Tour of Qatar 2015: Maciej Bodnar wiceliderem po 3. etapie

Niki Terpstra wygrał trzeci etap wyścigu w Katarze - jazdę indywidualną na czas o długości 10,9 km oraz objął prowadzenie w klasyfikacji łącznej Tour of Qatar.

8 sekund do obrońcy tytułu stracił Fabian Cancellara (Trek), a po 9 sekund jadący w koszulce mistrza świata Bradley Wiggins (Sky) i Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo). Polak awansował na drugie miejsce w wyścigu.

Chwilami mocno ograniczający widoczność silny, pustynny wiatr był główną przeszkodą na całej trasie czasówki. Z trudnymi warunkami zdecydowanie najlepiej poradził sobie 30-letni Holender, który jest na najlepszej drodze do ponownego zwycięstwa.

Słabiej za to wypadli utrzymujący się dotychczas na czele tabeli sprinterzy -m.in. Tom Boonen (Etixx-Quick Step) i Alexander Kristoff (Katusha). Nie popisał się również lider Tinkoff, Peter Sagan. Słowak miał 30. czas dnia.

fot. B.Bade

Wyniki 3. etapu Tour of Qatar 2015 (2.HC), Lusail (10,9 km; jazda indywidualna na czas):
  1 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       14:04
  2 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  00:08
  3 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                               00:09
  4 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo
  5 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  00:10
  6 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           00:18
  7 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            00:20
  8 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                     00:21
  9 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      00:24
 10 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           00:25
 11 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          00:29
 12 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 13 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 14 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              00:30
 15 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     00:31
 16 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        00:34
 17 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                          00:35
 18 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                       00:36
 19 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:38
 20 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               00:40
 21 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 22 Christian Knees (Ger) Team Sky
 23 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          00:42
 24 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
 25 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             00:43
 26 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        00:44
 27 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                      00:45
 28 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida                          00:46
 29 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 30 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 31 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       00:47
 32 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   00:48
 33 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          00:49
 34 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
 35 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            00:50
 36 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 37 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         00:51
 38 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       00:53
 39 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 40 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 41 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
 42 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       00:55
 43 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 44 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 45 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                              00:56
 46 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                     00:58
 47 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      00:59
 48 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
 49 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                01:00
 50 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:02
 51 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
 52 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                          01:04
 53 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              01:05
 54 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    01:06
 55 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             01:07
 56 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 57 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Alpecin
 58 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          01:08
 59 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            01:09
 60 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
 61 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
 62 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            01:10
 63 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 64 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
 65 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 66 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     01:11
 67 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                            01:14
 68 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                        01:15
 69 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       01:16
 70 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 71 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 72 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         01:17
 73 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
 74 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 75 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 76 Danny Pate (USA) Team Sky                                    01:18
 77 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 78 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing                     01:19
 79 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
 80 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
 81 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      01:20
 82 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             01:22
 83 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
 84 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr                                   01:23
 85 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           01:24
 86 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
 87 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:25
 88 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 89 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          01:26
 90 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18                            01:27
 91 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                            01:28
 92 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            01:30
 93 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 95 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              01:32
 96 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
 97 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 98 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     01:33
 99 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             01:35
100 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
101 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:36
102 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge                            01:37
103 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
104 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          01:38
105 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           01:39
106 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        01:40
107 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      01:41
108 Mario Costa (Por) Lampre-Merida                              01:42
109 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                             01:46
110 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
111 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
112 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            01:47
113 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
114 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
115 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   01:48
116 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     01:49
117 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team
118 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                            01:51
119 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             01:52
120 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      01:53
121 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                        01:54
122 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka
123 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               01:59
124 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               02:00
125 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               02:01
126 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          02:04
127 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       02:07
128 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  02:13
129 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
130 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              02:14
131 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
132 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        02:20
133 David Boucher (Fra) FDJ.fr                                   02:22
134 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           02:23
135 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               02:35
136 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              02:44
137 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       02:49
138 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits             03:01
139 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           03:19

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                     7:53:42
  2 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo                             00:11
  3 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  00:12
  4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      00:19
  5 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     00:33
  6 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        00:36
  7 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          00:42
  8 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          00:44
  9 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          00:46
 10 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               00:48
 11 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       00:54
 12 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        00:59
 13 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                     01:00
 14 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       01:04
 15 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              01:07
 16 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                01:11
 17 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      01:12
 18 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                          01:19
 19 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       01:24
 20 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             01:27
 21 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        01:32
 22 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      01:34
 23 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        01:36
 24 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge                            01:39
 25 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
 26 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr                                   01:40
 27 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         01:41
 28 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr                                  01:49
 29 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge                        01:52
 30 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              02:00
 31 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18                            02:02
 32 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:24
 33 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   03:20
 34 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                        03:23
 35 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      03:29
 36 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   03:39
 37 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       03:48
 38 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   03:58
 39 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            04:03
 40 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                              04:06
 41 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    04:16
 42 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                            04:40
 43 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     04:43
 44 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            04:45
 45 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       04:46
 46 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           04:49
 47 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                          04:52
 48 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     04:54
 49 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            04:57
 50 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            05:00
 51 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 52 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                            05:15
 53 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             05:22
 54 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              05:23
 55 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              05:24
 56 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         05:35
 57 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                            05:39
 58 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits             06:11
 59 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        08:04
 60 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            08:12
 61 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
 62 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                      08:15
 63 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              08:22
 64 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          08:23
 65 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                  08:29
 66 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             08:32
 67 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
 68 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           08:38
 69 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka                                 08:51
 70 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               08:53
 71 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                            08:58
 72 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        09:16
 73 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                        09:24
 74 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  09:28
 75 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida                          09:40
 76 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                         09:45
 77 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                             09:59
 78 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                               10:02
 79 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
 80 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                     10:06
 81 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           10:11
 82 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             10:36
 83 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                          10:38
 84 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       10:48
 85 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          10:57
 86 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Alpecin                       11:00
 87 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          11:01
 88 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            11:03
 89 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                11:04
 90 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              11:05
 91 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         11:10
 92 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             11:15
 93 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 94 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           11:17
 95 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge                             11:18
 96 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          11:24
 97 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team                            11:42
 98 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       11:43
 99 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                            11:44
100 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            11:45
101 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      11:53
102 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      11:56
103 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            12:06
104 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
105 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                12:16
106 Mario Costa (Por) Lampre-Merida                              12:18
107 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         12:23
108 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   12:24
109 Christian Knees (Ger) Team Sky                               12:29
110 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       12:42
111 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           12:44
112 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           12:59
113 Danny Pate (USA) Team Sky                                    13:07
114 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing                     13:30
115 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               13:48
116 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              14:32
117 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              14:33
118 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            14:37
119 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       15:00
120 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               18:15
121 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               18:40
122 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      19:48
123 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              24:20
124 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          24:30
125 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             25:43
126 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   25:50
127 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       25:57
128 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                    25:59
129 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          26:22
130 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             26:24
131 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           26:25
132 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        26:35
133 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  26:53
134 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      26:56
135 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                           27:43
136 David Boucher (Fra) FDJ.fr                                   28:41
137 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               28:46
138 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           29:59
139 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                            31:26

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: