Zapraszamy na Downhill City Tour

Downhill City Tour to moc ekstremalnych emocji dostępnych dla każdego. Całkiem nowa odsłona wyczynowej jazdy na rowerze. Przenosimy zawody ze stromych górskich szlaków, do centrum miasta.

Zawody w tym roku odbędą się w Kłodzku i Cieszynie. W obu przypadkach cała trasa wyścigu mieści się w centrum miasta. Dla zawodników to perełka na liście tegorocznych wyzwań, a dla kibiców emocje podane na wygodnej, miejskiej tacy. Organizacji zawodów przyświecają dwa cele, popularyzacja idei downhillu w Polsce i tym samym podnoszenie poziomu samej dyscypliny.

Czym w ogóle jest Downhill?

Downhill (po polsku "zjazd") to jedna z ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego, polegająca na indywidualnym zjeździe rowerem na czas po stromych, naturalnych stokach. Ścieżki zjazdowe są często bardzo wąskie, kamieniste czy poprzecinane wystającymi korzeniami. Nierzadko są też urozmaicone uskokami o różnej wysokości (dropami), które są najbardziej widowiskowe, lecz są też powodem najbardziej niebezpiecznych wypadków w zjeździe. Startujący zazwyczaj wypuszczani są na trasę z przerwami 30 sekundowymi (od najwolniejszego do najszybszego), jeden przejazd zazwyczaj zabiera od 2 do 5 minut. Miejsca w klasyfikacji są poukładane według najszybszych czasów, wyścigi często wygrywane są ułamkami sekund.

DownhillCityTour2

Idea powstała z połączenia pasji i charyzmy chłopaków z Fundacji KULT. Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu z różnych sektorów narodziły się zawody Downhill City Tour.

Downhill City Tour to profesjonalnie przygotowane trasy zjazdowe wykorzystujące infrastrukturę miejską (wąskie uliczki, schody) wzbogacone o dodatkowe skocznie i bandy. Trasy zabezpieczone są przez służby porządkowe. Zapewniamy również opiekę medyczną.

W trakcie trwania wydarzenia odbędą się również eventy towarzyszące, m.in. tor dla dzieci. Maluchy, pod czujnym okiem instruktorów będą mogły spróbować swoich sił w ekstremalnej jeździe rowerowej. Stworzymy również strefę serwisową, w której będzie można sprawdzić stan techniczny swojego roweru.

Więcej na stronie http://downhillcitytour.pl/ . Zapraszamy również na fanpejdż - https://www.facebook.com/dhcitytour

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: