Juan José Lobato (Movistar) triumfował na mecie drugiego etapu Vuelta a Andalucia.
Hiszpan wyraźnie wyprzedził na finiszu Johna Degenkolba (Giant-Alpecin) i Gregę Bole (CCC Sprandi Polkowice).
Liderem pozostał Alberto Contador (Tinkof-Saxo).
Krótko po opuszczeniu Utrery zawiązała się ucieczka, w którą zabrał się Adrian Honkisz. Zawodnikowi CCC Sprandi towarzyszyli Pirm Lang (IAM Cycling), Sjoerdem Van Ginneken (Roompot), Nicholas Dougall (MTN-Qhubeka) i Aleksandr Komin (Rusvelo). Mniej szczęścia miał inny kolarz “pomarańczowych” Stefan Schumacher, który po wczorajszej kraksie wycofał się z wyścigu.
Piątka harcowników zdobyła ponad 5 minut przewagi, ale wszystko przebiegało pod kontrolą drużyny Tinkof-Saxo. 20 km przed metą było po akcji, a ponieważ górską premię 3. kategorii o długości 2,6 km i nachyleniu 6,5%, pokonano spokojnie, a zwycięzcę wyłonił masowy sprint.
Lobato zaskoczył rywali długim finiszem i na kresce zameldował się przed Niemcem Johnem Degenkolbem i broniącym pomarańczowych barw Gregą Bole, który prowadzi w klasyfikacji punktowej wyścigu.
Piątkowy etap zakończy się na Alto de Hazallanas (15,8 km; 5%, max. 18%).
1 Juan Jose Lobato (Esp) Movistar Team 4:51:57
2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
3 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
4 Arthur Vichot (Fra) FDJ
5 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
6 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare
7 Peio Bilbao (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
8 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
9 Huub Duyn (Ned) Team Roompot
10 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
11 Jerome Pineau (Fra) IAM Cycling
12 Christopher Froome (GBr) Team Sky
13 Cyril Gautierl (Fra) Team Europcar
14 Maxime Monfort (Bel) Lotto - Soudal
15 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale
16 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
17 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
18 Luis Miguel Mate (Esp) Cofidis, Solutions Crédits
19 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
20 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
21 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot
22 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
23 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff - Saxo
24 Yannick Eijssen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
25 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka
26 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
27 Mikel Nieve Ituralde (Esp) Team Sky
28 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
29 Benat Intxausti Elorriaga (Esp) Movistar Team
30 Francis De Greef (Bel) Wanty – Groupe Gobert
31 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale
32 Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team
33 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
34 Tom Leezer (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
35 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
36 Wilco Kelderman (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
37 Ivan Basso (Ita) Tinkoff - Saxo
38 Javier Moreno (Esp) Movistar Team
39 David Belda Garcia (Esp) Burgos-BH
40 Edward Fabián Díaz Cárdenas (Col) Colombia
41 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
42 Angel Madrazo (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
43 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto - Soudal
44 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
45 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
46 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
47 Marc De Maar (Aho) Team Roompot
48 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert
49 Sébastien Reichenbach (Sui) IAM Cycling
50 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare
51 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
52 Victor Martin (Esp) Burgos-BH
53 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
54 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
55 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo
56 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
57 Marcel Wyss (Sui) IAM Cycling
58 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
59 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
60 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
61 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
62 Steven Kruijswijk (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
63 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff - Saxo
64 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
65 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale
66 Carlos Quintero (Col) Colombia
67 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
68 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Burgos-BH
69 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 00:22
70 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare 00:24
71 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
72 Jose Herrada (Esp) Movistar Team 00:26
73 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert 00:43
74 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 00:46
75 Moreno Hofland (Ned) Team Lotto NL - Jumbo 01:00
76 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 01:28
77 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
78 Pim Ligthart (Ned) Lotto - Soudal
79 Cedric Pineau (Fra) FDJ
80 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia 01:28
81 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 02:14
82 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
83 Nicholas Roche (Irl) Team Sky 02:36
84 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
85 Ibai Salas (Esp) Burgos-BH
86 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
87 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
88 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
89 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 02:38
90 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek Factory Racing
91 Maarten Tjallingii (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
92 Jos Van Emden (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
93 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
94 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
95 Bart De Clercq (Bel) Lotto - Soudal 02:46
96 Jérémy Roy (Fra) FDJ
97 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare 02:47
98 Sebastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale
99 Jim Songezo (Rsa) MTN - Qhubeka 02:49
100 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
101 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert
102 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
103 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo
104 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:02:58
105 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 03:03
106 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka 03:25
107 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Crédits
108 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff - Saxo 05:10
109 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff - Saxo
110 Tim Wellens (Bel) Lotto - Soudal
111 Igor Merino (Esp) Burgos-BH 06:04
112 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
113 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing 07:41
114 Johan Vansummeren (Bel) Ag2r La Mondiale
115 Jelle Vanendert (Bel) Lotto - Soudal
116 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
117 Jay Thomson (Rsa) MTN - Qhubeka
118 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis, Solutions Crédits
119 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
120 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale
121 Fabio Duarte (Col) Colombia
122 Xabier Zandio Echaide (Esp) Team Sky
123 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
124 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
125 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff - Saxo
126 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
127 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo
128 Jimmy Gautier (Fra) Team Europcar
129 Johannes Frohlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
130 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
131 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Alpecin
132 Dario Hernandez Illana (Esp) Burgos-BH
133 Pirmin Lang (Sui) IAM Cycling
134 Laurens ten Dam (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
135 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
136 Anthony Roux (Fra) FDJ
137 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot 08:02
138 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo
139 Sebastian Mascaro (Esp) Burgos-BH
140 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
141 Nick Dougall (Aus) MTN - Qhubeka
142 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff - Saxo 08:25
DNS Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
DNS Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
DNF Jan Ghyselinck (Bel) Wanty – Groupe Gobert
DNF Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
Klasyfikacja generalna po 2. etapie:
1 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff - Saxo 8:03:40
2 Benat Intxausti Elorriaga (Esp) Movistar Team 00:01
3 Christopher Froome (GBr) Team Sky 00:08
4 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
5 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 00:12
6 Ivan Basso (Ita) Tinkoff - Saxo 00:17
7 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 00:18
8 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin 00:20
9 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 00:21
10 Mikel Nieve Ituralde (Esp) Team Sky 00:28
11 Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team 00:33
12 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 00:34
13 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare 00:36
14 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling 00:38
15 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 00:39
16 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot 00:41
17 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 00:46
18 Tom Leezer (Ned) Team Lotto NL - Jumbo 00:49
19 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice 00:50
20 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits 00:51
21 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing 01:05
22 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 01:07
23 Huub Duyn (Ned) Team Roompot 01:12
24 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Crédits 01:16
25 Angel Madrazo (Esp) Caja Rural-Seguros RGA 01:17
26 Maxime Monfort (Bel) Lotto - Soudal 01:20
27 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert 01:21
28 Francis De Greef (Bel) Wanty – Groupe Gobert 01:32
29 Edward Fabián Díaz Cárdenas (Col) Colombia 01:35
30 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo 01:42
31 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural-Seguros RGA 01:46
32 Jerome Pineau (Fra) IAM Cycling
33 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo 01:56
34 Pim Ligthart (Ned) Lotto - Soudal 02:06
35 Cyril Gautierl (Fra) Team Europcar 02:13
36 Yannick Eijssen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 02:16
37 Cedric Pineau (Fra) FDJ 02:19
38 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 02:28
39 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar 02:31
40 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare 02:37
41 David Belda Garcia (Esp) Burgos-BH 02:38
42 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice 02:39
43 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka 03:08
44 Jérémy Roy (Fra) FDJ 03:14
45 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing 03:16
46 Javier Moreno (Esp) Movistar Team 03:19
47 Sebastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale 03:24
48 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo 03:36
49 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits 03:46
50 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 04:03
51 Jose Herrada (Esp) Movistar Team 04:13
52 Luis Miguel Mate (Esp) Cofidis, Solutions Crédits 04:22
53 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
54 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 04:24
55 Victor Martin (Esp) Burgos-BH
56 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar 04:31
57 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Burgos-BH 04:34
58 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff - Saxo 04:38
59 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek Factory Racing 04:39
60 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare 04:49
61 Sébastien Reichenbach (Sui) IAM Cycling 04:51
62 Marcel Wyss (Sui) IAM Cycling 04:54
63 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare 04:56
64 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka
65 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto - Soudal 04:57
66 Carlos Quintero (Col) Colombia 04:59
67 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare 05:00
68 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 05:04
69 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale 05:06
70 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 05:11
71 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 05:13
72 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
73 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 05:21
74 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural-Seguros RGA 05:23
75 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff - Saxo 05:30
76 Ibai Salas (Esp) Burgos-BH 05:34
77 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare 05:35
78 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 05:40
79 Wilco Kelderman (Ned) Team Lotto NL - Jumbo 05:41
80 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
81 Juan Jose Lobato (Esp) Movistar Team 05:50
82 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing 06:03
83 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo 06:24
84 Steven Kruijswijk (Ned) Team Lotto NL - Jumbo 06:40
85 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 06:41
86 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia 06:45
87 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 06:52
88 Marc De Maar (Aho) Team Roompot 07:02
89 Nicholas Roche (Irl) Team Sky 07:18
90 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 07:19
91 Moreno Hofland (Ned) Team Lotto NL - Jumbo 07:20
92 Maarten Tjallingii (Ned) Team Lotto NL - Jumbo 07:22
93 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Crédits 07:25
94 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert 07:31
95 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare 07:49
96 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia 07:55
97 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA 07:57
98 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 08:12
99 Arthur Vichot (Fra) FDJ 08:18
100 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo 08:30
101 Jim Songezo (Rsa) MTN - Qhubeka 08:52
102 Johannes Frohlinger (Ger) Team Giant-Alpecin 08:54
103 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 09:02
104 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot 09:03
105 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot 09:06
106 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff - Saxo 09:14
107 Jos Van Emden (Ned) Team Lotto NL - Jumbo 09:35
108 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 09:36
109 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot 09:51
110 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 09:56
111 Bart De Clercq (Bel) Lotto - Soudal 10:10
112 Igor Merino (Esp) Burgos-BH 10:21
113 Peio Bilbao (Esp) Caja Rural-Seguros RGA 10:32
114 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
115 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka 10:40
116 Pirmin Lang (Sui) IAM Cycling 10:43
117 Sergio Paulinho (Ita) Tinkoff - Saxo 11:25
118 Jimmy Gautier (Fra) Team Europcar 11:31
119 Tim Wellens (Bel) Lotto - Soudal 11:43
120 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo 11:56
121 Xabier Zandio Echaide (Esp) Team Sky 12:02
122 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis, Solutions Crédits 12:07
123 Fabio Duarte (Col) Colombia 12:14
124 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 12:37
125 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 12:50
126 Sebastian Mascaro (Esp) Burgos-BH 12:53
127 Jay Thomson (Rsa) MTN - Qhubeka 12:58
128 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 13:09
129 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff - Saxo 13:10
130 Dario Hernandez Illana (Esp) Burgos-BH 13:14
131 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA 13:21
132 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Alpecin 13:59
133 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin 14:05
134 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing 14:30
135 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 15:06
136 Nick Dougall (Aus) MTN - Qhubeka 15:07
137 Johan Vansummeren (Bel) Ag2r La Mondiale 15:34
138 Anthony Roux (Fra) FDJ 16:26
139 Jelle Vanendert (Bel) Lotto - Soudal 16:37
140 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 16:53
141 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 17:10
142 Laurens ten Dam (Ned) Team Lotto NL - Jumbo 18:24
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.