Fabian Cancellara (raczej) nie myśli już o rekordzie godzinnym

Rekord świata w jeździe godzinnej nie znajduje się już w orbicie zainteresowań Fabiana Cancellary.

Zasady się zmieniły, ja straciłem motywację. Jeśli Bradley Wiggins, tak jak zapowiadał, przystąpi do próby bicia rekordu i to zrobi ustanawiając nowy najlepszy rezultat, będzie ciężko komukolwiek go pokonać. On się czuje na torze, jak żaden inny

– powiedział „Spartakus” Velonews.

32-letni Szwajcar nie podjął jeszcze decyzji, czy definitywnie pożegnał się z rekordem. Ale tendencja raczej bardziej idzie ku „nie”.

Nie mogę powiedzieć tak czy nie. Nie myślę o nim w tym momencie. Myślę na razie o innych celach

– dodał reprezentant zespołu Trek, który koncentruje się na Ronde van Vlaanderen czy Paryż-Roubaix.

Na pytanie, kto według niego oprócz Wigginsa (Sky) może stawić czoło Rohanowi Dennisowi (BMC Racing), czyli nowemu rekordziście (52,491 km), Cancellara stwierdził, że Taylor Phinney (BMC Racing), Tony Martin (Etixx-Quick Step) oraz Tom Dumoulin (Giant-Alpecin).

Cancellara skrytykował rewolucję z przepisach UCI dot. rekordu godzinnego. Szwajcar jest zdania, że Międzynarodowa Unia Kolarska powinna prowadzić dwa rankingi: dla rowerów klasycznych oraz rowerów stunningowanych.

Jestem pewien, że rekord godzinny pozostałby martwym tematem, gdybym głośno nie zaczął o nim myśleć. Zasady nie zostałyby zmienione. Teraz jest tak, że rekord jest bity nie tylko przez zawodnika, ale też przez wykorzystaną technologię

– dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: