Giro i Vuelta celami Przemysława Niemca

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) ogłosił swój kalendarz startów na rok 2015. Polak zamierza skupić się na dwóch Wielkich Tourach Giro d'Italia i Vuelta a Espana

Niemiec rok zainaugurował w Tour de San Luis (19-25 stycznia). W Argentynie spisał się przyzwoicie zajmując 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na pochwałę zasługuje jego występ na etapie jazdy indywidualnej na czas - 7. miejsce i 34 sekundy straty do zwycięzcy Adriano Maloriego daje nadzieje na dobre wyniki w tej specjalności w dalszej fazie sezonu.

Następnie 8 lutego stanął na starcie  G.P. Costa degli Etruschi, gdzie zajął 22. miejsce, ale jego priorytetem była praca dla Niccolo Bonifazio, z której dobrze się wywiązał, a to pozwoliło Włochowi finiszować na 3. miejscu.

Kolejnym startami kolarza urodzonego w Oświęcimiu będą klasyki Trofeo Laigueglia (19 lutego), GP Citta di Lugano (1 marca) i Strade Bianche (7 marca).

Pierwszym z ważnych testów w 2015 roku to Tirreno-Adriatico (11-17 marca), gdzie Niemiec spróbuje nawiązać walkę z najlepszymi góralami o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Zaraz potem czeka go start w Volta a Catalunya (23-29 marca). Tu jego zamiary powinny być podobne.

Po wypadzie do Katalonii zawodnik Lampre-Merida uda się na zasłużony odpoczynek oraz obóz wysokogórski. Starty powinien wznowić  w Tour de Romandie (28 kwietnia-3 maja), który poprzedzi główny cel sezonu, czyli Giro d'Italia (8-31 maja).

Niemiec pojedzie do Włoch, jako lider Lampre-Merida wspólnie z wracającym po zawieszeniu za doping z Diego Ulissim. Jego marzeniem jest poprawa 6. miejsce w klasyfikacji generalnej z 2013 roku, ale Polak w głowie ma też inne rozwiązania. Jeśli odpadnie z rywalizacji w klasyfikacji generalnej to skupi się na walce o etapy tak, jak zrobił to w ubiegłorocznej edycji Vuelta a Espana, gdzie wygrał etap z metą na Lagos de Covadonga.

Po Giro Przemek nie zamierza długo odpoczywać. W czerwcu ruszy na podbój Tour de Suisse (13-21 czerwca). W Szwajcarii zamierza walczyć o etap. Kolejnym startem będą mistrzostwa Polski w Sobótce (28 czerwca).

Po narodowym czempionacie czeka go ponad miesięczna przerwa. Drugą część sezon polski kolarz rozpocznie w Tour de Pologne (2-8 sierpnia) od razu z zamiarem walki o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej.

Następnym startem będzie kolejny Grand Tour Vuelta a Espana (22 sierpnia-13 września). Niemiec ponownie powinien być liderem Lampre-Merida, lecz jest jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić. Na razie są to tylko wstępne założenia włoskiej ekipy. Po Vuelcie Przemek może zahaczyć jeszcze o mistrzostwa świata w Richmond (27 września) i kilka włoskich klasyków, ale decyzja zapadnie dopiero po hiszpańskiej imprezie.

fot. Bettiniphoto

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: