Vuelta a Andalucia 2015: etap 2

Juan José Lobato (Movistar) triumfował na mecie drugiego etapu Vuelta a Andalucia.

Hiszpan wyraźnie wyprzedził na finiszu Johna Degenkolba (Giant-Alpecin) i Gregę Bole (CCC Sprandi Polkowice).

Liderem pozostał Alberto Contador (Tinkof-Saxo).

Krótko po opuszczeniu Utrery zawiązała się ucieczka, w którą zabrał się Adrian Honkisz. Zawodnikowi CCC Sprandi towarzyszyli Pirm Lang (IAM Cycling), Sjoerdem Van Ginneken (Roompot), Nicholas Dougall (MTN-Qhubeka) i Aleksandr Komin (Rusvelo). Mniej szczęścia miał inny kolarz "pomarańczowych" Stefan Schumacher, który po wczorajszej kraksie wycofał się z wyścigu.

Piątka harcowników zdobyła ponad 5 minut przewagi, ale wszystko przebiegało pod kontrolą drużyny Tinkof-Saxo. 20 km przed metą było po akcji, a ponieważ górską premię 3. kategorii o długości 2,6 km i nachyleniu 6,5%, pokonano spokojnie, a zwycięzcę wyłonił masowy sprint.

Lobato zaskoczył rywali długim finiszem i na kresce zameldował się przed Niemcem Johnem Degenkolbem i broniącym pomarańczowych barw Gregą Bole, który prowadzi w klasyfikacji punktowej wyścigu.

Piątkowy etap zakończy się na Alto de Hazallanas (15,8 km; 5%, max. 18%).

Wyniki 2. etapu Vuelta a Andalucia 2015 (2.1), Utrera - Lucena (194,7 km):

1 Juan Jose Lobato (Esp) Movistar Team                           4:51:57
2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
3 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
4 Arthur Vichot (Fra) FDJ
5 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
6 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare
7 Peio Bilbao (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
8 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
9 Huub Duyn (Ned) Team Roompot
10 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
11 Jerome Pineau (Fra) IAM Cycling
12 Christopher Froome (GBr) Team Sky
13 Cyril Gautierl (Fra) Team Europcar
14 Maxime Monfort (Bel) Lotto - Soudal
15 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale
16 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
17 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
18 Luis Miguel Mate (Esp) Cofidis, Solutions Crédits
19 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
20 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
21 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot
22 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
23 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff - Saxo
24 Yannick Eijssen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
25 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka
26 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
27 Mikel Nieve Ituralde (Esp) Team Sky
28 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
29 Benat Intxausti Elorriaga (Esp) Movistar Team
30 Francis De Greef (Bel) Wanty – Groupe Gobert
31 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale
32 Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team
33 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
34 Tom Leezer (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
35 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
36 Wilco Kelderman (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
37 Ivan Basso (Ita) Tinkoff - Saxo
38 Javier Moreno (Esp) Movistar Team
39 David Belda Garcia (Esp) Burgos-BH
40 Edward Fabián Díaz Cárdenas (Col) Colombia
41 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
42 Angel Madrazo (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
43 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto - Soudal
44 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
45 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
46 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
47 Marc De Maar (Aho) Team Roompot
48 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert
49 Sébastien Reichenbach (Sui) IAM Cycling
50 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare
51 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
52 Victor Martin (Esp) Burgos-BH
53 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
54 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
55 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo
56 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
57 Marcel Wyss (Sui) IAM Cycling
58 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
59 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
60 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
61 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
62 Steven Kruijswijk (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
63 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff - Saxo
64 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
65 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale
66 Carlos Quintero (Col) Colombia
67 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
68 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Burgos-BH
69 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                           00:22
70 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare                             00:24
71 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
72 Jose Herrada (Esp) Movistar Team                                00:26
73 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert                      00:43
74 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                           00:46
75 Moreno Hofland (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                      01:00
76 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                           01:28
77 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
78 Pim Ligthart (Ned) Lotto - Soudal
79 Cedric Pineau (Fra) FDJ
80 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia                        01:28
81 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               02:14
82 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
83 Nicholas Roche (Irl) Team Sky                                   02:36
84 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
85 Ibai Salas (Esp) Burgos-BH
86 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
87 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
88 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
89 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert                   02:38
90 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek Factory Racing
91 Maarten Tjallingii (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
92 Jos Van Emden (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
93 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
94 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
95 Bart De Clercq (Bel) Lotto - Soudal                             02:46
96 Jérémy Roy (Fra) FDJ
97 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare                       02:47
98 Sebastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale
99 Jim Songezo (Rsa) MTN - Qhubeka                                 02:49
100 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
101 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert
102 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
103 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo
104 Kenny Elissonde (Fra) FDJ     0:02:58
105 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise              03:03
106 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka                          03:25
107 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Crédits
108 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff - Saxo                            05:10
109 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff - Saxo
110 Tim Wellens (Bel) Lotto - Soudal
111 Igor Merino (Esp) Burgos-BH                                    06:04
112 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
113 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                       07:41
114 Johan Vansummeren (Bel) Ag2r La Mondiale
115 Jelle Vanendert (Bel) Lotto - Soudal
116 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
117 Jay Thomson (Rsa) MTN - Qhubeka
118 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis, Solutions Crédits
119 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
120 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale
121 Fabio Duarte (Col) Colombia
122 Xabier Zandio Echaide (Esp) Team Sky
123 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
124 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
125 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff - Saxo
126 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
127 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo
128 Jimmy Gautier (Fra) Team Europcar
129 Johannes Frohlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
130 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
131 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Alpecin
132 Dario Hernandez Illana (Esp) Burgos-BH
133 Pirmin Lang (Sui) IAM Cycling
134 Laurens ten Dam (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
135 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
136 Anthony Roux (Fra) FDJ
137 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot                         08:02
138 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo
139 Sebastian Mascaro (Esp) Burgos-BH
140 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
141 Nick Dougall (Aus) MTN - Qhubeka
142 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff - Saxo                             08:25
DNS Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
DNS Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
DNF Jan Ghyselinck (Bel) Wanty – Groupe Gobert
DNF Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff - Saxo                  8:03:40
2 Benat Intxausti Elorriaga (Esp) Movistar Team                    00:01
3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                                00:08
4 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
5 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                    00:12
6 Ivan Basso (Ita) Tinkoff - Saxo                                  00:17
7 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                00:18
8 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                          00:20
9 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                               00:21
10 Mikel Nieve Ituralde (Esp) Team Sky                             00:28
11 Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team                              00:33
12 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale                            00:34
13 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare                            00:36
14 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                                 00:38
15 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     00:39
16 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot                            00:41
17 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                           00:46
18 Tom Leezer (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                          00:49
19 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                          00:50
20 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                   00:51
21 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                         01:05
22 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                                  01:07
23 Huub Duyn (Ned) Team Roompot                                    01:12
24 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                   01:16
25 Angel Madrazo (Esp) Caja Rural-Seguros RGA                      01:17
26 Maxime Monfort (Bel) Lotto - Soudal                             01:20
27 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert                      01:21
28 Francis De Greef (Bel) Wanty – Groupe Gobert                    01:32
29 Edward Fabián Díaz Cárdenas (Col) Colombia                      01:35
30 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo                               01:42
31 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural-Seguros RGA             01:46
32 Jerome Pineau (Fra) IAM Cycling
33 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo                                  01:56
34 Pim Ligthart (Ned) Lotto - Soudal                               02:06
35 Cyril Gautierl (Fra) Team Europcar                              02:13
36 Yannick Eijssen (Bel) Wanty – Groupe Gobert                     02:16
37 Cedric Pineau (Fra) FDJ                                         02:19
38 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                              02:28
39 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                              02:31
40 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare                              02:37
41 David Belda Garcia (Esp) Burgos-BH                              02:38
42 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     02:39
43 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                                03:08
44 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                            03:14
45 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                       03:16
46 Javier Moreno (Esp) Movistar Team                               03:19
47 Sebastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale                         03:24
48 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo                               03:36
49 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits            03:46
50 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               04:03
51 Jose Herrada (Esp) Movistar Team                                04:13
52 Luis Miguel Mate (Esp) Cofidis, Solutions Crédits               04:22
53 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
54 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                           04:24
55 Victor Martin (Esp) Burgos-BH
56 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                          04:31
57 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Burgos-BH                       04:34
58 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff - Saxo                   04:38
59 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek Factory Racing                04:39
60 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare                          04:49
61 Sébastien Reichenbach (Sui) IAM Cycling                         04:51
62 Marcel Wyss (Sui) IAM Cycling                                   04:54
63 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare                             04:56
64 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka
65 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto - Soudal                      04:57
66 Carlos Quintero (Col) Colombia                                  04:59
67 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                          05:00
68 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                    05:04
69 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale                   05:06
70 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                      05:11
71 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                          05:13
72 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
73 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                               05:21
74 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural-Seguros RGA              05:23
75 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff - Saxo                   05:30
76 Ibai Salas (Esp) Burgos-BH                                      05:34
77 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare                       05:35
78 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               05:40
79 Wilco Kelderman (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                     05:41
80 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
81 Juan Jose Lobato (Esp) Movistar Team                            05:50
82 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                         06:03
83 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                    06:24
84 Steven Kruijswijk (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                   06:40
85 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                           06:41
86 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia                        06:45
87 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert                      06:52
88 Marc De Maar (Aho) Team Roompot                                 07:02
89 Nicholas Roche (Irl) Team Sky                                   07:18
90 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert                   07:19
91 Moreno Hofland (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                      07:20
92 Maarten Tjallingii (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                  07:22
93 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Crédits                    07:25
94 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert                   07:31
95 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                        07:49
96 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                              07:55
97 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA                    07:57
98 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                       08:12
99 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                         08:18
100 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo                               08:30
101 Jim Songezo (Rsa) MTN - Qhubeka                                08:52
102 Johannes Frohlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                   08:54
103 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale                           09:02
104 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                           09:03
105 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot                         09:06
106 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff - Saxo                            09:14
107 Jos Van Emden (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                      09:35
108 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise              09:36
109 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot                           09:51
110 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                              09:56
111 Bart De Clercq (Bel) Lotto - Soudal                            10:10
112 Igor Merino (Esp) Burgos-BH                                    10:21
113 Peio Bilbao (Esp) Caja Rural-Seguros RGA                       10:32
114 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
115 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka                          10:40
116 Pirmin Lang (Sui) IAM Cycling                                  10:43
117 Sergio Paulinho (Ita) Tinkoff - Saxo                           11:25
118 Jimmy Gautier (Fra) Team Europcar                              11:31
119 Tim Wellens (Bel) Lotto - Soudal                               11:43
120 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo                                  11:56
121 Xabier Zandio Echaide (Esp) Team Sky                           12:02
122 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis, Solutions Crédits         12:07
123 Fabio Duarte (Col) Colombia                                    12:14
124 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     12:37
125 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale                       12:50
126 Sebastian Mascaro (Esp) Burgos-BH                              12:53
127 Jay Thomson (Rsa) MTN - Qhubeka                                12:58
128 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise              13:09
129 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff - Saxo                             13:10
130 Dario Hernandez Illana (Esp) Burgos-BH                         13:14
131 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                       13:21
132 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Alpecin                          13:59
133 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                          14:05
134 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                       14:30
135 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                             15:06
136 Nick Dougall (Aus) MTN - Qhubeka                               15:07
137 Johan Vansummeren (Bel) Ag2r La Mondiale                       15:34
138 Anthony Roux (Fra) FDJ                                         16:26
139 Jelle Vanendert (Bel) Lotto - Soudal                           16:37
140 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                               16:53
141 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                          17:10
142 Laurens ten Dam (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                    18:24

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: