Horner w barwach Airgas-Safeway

Chris Horner zaprezentował stroje swojej nowej drużyny Airgas Safeway Cycling Team.

Horner niedawno dołączył do reszty zawodników swojego nowego zespołu w Północnej Kalifornii, gdzie odbywa się obóz przygotowawczy Airgas Safeway. Oficjalna prezentacja drużyny zaplanowana jest na 12 lutego, ale redakcja Cyclingnews otrzymała pierwsze zdjęcia strojów ekipy, w których zawodnicy będą ścigać się w 2015 roku.

43-letni Horner po długich latach w WorldTourze postanowił kolejny rok spędzić bliżej rodzinnego ognisku. Dlatego postanowił przystać na ofertę Airgas Safeway. W nowej drużynie będzie pełnił rolę lidera i mentora wspólnie z mistrzem Meksyku Luisem Lemusem.

Głównymi celami doświadczonego zawodnika w tym roku będą mistrzostwa Stanów Zjednoczonych ze startu wspólnego, Tour of Utah oraz inne wyścigi etapowe zaliczane do kalendarza UCI America Tour.

Amerykanin miał nadzieję, że uda mu się wystartować w Amgen Tour of Caligornia, ale organizator wyścigu koncern AEG nie przyznał jego zespołowi zaproszenia na wyścig, mimo tego, że Horner jest triumfatorem imprezy z 2011 roku.

fot. Marco Quezada/nyvelocity.com

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: