Orlen Paliwa sponsorem ekipy ActiveJet

Plany polskiego zespołu wsparte przez potentata rynku paliw.

Polski koncern paliwowy Orlen Paliwa podpisał umowę z kontynentalną ekipą ActiveJet, wchodząc do grona sponsorów założonego przez Piotra Bielińskiego zespołu. Kontrakt obowiązuje na razie do końca sezonu 2015, a w obecnej chwili nie jest przewidziana zmiana nazwy zespołu.

Dowodzeni przez Piotra Kosmalę zawodnicy ActiveJet z logiem nowego partnera występują już na trasie wyścigu Volta ao Algarve.

Współpraca z ActiveJet Team pozwoli nam zbudować szersze kompetencje w zakresie sponsoringu sportu, który stanowi doskonałe narzędzie marketingowe do wsparcia biznesowej działalności spółki. Zaangażowanie we współpracę z polskim, odnoszącym sukcesy w międzynarodowych wyścigach, zespołem kolarskim umożliwi promocję marki ORLEN Paliwa zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju

- czytamy w wypowiedzi Andrzeja Niedbalskiego, Prezes Zarządu ORLEN Paliwa, na stronie zespołu.

Kolarstwo przeżywa renesans za sprawą coraz większych sukcesów polskich zawodników. Wzrost popularności tej dyscypliny, przełożył się w naszym przypadku na pozyskanie, jakże ważnego do dalszego rozwoju wsparcia. Pojawienie się na koszulkach ActiveJet Team logo ORLEN Paliwa, to z jednej strony powód do dumy, a z drugiej duża odpowiedzialność

- cieszy się dyrektor sportowy zespołu - Piotr Kosmala.

Gdy przed rokiem omawiałem plany i wizję naszego zespołu, wiedziałem, że do ich realizacji będziemy potrzebowali poważnego partnera. Bardzo się cieszę z rozpoczętej współpracy ze spółką ORLEN Paliwa. Jestem pewien, że nasze działania, doprowadzą nas do założonego celu, czyli startu w najważniejszych wyścigach na świecie

- powiedział Prezes Action S.A. Piotr Bieliński.

Pozyskanie tak dużego partnera to kolejny krok naprzód w krótkiej historii polskiego zespołu, którego ambicje sięgają udziału w największych wyścigach świata. Wsparcie jednej z największego dystrybutora paliw w Europie i potencjalna współpraca w przyszłych sezonach może oznaczać awans do wyższej ligi i otworzyć drogę na kolarskie salony.

Ekipa ActiveJet w sezonie 2014 zaistniała na poziomie kontynentalnym, pod swoje skrzydła przygarniając wówczas 9 polskich i 3 hiszpańskich zawodników, w większości orlików. Grupa od początku stawia na profesjonalne podejście do sportu i budowę pozytywnego wizerunku. Zawodnicy trenowali zimą w Hiszpanii, do dyspozycji mieli sprzęt i autobus na miarę zespołu WorldTour, a od innych polskich grup odróżniać ją zaczęła bogata i na bieżąco aktualizowana strona internetowa oraz aktywna interakcja z fanami.

Zespół Piotra Kosmali już w pierwszym roku działalności nie stronił od znanych wyścigów zagranicznych, zaliczając Challenge Mallorca, Vuelta a Andalucia, Clasica de Almeria czy Tour des Fjords. W palmares zawodnicy w czarnych koszulkach zapisali w zeszłym roku trzy medale mistrzostw Polski - srebro i brąz mistrzostw Polski w Sobótce (Podlaski i Franczak) i brąz Górskich Mistrzostw Polski (Podlaski), tytuł mistrza świata na torze w madisonie (wygrany przez Davida Muntanera), trzy zwycięstwa Konrada Dąbkowskiego na Memoriale J.Grundmanna i J.Wizowskiego, Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków i w Pucharze Ministra Obrony Narodowej oraz triumf Pawła Franczaka w Pucharze Uzdrowisk Karpackich.

Skład  przed sezonem 2015 roku uległ niewielkim przeobrażeniom, dołączyli Kamil Gradek i Paweł Bernas, reprezentujący poprzednio BDC-MarcPol.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: