Tour of Oman 2015: Rafał Majka i Peter Sagan na czele Tinkoff-Saxo

Polak i Słowak poprowadzą rosyjską ekipę na trasie 6. edycji wyścigu w Omanie.

Na trasie Tour of Oman (2.HC) sezon 2015 rozpoczyna zwycięzca klasyfikacji górskiej i dwóch etapów ubiegłorocznego Tour de France - Rafał Majka. Polak jeżdżący w barwach rosyjskiej grupy Tinkoff-Saxo na trasy powraca po długim odpoczynku i zalicza pierwszy start sezonu, którego celem jest lipcowy Tour de France.

Na zwycięstwa etapowe polował będzie z kolei Peter Sagan, który na Półwyspie Arabskim rozgrzewał już silniki na trasie Tour of Qatar.

Do Omanu jedziemy w silnym składzie. Naszym kapitanem będzie Rafał Majka, a jego celem będzie miejsce w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej. Sagan pokazał w Katarze, że jest tam, gdzie w tej części sezonu być powinien i będzie skupiał się na zwycięstwach etapowych. Przed nami kilka pagórkowatych odcinków, które powinny mu bardziej odpowiadać niż płaskie jak stół etapy w Katarze

- ocenił Sean Yates, dla którego będzie to pierwszy wyścig z rosyjską ekipą w roli dyrektora sportowego.

Tour of Oman rozpoczyna się 17 lutego i potrwa sześć dni. W sumie kolarze pokonają 989 kilometrów, a gwoździem programu będzie jak co roku górski etap z metą na stromym Jabal Al Akhdhar (5,7 km, 10,6%), czyli na "Zielonej Górze". W programie także odcinki dla sprinterów oraz kilka bardziej wymagających etapów z podjazdami w końcówkach.

Na starcie anonsowani są m.in. Alejandro Valverde (Movistar Team), Joaquin Rodriguez (Katusha), Tejay van Garderen (BMC), Vincenzo Nibali (Astana) czy Thibaut Pinot (FDJ).

O losach klasyfikacji generalnej zadecyduje czwarty etap, z finiszem na Green Mountain. Dla Rafała to ważny rok, będzie walczył o rezultaty jeszcze lepsze niż przed rokiem i stawiał kolejne kroki w swojej karierze. To dopiero początek sezonu, więc nie ma się co podpalać. Rafał był w dobrej formie na obozach treningowych, a wyścig ten będzie ważnym testem i da nam porównanie do takich kolarzy jak Nibali, Rodriguez czy Valverde

- dodał Brytyjczyk.

Majka, który nigdy wcześniej nie startował w Omanie, do startu podchodzi spokojnie i sprawdzić będzie chciał efekty zimowych przygotowań.

Cieszę się, że zaczynam już sezon z kolegami. To zaszczyt mieć wsparcie ze strony takich zawodników jak Bennati, Kreuziger i Breschel. Jestem dobrej myśli, a moim celem jest etap górski. To dopiero pierwszy wyścig sezonu, więc ciężko coś prognozować

- wyjaśnił 25-latek, którego na trasie wyścigu wspierał będzie przyjaciel i drużynowy kolega - Paweł Poljański.

Skład Tinkoff-Saxo na Tour of Oman 2015: Rafał Majka, Peter Sagan, Daniele Bennati, Matti Breschel, Roman Kreuziger, Edward Beltran, Ivan Rovny i Paweł Poljański.

fot. Tinkoff-Saxo

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: