Tour du Haut Var-matin 2015: etap 1

Ben Gastauer (Ag2r La Mondiale) po samotnej ucieczce i wspinaczce do miejscowości Seillans wygrał pierwszy z dwóch odcinków 47. edycji francuskiej etapówki.

Drugi finiszował Francuz Jonathan Hivert (Bretagne-Séché Environnement), a trzeci Belg Philippe Gilbert (BMC).

Etap był ciężki nie tylko z powodu profilu, ale też warunków pogodowych. Było chłodno i padał deszcz. Czułem się jednak dobrze. Liczyłem, że uda się zafiniszować na wyższej pozycji, ale końcówka okazała się niewystarczająco stroma, bym mógł wykorzystać w pełni swoje umiejętności

- powiedział 14. na mecie Davide Rebellin.

Wyniki 1. etapu Tour du Haut Var-matin (2.1), Le Cannet des Maures - Seillans (170 km):

1 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                           4:11:15
2 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement              00:07
3 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
4 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
6 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
7 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha
8 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
9 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
10 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
11 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
12 Baptiste Plackaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
13 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
14 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
15 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
16 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
17 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
18 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
19 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM
20 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
21 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
22 Laurent Pichon (Fra) FDJ
23 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
24 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM
25 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
26 Egor Silin (Rus) Team Katusha
27 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
28 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
29 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
30 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
31 Quentin Pacher (Fra) ADT
32 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
33 Rémy Di Gregorio (Fra) Team Marseille 13 KTM
34 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
35 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
36 Sébastien Delfrosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
37 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
38 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
39 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
40 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
41 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
42 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
43 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
44 Romain Comboud (Fra) ADT
45 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
46 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
47 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
48 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
49 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles                       00:21
50 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems Cycling Team
51 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
52 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
53 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
54 Yoann Barbas (Fra) ADT
55 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                         00:25
56 César Bihel (Fra) Auber 93                                   00:27
57 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM                    00:28
58 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
59 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         00:37
60 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                     00:39
61 Anthony Geslin (Fra) FDJ                                     00:42
62 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
63 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement              01:08
64 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         01:23
65 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     01:31
66 Johan Le Bon (Fra) FDJ
67 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         01:37
68 Jimmy Raibaud (Fra) ADT                                      01:39
69 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM              01:40
70 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         01:42
71 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling
72 David Tanner (Aus) IAM Cycling
73 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               01:44
74 Julien Guay (Fra) Auber 93
75 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          01:46
76 Thomas Vaubourzeix (Fra) Veranclassic - Ekoi                 02:00
77 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         02:17
78 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    02:23
79 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       03:08
80 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           03:33
81 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
82 Yann Guyot (Fra) ADT                                         03:38
83 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                      03:40
84 Oddbjorn Klomsten ANDERSEN
85 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
86 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
87 Jerome Mainard (Fra) ADT
88 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling
89 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
90 lo Jakin (Est) Auber 93
91 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
92 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
93 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
94 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
95 Serge De Wartelaer (Bel) Veranclassic - Ekoi
96 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
97 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems Cycling Team
98 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
99 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         03:50
100 Clément Penven (Fra) Team Marseille 13 Ktm                  04:36
101 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems Cycling Team         05:24
102 Kai Reus (Ned) Verandas Willems Cycling Team
103 Justin Jules (Fra) Veranclassic - Ekoi                      06:07
104 Pierre Gouault (Fra) Auber 93                               06:26
105 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles
106 Edwig Cammaerts (Bel) Veranclassic - Ekoi
107 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic - Ekoi
108 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 Ktm
109 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
110 Grégoire Tarride (Fra) Team Marseille 13 Ktm
111 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
112 Christophe Premont (Bel) Verandas Willems Cycling Team
113 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                 06:30
114 Steven Tronet (Fra) Auber 93
115 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
116 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
117 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli                      06:34
118 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                     06:50
119 Joeri Calleeuw (Bel) Verandas Willems Cycling Team          06:56
120 Damien Garcia (Fra) Team Froy Oslo                          09:23
121 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
122 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
123 Jérôme Gilbert (Bel) Verandas Willems Cycling Team
124 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
125 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli               09:25
126 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
127 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice
128 Jon Soeveras Breivold (Nor) Team Froy Oslo
129 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
130 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
131 Anders KRISTOFFERSEN (Nor) Team Froy Oslo
132 Maxime RENAULT (Fra) Auber 93
133 Dirk FINDERS (Ger) Veranclassic - Ekoi
134 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
135 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
136 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
137 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Séché Environnement
138 Stef Van Zummeren (Bel) Verandas Willems Cycling Team
139 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
140 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits             09:31
141 Henrik Steen Haugen (Nor) Team Froy Oslo
142 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole
143 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Ekoi
144 Benoît Sinner (Fra) Adt
145 Chetout Loic (Fra) Cofidis, Solutions Credits
146 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling              14:23
147 Halvor Tandrevold (Nor) Team Froy Oslo                      18:49
148 Henrik Evensen (Nor) Team Froy Oslo
149 Melvin Rulliere (Fra) Veranclassic - Ekoi
150 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
151 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                           19:29

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: