Trofeo Laigueglia 2015

Davide Cimolai (Lampre-Merida) odniósł zwycięstwo na trasie zorganizowanego po raz 52. włoskiego wyścigu jednodniowego.

Drugi przyjechał Francesco Gavazzi (Southeast), a trzeci Alexey Tsatevich (Katusha).

Na 24. miejscu, zamykając czołową grupkę, do mety dotarł Przemysław Niemiec, w końcówce samotnie pracujący na swojego kolegę Cimolaiego.

Do ucieczki na najeżonej podjazdami trasie zabrali się Jonathan Paredes (Colombia), Nicola Gaffurini (MG Kvis Vega), Adriano Brogi (D'Amigo Botecchia) oraz Jerome Cousin (Team Europcar). Czwórka śmiałków szybko wypracowała sobie sześć minut przewagi, które niespiesznie jadący peleton przyciął do nieco ponad czterech w połowie trasy.

W miarę zbliżania się finałowego okrążenia wokół Laiguegli, różnica topniała coraz szybciej, na 50 kilometrów przed kreską spadając poniżej minuty. Samotnej szarży próbował Cousin, ale jego wysiłki po kilku kilometrach spełzły na niczym.

Okrojony do około 80 zawodników peleton prowadzony przez ekipy Lampre-Merida i Cannondale-Garmin jechał razem do ostatnich 6 kilometrów, gdzie atak przypuścili Linus Gerdemann (Cult Energy), Ilnur Zakarin (Katusha) i Simone Stortoni (Androni Giocattoli-Venezuela).

Z akcji wiele nie wyszło, gdyż w końcówce piąty bieg wrzucił Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), kasując odjazd i umożliwiając skuteczny finisz drużynowemu koledze Davide Cimolai. Włoch nie zmarnował szansy, na ostatnich metrach pokonując Francesco Gavazziego (Southeast) i Rosjanina Aleksieja Catewicza (Katusha).

Wyniki Trofeo Laigueglia 2015 (1.HC), Laigueglia - Laigueglia (191,8 km):
  1 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                         4:53:47
  2 Francesco Gavazzi (Ita) Southeat
  3 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha
  4 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
  5 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
  6 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
  7 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
  8 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
  9 Simone Petilli (Ita) Unieuro Wilier
 10 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 11 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 12 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 13 Mauro Finetto (Ita) Southeast
 14 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 15 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 16 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 17 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 18 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
 19 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
 20 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 21 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
 22 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 23 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
 24 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 25 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:15
 26 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement       00:30
 27 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    01:23
 28 Walter Pedraza (Col) Colombia
 29 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 30 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Antonio Santoro (Ita) MG.Kvis-Vega
 32 Yonattah Monsalve (Ita) Southeast
 33 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
 34 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 35 Brayan Ramirez (Col) Colombia
 36 Antonino Parrinello (Ita) D'Aminico Bottecchia
 37 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
 38 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 39 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 40 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 41 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 42 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
 43 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 44 Michele Gazzara (Ita) MG.Kvis-Vega
 45 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 46 Davide Vigano (Ita) Team Idea 2010 ASD
 47 tefano Nardelli (Ita) Unieuro Wilier
 48 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 49 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
 50 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 51 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 52 Edward Ravasi (Ita) Italy
 53 Francesco Reda (Ita) Team Idea 2010 ASD
 54 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
 55 Elia Favilli (Ita) Southeast
 56 Lorenzo Rota (Ita) Unieuro Wilier
 57 Jaramillo Hernandez (Col) GM Cycling Team
 58 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 60 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          02:20
 61 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                         02:50
 62 Manuel Belletti (Ita) Southeast
 63 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement            04:52
 64 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 65 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
 66 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                            06:32
 67 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 68 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
 69 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli
 70 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
 71 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 72 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
 73 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
 74 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement             07:24
 75 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 76 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast
 77 Alessandro Mario Ferrarotti (Ita) GM Cycling team
 78 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 79 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 80 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 81 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
 82 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 83 Marco Tizza (Ita) Team Idea 2010 ASD
 84 Daniel Martínez (Col) Colombia
 85 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
 86 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 87 Jonathan Paredes (Col) Colombia
 88 Marc Garby (Den) Team Idea 2010 ASD
 89 Sebastián Molano (Col) Colombia
 90 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
 91 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 92 Darwin Pantoja (Col) Colombia
 93 Oliviero Troia (Ita) Italy
 94 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
 95 Adriano Brogi (Ita) D'Amico Bottecchia
 96 Paolo Ciavatta )Ita) D'Amico Bottecchia
 97 Giuseppe Sannino (Ita) Italy
 98 Gian Marco Di Francesco (Ita) MG.Kvis-Vega
 99 Nicola Gaffurini (Ita) MG.Kvis-Vega
100 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
101 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
102 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling
103 Moreno Giampaolo (Ita) MG.Kvis-Vega
104 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
105 Francesco Castagnaro (Ita) Italy                             10:20
106 Luca Capelli (Ita) Team Idea 2010 ASD
107 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
108 Antonio di Sante (Ita) GM Cycling Team
109 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
110 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
111 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
112 Fabio Chinello (Ita) Unieuro Wilier
113 Andrea Ruscetta (Ita) GM Cycling Team
114 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
115 Andrea Cocciotti (Ita) GM Cycling Team
116 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
117 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
118 Marco Tecchio (Ita) Eunieuro Wilier
119 Daniele Cavasin (Ita) GM Cycling Team
120 Riccardo Donato (Ita) Italy
121 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: