Tour of Oman 2015: etap 3

Alexander Kristoff (Katusha) odniósł zwycięstwo trzeciego dnia Tour of Oman. Liderem wyścigu pozostał Szwajcar Fabian Cancellara (Trek).

Norweg na finiszu z peletonu wyprzedził włoskich sprinterów Andrea Guardiniego (Astana) i Matteo Pelucchiego (IAM Cycling). 31. miejsce zajął Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo).

Jef Van Meirhaeghe i Preben van Hecke z grupy Topsport ponownie utworzyli ucieczkę dnia, tym razem w towarzystwie Alessandra Tonelliego (Bardiani). Trójka na 19 km jechała z przewagą 7 minut, którą następnie powiększyła do 9:15 (34 km). Kolarzom dokuczał sięgający 38 stopni upał.

Peleton bez większego wysiłku zakończył akcję niespełna 20 km przed metą. Nieco wcześniej doszło do kraksy, w wyniku której wycofał się Matteo Trentin (Etixx).

Ekipy sprinterów doprowadziły całą grupę do finiszowych metrów. Tam już czwarte w sezonie zwycięstwo odniósł Kristoff.

W piątek kluczowy etap wyścigu, z finałem na Jabal Al Akhdhar (5,7 km; 10,5%).

fot. @tourofoman

Wyniki 3. etapu Tour of Oman 2015 (2.HC), Al Mussanah Sports City - Al Mussanah Sports City (158,5 km):
  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                      3:56:42
  2 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  3 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
  4 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
  6 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
  7 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
  8 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
  9 Adam Blythe (Gbr) Orica GreenEdge
 10 Tom Boonen (Bel) Etixx-Quick Step
 11 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 12 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 13 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 14 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 15 MickaÎl Delage (Fra) FDJ
 16 Jasha S¸tterlin (Ger) Movistar Team
 17 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 18 Wouter Poels (Bel) Team Sky
 19 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 20 Enrico Bardin (Ita) Bardiani CSF
 21 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre - Merida
 22 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 23 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN-Qhubeka
 24 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 25 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 26 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 27 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 28 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida
 29 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
 30 Jos? Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 31 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 32 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 33 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 34 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 35 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 36 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 37 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 38 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 39 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
 40 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 41 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 42 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
 43 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 44 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
 45 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 46 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre - Merida
 47 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 48 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 49 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 50 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
 51 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team
 52 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 53 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 54 Filippo Pozzato (Ita) Lampre - Merida
 55 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 56 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
 57 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 58 Christiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 59 Christian Knees (Ger) Team Sky
 60 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 61 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 62 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 63 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 64 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 65 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka
 66 Michael Sch‰r (Swi) BMC Racing Team
 67 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 68 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 69 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 70 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 71 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 72 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 73 Barguil Warren (Fra) Team Giant-Alpecin
 74 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 75 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 76 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 77 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
 78 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
 79 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 80 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 81 Nathan Earle (Aus) Team Sky
 82 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 83 Steve Morabito (Swi) FDJ
 84 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 85 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 86 Francisco Jos? Ventoso Alberti (Spa) Movistar Team
 87 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 88 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 89 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
 90 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
 91 Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka
 92 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 93 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 94 Matthew Harley Goss (Aus) MTN-Qhubeka
 95 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
 96 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 97 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
 98 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 99 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka
100 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
101 Serge Pauwels (Bel) MTN-Qhubeka
102 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
103 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
104 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
105 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team
106 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
107 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
108 Yoann Offredo (Fra) FDJ
109 Pieter Serry (Bel) Etixx-Quick Step
110 Brett Daniel Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
111 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
112 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
113 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge                        00:14
114 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
115 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
116 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
117 Nikolas Maes (Bel) Etixx-Quick Step                          00:20
118 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
119 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      00:26
120 Marco Haller (Aut) Team Katusha
121 S?bastien Chavanel (Fra) FDJ                                 00:34
122 William Bonnet (Fra) FDJ                                     00:42
123 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx-Quick Step              00:47
124 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
125 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
126 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                           00:59
127 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                            01:05
128 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18                            01:08
129 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
130 Niki Terpstra (Ned) Etixx-Quick Step                         01:15
131 Iljo Keisse (Bel) Etixx-Quick Step
132 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx-Quick Step
133 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              01:22
134 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               01:43
135 Matthias Br‰ndle (Aut) IAM Cycling                           02:21
136 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                         03:12
137 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
138 Danny Pate (USA) Team Sky                                    04:08
139 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise         07:34
140 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
DNF Matteo Trentin (Ita) Etixx-Quick Step

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing               12:18:56
  2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team              00:04
  3 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           00:05
  4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      00:06
  5 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               00:10
  6 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
  7 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
  8 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
  9 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre - Merida
 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 11 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 12 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 13 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 14 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 15 Filippo Pozzato (Ita) Lampre - Merida
 16 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 17 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 18 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka
 19 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            00:15
 20 Tom Boonen (Bel) Etixx-Quick Step                            00:50
 21 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:56
 22 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN-Qhubeka
 23 Wouter Poels (Bel) Team Sky
 24 Jos? Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 25 Christian Knees (Ger) Team Sky
 26 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 27 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 28 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida
 29 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 30 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 31 Barguil Warren (Fra) Team Giant-Alpecin
 32 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 33 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 34 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 35 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 36 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 37 Pieter Serry (Bel) Etixx-Quick Step
 38 Steve Morabito (Swi) FDJ
 39 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 40 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 41 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           01:05
 42 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
 43 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        01:10
 44 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
 45 Michael Sch‰r (Swi) BMC Racing Team                          01:25
 46 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 47 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 48 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        01:31
 49 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            01:41
 50 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 51 Christiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 52 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
 53 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 54 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 55 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre - Merida                     01:49
 56 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     02:01
 57 Nikolas Maes (Bel) Etixx-Quick Step
 58 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              02:04
 59 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                         02:19
 60 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka                             02:53
 61 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka                02:56
 62 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 63 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 64 Francisco Jos? Ventoso Alberti (Spa) Movistar Team
 65 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
 66 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 67 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team
 68 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 69 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 70 Serge Pauwels (Bel) MTN-Qhubeka
 71 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 72 Brett Daniel Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
 73 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              03:13
 74 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise         03:53
 75 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            03:56
 76 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                  04:00
 77 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 78 Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka
 79 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits             04:47
 80 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 81 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 82 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 83 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               04:59
 84 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     05:09
 85 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 86 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 87 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 88 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 89 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 90 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               06:06
 91 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                         06:08
 92 Niki Terpstra (Ned) Etixx-Quick Step                         06:24
 93 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            06:26
 94 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                07:01
 95 William Bonnet (Fra) FDJ
 96 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        08:17
 97 Enrico Bardin (Ita) Bardiani CSF                             08:32
 98 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      08:33
 99 Adam Blythe (Gbr) Orica GreenEdge
100 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
101 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
102 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
103 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
104 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
105 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
106 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
107 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
108 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin                         08:56
109 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             09:20
110 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx-Quick Step                     09:48
111 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              10:20
112 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          10:40
113 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        10:45
114 Matthias Br‰ndle (Aut) IAM Cycling                           10:54
115 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            11:31
116 Jasha S¸tterlin (Ger) Movistar Team                          11:38
117 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                            11:39
118 MickaÎl Delage (Fra) FDJ
119 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
120 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team
121 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
122 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
123 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
124 Matthew Harley Goss (Aus) MTN-Qhubeka
125 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
126 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ                                  11:45
127 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      12:05
128 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
129 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          12:10
130 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx-Quick Step              12:26
131 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                           12:38
132 Danny Pate (USA) Team Sky                                    12:41
133 S?bastien Chavanel (Fra) FDJ                                 12:53
134 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            14:12
135 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                            14:23
136 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        14:48
137 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              15:10
138 Iljo Keisse (Bel) Etixx-Quick Step                           15:12
139 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise           16:02
140 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise         19:34

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: