Clasica de Almeria 2015

Mark Cavendish (Etixx-Quick Step) wygrał po finiszu z peletonu 30. edycję wyścigu wokół andaluzyjskiej Almerii.

Drugie miejsce w Clasica de Almeria wywalczył Juan José Lobato (Movistar), a trzecie rozprowadzający Brytyjczyka Mark Renshaw (Etixx - Quick Step).

8. przyjechał Grega Bole, a 11. Maciej Paterski (obaj CCC Sprandi Polkowice).

Krótko po starcie zawiązała się ucieczka w składzie Unai Intziarte (Murias Taldea), Romain Bardet (Ag2r), Miguel Ángel Benito (Caja Rural), Romain Sicard (Europcar) i Arthur Vanoverberghe (Topsport).

Grupa na pagórkowatej w pierwszej części wyścigu trasie szybko uległa rozbiciu, samotne prowadzenie objął Bardet, do którego następnie dołączyli Sicard i Benito. Strata peletonu zbliżyła się do 6 minut, ale pościg ekip Etixx i Katushy, zakończył akcję, gdy do mety było ponad 40 km. Czołówkę stanowiło wówczas około 60 zawodników.

Końcówka nie należała do trudnych, dlatego zgodnie z przewidywaniami zwycięzcę wyłonił masowy sprint. A w tym specjalizuje się Cavendish, który już po raz piąty zatriumfował w tym sezonie.

fot. @Clasica_Almeria

Wyniki Clasica de Almeria 2015 (1.1), Almeria - Almeria (183,3 km):

1 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick Step                   4:36:19
2 Juan Jose Lobato Del Valle (Esp) Movistar Team
3 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick Step
4 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
5 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
6 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
7 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
8 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
9 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
10 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha
11 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
12 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
13 Arthur Vichot (Fra) FDJ
14 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
15 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
16 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
17 Patrick Schelling (Sui) IAM Cycling
18 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
19 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli
20 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
21 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Murias Taldea
22 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural - Seguros RGA
23 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
24 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
25 Johan Vansummeren (Bel) AG2R La Mondiale
26 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
27 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
28 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:05
29 Zdenek Štybar (Cze) Etixx - Quick Step                       00:07
30 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing                      00:08
31 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
32 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team
33 Marc Soler Gimenez (Esp) Movistar Team                       00:20
34 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       00:27
35 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare                            00:35
36 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha                         00:36
37 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
38 Jon Izaguirre Insausti (Esp) Movistar Team                   00:55
39 Miguel Angel Benito Diez (Esp) Caja Rural - Seguros RGA      00:58
40 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:08
41 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
42 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
43 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             01:12
44 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
45 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha
46 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               01:14
47 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                             01:34
48 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare                         01:40
49 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
50 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis, Solutions Crédits
51 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Etixx - Quick Step
52 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
53 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
54 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                   01:43
55 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
56 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                    01:58
57 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
58 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            02:00
59 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
60 Rubén Fernandez Andujar (Esp) Movistar Team
61 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits          02:57
62 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora-Argon 18           05:15
63 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
64 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural - Seguros RGA
65 David Belda Garcia (Esp) Burgos-BH
66 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural - Seguros RGA
67 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
68 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
69 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
70 Jonathan Fumeaux (Sui) IAM Cycling
71 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
72 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo
73 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
74 Amaury Capiot (Ger) Topsport Vlaanderen - Baloise
75 Ibai Salas (Esp) Burgos-BH
76 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
77 Imanol Estevez Salas (Esp) Murias Taldea
78 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
79 Egoitz Garcia Etxegibel (Esp) Murias Taldea
80 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
81 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx - Quick Step
82 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural - Seguros RGA
83 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare
84 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare
85 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo
86 Serghei Tvetcov (Rou) Androni Giocattoli
87 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
88 Jérémy Roy (Fra) FDJ
89 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
90 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
91 Igor Anton Hernandez (Esp) Movistar Team
92 Luis Angel Mate Mardones (Esp) Cofidis, Solutions Crédits
93 Dario Hernandez Illana (Esp) Burgos-BH
94 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
95 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
96 Anthony Roux (Fra) FDJ
97 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
98 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
99 Tiago Machado (Por) Team Katusha
100 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
101 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
102 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
103 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare
104 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare
105 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare
106 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
107 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                        09:35
108 Eneko Lizarralde (Esp) Murias Taldea
109 Ander Barrenetxea (Esp) Murias Taldea
110 Jon Ander Insausti Irastorza (Esp) Murias Taldea
111 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo
112 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
113 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
114 Unai Intziarte (Esp) Murias Taldea
115 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo
116 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
117 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
118 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo
119 Serguei Firsanov (Rus) RusVelo
120 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
121 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
122 Marc Sarreau (Fra) FDJ
123 Simon Pellaud (Sui) IAM Cycling
DNF Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
DNF Floris De Tier (Esp) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Juan Carlos Riutort Martinez (Esp) Burgos-BH
DNF Sebastian Mascaro Rigo (Esp) Burgos-BH
DNF Álvaro Robredo Crespo (Esp) Burgos-BH
DNF Unai Arranz Alonso (Esp) Burgos-BH
DNF Rein Taaramäe (Esp) Astana Pro Team
DNF Gianluca Brambilla (Est) Etixx - Quick Step
DNF Julian Alaphilippe (Esp) Etixx - Quick Step
DNF José Gonçalves (Por) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Eduard Prades (Esp) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Javier Moreno (Esp) Movistar Team
DNF Beñat Intxausti (Esp) Movistar Team
DNS Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: