Bole i Paterski w czołówce Clasica de Almeria

Dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice – Maciej Paterski i Grega Bole – ukończyło hiszpańską jednodniówkę Clasica de Almeria w pierwszej “15”.

Po ostatnim wzniesieniu i dosyć niebezpiecznym zjeździe, każdy kto jechał w naszej grupie chciał być z przodu, przez co było trochę nerwowo. Gdy do końca pozostało ok.1 lub 1,5-kilometra miała miejsce kraksa, która wpłynęła na końcowy finisz. Czołówka się mocno wydłużyła i bardzo trudno było się przesunąć do przodu. Ekipa Etixx – Quick Step nadawała mocne tempo i trudno było coś zrobić przy takiej prędkości

– powiedział po wyścigu Grega Bole.

Wczoraj w Murcji i dziś nie czułem się najlepiej pod względem zdrowotnym. Bolała mnie głowa i czułem się jakbym miał gorączkę

– dodał Słoweniec.

Nie jestem do końca zadowolony z dzisiejszego wyniku, bo na pewno stać nas na miejsca w okolicach podium

– stwierdził Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Jeśli byśmy dobrze rozegrali końcówkę, to któryś z naszych zawodników mógł przyjechać tuż za Cavendishem. Na pewno wolelibyśmy mieć jednego kolarza w pierwszej „3-4” niż dwóch w pierwszej „15”. Będziemy dziś rozmawiać z kolarzami, co poszło nie tak i co zrobić, by w przyszłości takie sytuacje wykorzystywać.

Grupa CCC Sprandi Polkowice była jedną z najrówniejszych w tym wyścigu, o czym świadczy drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

inf. prasowa
fot. @Clasica_Almeria

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: