Vuelta a Andalucia 2015: etap 1b

Javier Moreno (Movistar Team) wykręcił najszybszy czas na trasie popołudniowego odcinka, stanowiącego drugą część otwarcia imprezy w Andaluzji.

Drugi rezultat na mecie zanotował Holender Wilco Kelderman (Team Lotto Jumbo), do zwycięskiego Hiszpana tracąc 2 sekundy. Czas o 4 sekundy wolniejszy dał Francuzowi Jerome'owi Coppelowi (Cofidis) trzecie miejsce.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), na mecie notując czwarty czas.

Moreno, który na przedpołudniowym etapie ucierpiał w kraksie, najlepiej poradził sobie ze stosunkowo płaską trasą i na mecie sędziowie zanotowali czas poniżej 10 minut.

Bardzo dobrze pojechali inni zawodnicy ekipy Movistar - w czołowej dziesiątce sklasyfikowano, oprócz zwycięskiego Moreno, także Benata Intxaustiego i Gorkę Izagirre.

8 sekund wyniosła różnica między czwartym Alberto Contadorem, a 10. Christopherem Froomem (Team Sky), którzy na górskich etapach są faworytami do rozgrywki o klasyfikację generalną wyścigu.

fot. Tinkoff-Saxo

Wyniki etapu 1b Vuelta a Andalucia 2015 (2.1), Coria del Río - Coria del Río (8,2 km):
  1 Javier Moreno (Esp) Movistar Team                            09:51
  2 Wilco Kelderman (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                  00:02
  3 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              00:04
  4 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff - Saxo                00:06
  5 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
  6 Benat Intxausti Elorriagai (Spa) Movistar Team               00:07
  7 Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team                           00:11
  8 Jerome Pineau (Fra) IAM Cycling
  9 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               00:13
 10 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:14
 11 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 12 Tim Wellens (Bel) Lotto - Soudal                             00:15
 13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto - Soudal                   00:17
 14 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                      00:18
 15 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 16 Jimmy Gautier (Fra) Team Europcar                            00:22
 17 Steven Kruijswijk (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
 18 Ivan Basso (Ita) Tinkoff - Saxo                              00:23
 19 Juan Jose Lobato (Esp) Movistar Team                         00:24
 20 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro
 21 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Sergio Paulinho (Ita) Tinkoff - Saxo                         00:25
 23 Maxime Monfort (Bel) Lotto - Soudal                          00:26
 24 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
 25 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek Factory Racing
 26 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff - Saxo
 27 Maarten Tjallingii (Ned) Team Lotto NL - Jumbo               00:27
 28 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 29 Jose Herrada (Esp) Movistar Team                             00:28
 30 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
 31 Pirmin Lang (Sui) IAM Cycling
 32 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
 33 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     00:29
 34 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                      00:31
 35 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Crédits                 00:32
 36 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 37 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   00:33
 38 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 39 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         00:34
 40 Sébastien Reichenbach (Sui) IAM Cycling
 41 Mikel Nieve Ituralde (Esp) Team Sky
 42 Jos Van Emden (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                    00:35
 43 Sebastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale                      00:36
 44 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert
 45 Nicholas Roche (Irl) Team Sky
 46 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                      00:37
 47 Marcel Wyss (Sui) IAM Cycling
 48 Jay Thomson (Rsa) MTN - Qhubeka
 49 Cyril Gautierl (Fra) Team Europcar                           00:38
 50 Francis De Greef (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 51 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
 52 Huub Duyn (Ned) Team Roompot
 53 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:39
 54 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka
 55 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 56 Marc De Maar (Aho) Team Roompot                              00:40
 57 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale
 58 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 59 Moreno Hofland (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                   00:41
 60 Yannick Eijssen (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 61 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 62 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro
 63 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro
 64 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale
 65 Carlos Quintero (Col) Colombia                               00:42
 66 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 67 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro
 68 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        00:43
 69 Nick Dougall (Aus) MTN - Qhubeka
 70 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo
 71 Angel Madrazo (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
 72 Cedric Pineau (Fra) FDJ                                      00:44
 73 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale
 74 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert
 75 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 76 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                        00:45
 77 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff - Saxo
 78 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 79 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    00:46
 80 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
 81 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale
 82 Pim Ligthart (Ned) Lotto - Soudal
 83 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot                         00:47
 84 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 85 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo                             00:48
 86 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural-Seguros RGA          00:52
 87 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro
 88 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo                            00:53
 89 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
 90 Xabier Zandio Echaide (Esp) Team Sky
 91 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 92 Luis Miguel Mate (Esp) Cofidis, Solutions Crédits            00:54
 93 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 94 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot                         00:55
 95 Tom Leezer (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
 96 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:56
 97 Grega Bole (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 98 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 99 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                00:57
100 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
101 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis, Solutions Crédits       00:58
102 Igor Merino (Esp) Burgos-BH
103 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia                     01:00
104 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
105 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
106 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 01:01
107 Edward Fabián Díaz Cárdenas (Col) Colombia
108 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:02
109 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
110 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
111 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro
112 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
113 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       01:03
114 David Belda Garcia (Esp) Burgos-BH
115 Jelle Vanendert (Bel) Lotto - Soudal
116 Bart De Clercq (Bel) Lotto - Soudal                          01:04
117 Anthony Roux (Fra) FDJ
118 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
119 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           01:05
120 Fabio Duarte (Col) Colombia
121 Victor Martin (Esp) Burgos-BH
122 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Burgos-BH                    01:06
123 Peio Bilbao (Esp) Caja Rural-Seguros RGA                     01:08
124 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
125 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty – Groupe Gobert
126 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot                       01:10
127 Johannes Frohlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
128 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:11
129 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro                01:13
130 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert
131 Laurens ten Dam (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                  01:15
132 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits         01:16
133 Dario Hernandez Illana (Esp) Burgos-BH
134 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff - Saxo                           01:17
135 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
136 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff - Saxo                01:19
137 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo                                01:20
138 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
139 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert                01:22
140 Jim Songezo (Rsa) MTN - Qhubeka                              01:23
141 Ibai Salas (Esp) Burgos-BH
142 Reinier Honig (Ned) Team Roompot                             01:24
143 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   01:28
144 Sebastian Mascaro (Esp) Burgos-BH                            01:32
145 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice                01:41
146 Johan Vansummeren (Bel) Ag2r La Mondiale                     02:14
DNF Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
DNF Alexandre Geniez (Fra) FDJ
DNF Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
DNF Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Louis Vervaeke (Bel) Lotto - Soudal

Klasyfikacja po etapie 1b:

  1 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff - Saxo             03:11:43
  2 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
  3 Benat Intxausti Elorriagai (Spa) Movistar Team               00:01
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:08
  5 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
  6 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                00:12
  7 Ivan Basso (Ita) Tinkoff - Saxo                              00:17
  8 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:18
  9 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      00:20
 10 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff - Saxo
 11 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           00:21
 12 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         00:22
 13 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         00:28
 14 Mikel Nieve Ituralde (Esp) Team Sky
 15 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                             00:32
 16 Gorka Izagirre (Esp) Movistar Team                           00:33
 17 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale                         00:34
 18 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro                     00:36
 19 Sebastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale                      00:37
 20 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              00:38
 21 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty – Groupe Gobert
 22 Pim Ligthart (Ned) Lotto - Soudal
 23 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:39
 24 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    00:40
 25 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot                         00:41
 26 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo                            00:47
 27 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo                             00:49
 28 Tom Leezer (Ned) Team Lotto NL - Jumbo
 29 Grega Bole (Cze) CCC Sprandi Polkowice                       00:50
 30 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                00:51
 31 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot                       01:04
 32 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                      01:05
 33 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               01:07
 34 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits         01:10
 35 Huub Duyn (Ned) Team Roompot                                 01:12
 36 Johannes Frohlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 01:13
 37 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                01:16
 38 Angel Madrazo (Esp) Caja Rural-Seguros RGA                   01:17
 39 Maxime Monfort (Bel) Lotto - Soudal                          01:20
 40 Francis De Greef (Bel) Wanty – Groupe Gobert                 01:32
 41 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               01:33
 42 Edward Fabián Díaz Cárdenas (Col) Colombia                   01:35
 43 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo                            01:42
 44 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro                 01:45
 45 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural-Seguros RGA          01:46
 46 Jerome Pineau (Fra) IAM Cycling
 47 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo                               01:56
 48 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek Factory Racing             02:01
 49 Cyril Gautierl (Fra) Team Europcar                           02:13
 50 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            02:15
 51 Yannick Eijssen (Bel) Wanty – Groupe Gobert                  02:16
 52 Cedric Pineau (Fra) FDJ                                      02:19
 53 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           02:28
 54 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                           02:31
 55 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:37
 56 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro
 57 David Belda Garcia (Esp) Burgos-BH                           02:38
 58 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  02:39
 59 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro                02:48
 60 Ibai Salas (Esp) Burgos-BH                                   02:58
 61 Pirmin Lang (Sui) IAM Cycling                                03:02
 62 Javier Moreno (Esp) Movistar Team                            03:19
 63 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 03:35
 64 Sergio Paulinho (Ita) Tinkoff - Saxo                         03:44
 65 Jose Herrada (Esp) Movistar Team                             03:47
 66 Jimmy Gautier (Fra) Team Europcar                            03:50
 67 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo                                03:54
 68 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Crédits                 04:00
 69 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        04:02
 70 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            04:03
 71 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff - Saxo                          04:04
 72 Igor Merino (Esp) Burgos-BH                                  04:17
 73 Xabier Zandio Echaide (Esp) Team Sky                         04:21
 74 Luis Miguel Mate (Esp) Cofidis, Solutions Crédits            04:22
 75 Victor Martin (Esp) Burgos-BH                                04:24
 76 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis, Solutions Crédits       04:26
 77 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       04:31
 78 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro                      04:32
 79 Fabio Duarte (Col) Colombia                                  04:33
 80 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Burgos-BH                    04:34
 81 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                      04:35
 82 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff - Saxo                04:38
 83 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert                04:41
 84 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert                04:42
 85 Nicholas Roche (Irl) Team Sky
 86 Maarten Tjallingii (Ned) Team Lotto NL - Jumbo               04:44
 87 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff - Saxo                           04:45
 88 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro                   04:49
 89 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 90 Sébastien Reichenbach (Sui) IAM Cycling                      04:51
 91 Sebastian Mascaro (Esp) Burgos-BH
 92 Marcel Wyss (Sui) IAM Cycling                                04:54
 93 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   04:56
 94 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka
 95 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto - Soudal                   04:57
 96 Carlos Quintero (Col) Colombia                               04:59
 97 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro                   05:00
 98 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                 05:04
 99 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale                05:06
100 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale                     05:09
101 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                   05:11
102 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        05:13
103 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
104 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    05:14
105 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Colombia                     05:17
106 Jay Thomson (Rsa) MTN - Qhubeka
107 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                           05:19
108 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            05:21
109 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural-Seguros RGA           05:23
110 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            05:28
111 Dario Hernandez Illana (Esp) Burgos-BH                       05:33
112 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     05:40
113 Wilco Kelderman (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                  05:41
114 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
115 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA                 05:43
116 Juan Jose Lobato (Esp) Movistar Team                         05:50
117 Jim Songezo (Rsa) MTN - Qhubeka                              06:03
118 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Alpecin                        06:18
119 Moreno Hofland (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                   06:20
120 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                        06:24
121 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                         06:25
122 Tim Wellens (Bel) Lotto - Soudal                             06:33
123 Steven Kruijswijk (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                06:40
124 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     06:49
125 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert                   06:52
126 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   06:55
127 Jos Van Emden (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                    06:57
128 Marc De Maar (Aho) Team Roompot                              07:02
129 Nick Dougall (Aus) MTN - Qhubeka                             07:05
130 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot                         07:13
131 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka                        07:15
132 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            07:22
133 Bart De Clercq (Bel) Lotto - Soudal                          07:24
134 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           07:25
135 Johan Vansummeren (Bel) Ag2r La Mondiale                     07:53
136 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                      08:18
137 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       08:45
138 Jelle Vanendert (Bel) Lotto - Soudal                         08:56
139 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale                         09:02
140 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice                09:04
141 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        09:08
142 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             09:12
143 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty – Groupe Gobert                   09:48
144 Peio Bilbao (Esp) Caja Rural-Seguros RGA                     10:32
145 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
146 Laurens ten Dam (Ned) Team Lotto NL - Jumbo                  10:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: