) Team Tavira
89 Manuel Cardoso (Por) Team Tavira
90 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo
91 Imanol Estevez (Spa) Murias Taldea
92 Diego Rubio (Spa) Efapel
93 aniel Mestre (Por) Team Tavira
94 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
95 onel Coutinho (Por) La Aluminios - Antarte
96 iogo Nunes (Por) Team Tavira
97 Hernani Broco (Por) La Aluminios - Antarte
98 Domingos Gonçalves (Por) Efapel
99 Paweł Franczak (Pol) ActiveJet Team
100 Łukasz Bodnar (Pol) ActiveJet Team
101 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin
102 Paweł Brylowski (Pol) ActiveJet Team
103 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
104 Jesus Ezquerra Muela (Spa) ActiveJet Team
105 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
106 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
107 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
108 Filipe Cardoso (Por) Efapel
109 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
110 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
111 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
112 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
113 Nuno Meireles (Por) La Aluminios - Antarte
114 Michał Podlaski (Pol) ActiveJet Team
115 Hugo Sabido (Por) Louletano - Ray Just Energy
116 Roman Maikin (Rus) RusVelo
117 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
118 Gustavo Veloso (Spa) W52 - Quinta Da Lixa
119 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
120 Jon Ander Insausti (Spa) Murias Taldea
121 Hugo Sancho (Por) La Aluminios - Antarte
122 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo
123 Igor Anton (Spa) Movistar Team
124 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
125 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
126 Berden De Vries (Ned) Team Roompot
127 Daniel Silva (Por) Radio Popular - Boavista
128 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
129 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
130 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
131 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
132 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin
133 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
134 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
135 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
136 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
137 Jose De Segovia Botella (Spa) Louletano - Ray Just Energy
138 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                  16:21
139 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
140 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
141 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
142 David Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista                16:23
143 Vicente Mateos Rubio (Spa) Louletano - Ray Just Energy
144 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                      16:27
145 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Murias Taldea
146 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
147 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                 16:29
148 Aritz Bagües (Spa) Murias Taldea
149 Unai Intziarte (Spa) Murias Taldea
150 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
151 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
152 Mamyr Stash (Rus) RusVelo
153 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
154 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
155 Iúri Jorge (Por) Louletano - Ray Just Energy                  16:33
156 Paweł Bernas (Pol) ActiveJet Team                             16:36
157 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
158 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                    16:39
159 Pedro Paulinho (Por) La Aluminios - Antarte                   16:40
160 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies           16:43
161 Samuel Magalhães (Por) Radio Popular - Boavista               16:48
162 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
163 Ian Boswell (USA) Team Sky                                    16:50
164 Will Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies         16:55
165 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                           18:11
166 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                    18:12
167 Carlos Ribeiro (Por) W52 - Quinta Da Lixa                     24:38

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                15:30:33
2 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                     00:27
3 Tiago Machado (Por) Team Katusha                                01:11
4 Richie Porte (Aus) Team Sky                                     01:14
5 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                         01:18
6 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team                             01:19
7 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                            01:32
8 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                      01:55
9 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                             02:04
10 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                               02:21
11 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                         02:43
12 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies         03:03
13 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                         03:06
14 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                         03:37
15 Sergio Sousa (Por) La Aluminios - Antarte                      03:50
16 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                                03:58
17 Ricardo Mestre (Por) Team Tavira                               04:03
18 Marc Soler (Spa) Movistar Team                                 04:22
19 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                           04:30
20 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies        04:35
21 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                                04:36
22 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                               04:38
23 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                           05:04
24 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular - Boavista            05:27
25 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                          05:39
26 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                               05:45
27 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                             06:12
28 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                    06:51
29 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                           07:00
30 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         07:18
31 Alejandro Marque Porto (Spa) Efapel                            07:25
32 Benat Txoperena (Spa) Murias Taldea                            07:46
33 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin                    07:49
34 Artem Nych (Rus) RusVelo                                       07:51
35 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
36 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                          07:56
37 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  08:01
38 Ben Swift (GBr) Team Sky                                       08:05
39 Sebastian Henao (Col) Team Sky                                 08:06
40 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                               08:10
41 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Murias Taldea                   08:40
42 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo                         09:12
43 Luis Afonso (Por) La Aluminios - Antarte                       09:20
44 Joaquim Silva (Por) W52 - Quinta Da Lixa                       09:23
45 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 09:39
46 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                               09:50
47 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                       09:53
48 César Fonte (Por) Radio Popular - Boavista
49 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                             10:10
50 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
51 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies         10:12
52 Nuno Matos (Por) Radio Popular - Boavista                      10:26
53 Marcos Garcia (Spa) Louletano - Ray Just Energy                10:27
54 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step                          11:18
55 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                               11:29
56 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                    11:31
57 Mikel Bizkarra (Spa) Murias Taldea                             11:33
58 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                            11:45
59 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                         12:05
60 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                        12:40
61 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 13:29
62 David Livramento (Por) Team Tavira                             13:41
63 Kamil Gradek (Pol) ActiveJet Team                              14:17
64 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                          14:28
65 Casimiro Henrique (Por) Team Tavira                            16:52
66 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                17:37
67 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                              17:49
68 Delio Fernandez (Spa) W52 - Quinta Da Lixa                     18:07
69 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA                      19:36
70 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                   19:40
71 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                               20:07
72 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo                                   20:32
73 Ian Boswell (USA) Team Sky                                     20:33
74 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin                        20:48
75 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    20:50
76 Rui Vinhas (Por) W52 - Quinta Da Lixa                          21:30
77 Bruno Silva (Por) La Aluminios - Antarte                       21:47
78 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                       21:54
79 evin De Weert (Bel) Team LottoNL-Jumbo                         21:58
80 David De La Fuente (Spa) Efapel                                22:30
81 Domingos Gonçalves (Por) Efapel                                22:32
82 Vicente Mateos Rubio (Spa) Louletano - Ray Just Energy         22:36
83 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                          22:40
84 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo                                   23:08
85 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                       23:09
86 Hugo Sancho (Por) La Aluminios - Antarte                       23:28
87 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot                             23:47
88 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                 24:08
89 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                              24:14
90 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                   24:16
91 Michał Podlaski (Pol) ActiveJet Team                           24:40
92 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                     25:41
93 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                       26:38
94 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies      26:48
95 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                            26:49
96 Daniel Silva (Por) Radio Popular - Boavista                    27:15
97 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    27:36
98 Jóni Brandão (Por) Efapel                                      27:41
99 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                         27:46
100 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                           27:58
101 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                 27:59
102 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                       28:07
103 Aritz Bagües (Spa) Murias Taldea                              28:51
104 Jesus Ezquerra Muela (Spa) ActiveJet Team                     29:01
105 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  29:06
106 Rafael Reis (Por) Team Tavira                                 29:07
107 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
108 Diego Rubio (Spa) Efapel
109 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                               29:27
110 Hernani Broco (Por) La Aluminios - Antarte                    29:32
111 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                              29:40
112 Filipe Cardoso (Por) Efapel                                   29:43
113 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA         30:04
114 Rafael Silva (Por) Efapel                                     30:20
115 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                             30:23
116 David Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista                30:24
117 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                           31:11
118 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo                        31:35
119 Joao Benta (Por) Louletano - Ray Just Energy                  31:50
120 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                          31:59
121 Ivan Balykin (Rus) RusVelo                                    32:06
122 Jon Ander Insausti (Spa) Murias Taldea                        32:08
123 Paweł Bernas (Pol) ActiveJet Team                             32:19
124 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                         32:29
125 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha                              32:30
126 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                             32:40
127 Imanol Estevez (Spa) Murias Taldea                            32:44
128 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                     32:47
129 Berden De Vries (Ned) Team Roompot                            32:48
130 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                   32:50
131 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                              32:58
132 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                    32:59
133 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Murias Taldea                  33:03
134 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
135 Paweł Franczak (Pol) ActiveJet Team                           33:05
136 Łukasz Bodnar (Pol) ActiveJet Team
137 Jose De Segovia Botella (Spa) Louletano - Ray Just Energy     33:13
138 Hugo Sabido (Por) Louletano - Ray Just Energy                 33:18
139 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                          33:20
140 Igor Anton (Spa) Movistar Team                                33:25
141 Daniel Mestre (Por) Team Tavira                               33:33
142 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                         33:37
143 Joao Rodrigues (Por) Team Tavira                              33:48
144 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies        33:54
145 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                                34:05
146 Sandro Pinto (Por) Louletano - Ray Just Energy                34:20
147 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                    34:21
148 Micael Isidoro (Por) Louletano - Ray Just Energy              34:26
149 Manuel Cardoso (Por) Team Tavira                              34:37
150 Will Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies         34:45
151 Nuno Meireles (Por) La Aluminios - Antarte                    35:49
152 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                        36:34
153 Mamyr Stash (Rus) RusVelo                                     37:41
154 Pedro Paulinho (Por) La Aluminios - Antarte                   38:14
155 Paweł Brylowski (Pol) ActiveJet Team                          38:17
156 Samuel Caldeira (Por) W52 - Quinta Da Lixa                    38:44
157 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies           39:08
158 Leonel Coutinho (Por) La Aluminios - Antarte                  39:16
159 Luis Fernandes (Por) W52 - Quinta Da Lixa                     39:40
160 Unai Intziarte (Spa) Murias Taldea                            40:09
161 Gustavo Veloso (Spa) W52 - Quinta Da Lixa                     40:13
162 Diogo Nunes (Por) Team Tavira                                 40:14
163 Rui Sousa (Por) Radio Popular - Boavista                      40:18
164 Samuel Magalhães (Por) Radio Popular - Boavista
165 Iúri Jorge (Por) Louletano - Ray Just Energy                  40:52
166 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies           41:25
167 Carlos Ribeiro (Por) W52 - Quinta Da Lixa                     53:33

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: